Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuklara Göre Domuz Beslenme Bilgileri

Tavuktaki Diğer Besinler

 1. Domuz eti ve tavuk, farklılıklardan daha fazla besin benzerliği paylaşıyor. Tabii ki, bu karşılaştırma pastırma içermez. Bir dilim domuz pastırması daha fazla kaloriye, en az üç kat daha fazla yağ ve diğer domuz eti kesmelerinden 3 onsluk bir porsiyondan daha az besine sahiptir. Derisiz tavuk ve domuz eti, yağsız protein kaynaklarıdır, ayrıca B12 vitamini, çinko ve selenyumdur.

Benzer Kalorilerle Mükemmel Protein Kaynağı

 1. Domuz eti bonfile, jambon, kemiksiz domuz pirzolası ve derisiz tavuk göğsü, bacak ve uylukta kalori arasında büyük bir fark bulamazsınız. Domuz eti bonfile 3 onsluk bir porsiyonda 93 kalori ile en az değere sahipken, jambon altı örneğin en yüksek olduğu 116 kalori içerir. Altıının tamamı yaklaşık aynı miktarda protein sağlar: 3 ons içinde 16 ila 19 gram. Bu değerler günlük 2000 kaloriyi tüketmeye dayanan protein için günlük değerin yaklaşık yüzde 33 ila 39'unu temsil eder.

Yalın Seçim Yap!

 1. ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne göre, gıdalar 5 gramdan fazla toplam yağ, 2 gram doymuş yağ ve 100 gramda 95 miligram kolesterol içermiyorsa, fazladan yağsız olurlar. Bu standartlara göre, domuz eti bonfile, domuz pirzolası ve derisiz tavuk göğsü, bacak ve uyluk hepsi ekstra yağsız. Ham, 5.4 gram toplam yağ içerdiğinden, sadece fazladan yağsız olarak değerlendirilebilir. Tavuğunuzu cildinizde yerseniz, tavuk göğsündeki toplam yağ 9 gram olur; bu da zar zor olarak nitelendirilebilir. Deri ile uyluk ve bacaklardaki toplam yağ 16 grama yükselir, bu da artık yalın bir seçim olmadıkları anlamına gelir.

B-12 Vitamini kazanın

 1. Domuz eti bonfile, domuz pirzolası, jambon ve tavuk göğsü, uyluk ve bacaklar folat dışındaki tüm B vitaminlerinin iyi kaynaklarıdır. B-12 vitaminlerinin önemli kaynaklarıdır, çünkü çoğu bitkisel gıdalarda bulunmaz. Bu vitaminin yeterli bir kaynağı olmadan, kansızlık riski altında olabilirsiniz, çünkü kırmızı kan hücreleri yapmak için gereklidir. Ayrıca DNA üretmeye yardımcı olur ve sinirlerin düzgün çalışmasını sağlar. 3 onsluk derisiz tavuk göğsü, B-12 vitamini için önerilen günlük alımınızın yüzde 8'ini içerir; bu da domuz eti kesmelerinden ve derisiz tavuk bacaklarından ve uyluklarından elde edeceğiniz yüzde 18 ila 25'ten azdır.

Çinko ve Selenyum Boost

 1. Domuz eti ve tavuk, vücudunuzun antioksidanlar üretmek ve tiroid hormonunu sentezlemek için kullandığı zengin selenyum kaynaklarıdır. Derisiz tavuk göğsü, bacak ve baldırlardan 17.8-19.5 mikrogram alırken, üç kesilmiş domuz eti 26.2-30.6 mikrogram selenyum içerir. En düşükten en yükseğe, bu değerler önerilen günlük alımınızın yüzde 32 ila 56'sını temsil eder. Zinc, bağışıklık sisteminizi destekler, protein oluşturmaya yardımcı olur ve DNA'yı sentezler, bu da normal hücre büyümesi için gereklidir. Tavuk göğsü 0.58 miligrama sahipken, diğer seçenekler 1.3 ila 1.9 miligram çinko sağlar. Kadınlar günlük 8 miligram çinko tüketmeli, erkeklerin ise 11 miligrama ihtiyacı var.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407