Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuğu Karıştırmanın Sağlıklı Bir Yolu Nedir?

Kanser Riskini Azaltın

 1. Sağlıklı tavuk kızartma, kemiksiz, derisiz tavuk göğsü ile başlar. Diğer tavuk parçaları ile karşılaştırıldığında, kemiksiz derisiz göğüs eti, en az kaloriye, yağ ve kolesterol değerine sahiptir. Diğer sağlıklı malzemelerle birleştirildiğinde, sağlıklı bir tavada kızartma yemeği yapabilirsiniz. Taze sebzeler, düşük sodyumlu baharatlar ve sağlıklı yağlar eklemek yalnızca sağlığınıza fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda damak tadınıza da yardımcı olur.

Adım 1

 1. Tavuk göğsü, yaklaşık 2 inç uzunluğunda, çapraz dilimler halinde kesin. Bir turşunun sağlayabildiği ilave lezzetin tadına varmak istiyorsanız, sadece kısa bir süre için marine edin ve tavuğunuzu puslu hale getirebilecek asitli içerikleri sınırlayın. İstediğiniz kadar az veya çok fazla malzeme kullanarak tavuğu marine edebilirsiniz - tropik lezzet için zeytinyağı ve limon suyu karışımı ya da Asya esintili bir yemek için pirinç şarabı sirkesi, sarımsak ve zencefil karışımı deneyin. Pişirmeden önce tavuğu buzdolabında 30 dakika ila iki saat kadar plastik bir torbaya koyun.

Adım 2

 1. Çeşitli taze, sağlıklı sebzeler kesin. Havuç, yeşil veya kırmızı biber gibi iki ila üç fincan sebze doğrayıp eklemeyi düşünün, bok lahanası, yeşil soğan, kar bezelye ve mantar olarak adlandırılan lahana türü. Ek bir lezzet patlaması için, şekersiz ananas parçaları ekleyin.

Adım 3

 1. Sadece az miktarda yağ, genellikle 1 çorba kaşığı fazla olmayan bir yağ kullanarak kızartın. En sağlıklı seçenekler zeytin veya kanola yağıdır.

Adım 4

 1. Tavuğu ve sebzeleri yüksek sıcaklıkta kızartın ve aşırı pişirin. Tavuğu üç ila dört dakika veya artık pembe olana kadar kızartın. Wok'unuzdan maşa çıkarın ve havuç ve biber gibi pişirmesi daha uzun süren sebzeler ekleyin. Kızartma 2 ila 3 dakika karıştırılır, mantar ve bok gibi yumuşak sebzeler eklenir ve bir veya iki dakika daha kızartılır. Son olarak, sadece ısınması gereken kar bezelye veya ananas parçaları gibi sebzeler ekleyin.

Adım 5

 1. Karıştırılmış karışıma düşük sodyum içerikli bir sos ekleyin. Örneğin, düşük sodyumlu tavuk suyu ve soya sosu ve mısır nişastasını bir koyulaştırıcı olarak içeren bir sos oluşturabilirsiniz. Biraz daha lezzet istiyorsanız, ananas suyu, düşük sodyum soya sosu, pirinç sirkesi, kıyılmış sarımsak ve zencefil karışımını düşünün. Sos malzemelerini ayrı olarak karıştırın, mısır nişastası ekleyin ve karıştırın ve kızartma işleminize son aşaması olarak karıştırmadan önce karıştırın. Sosu bir dakika kadar ısıtın ve beyaz pirinç yerine kahverengi bir yatağın üzerinde servis edin.

Adım 5

 1. Tavuk göğsü, kemiksiz, derisiz

 2. Karıştırma kabı

 3. Pirinç sirkesi

 4. Mısır nişastası

 5. Plastik yemek torbası

 6. Yemeklik yağ

 7. Pişirme maşası

 8. Tavuk göğsü, kemiksiz, derisiz

 9. Karıştırma kabı

 10. Pirinç sirkesi

 11. Mısır nişastası

 12. Plastik yemek torbası

 13. Yemeklik yağ

 14. Pişirme maşasıDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407