Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Yapma veya Tavuk Pişirme Daha Sağlıklı mı?

Etle Tanışın

 1. Tavuk, özellikle göğüs, yiyebileceğiniz en sağlıklı hayvansal protein kaynaklarından biridir. Kızartma, tavuk pişirirken gidilecek en sağlıklı yol değil, ancak yine de birçok seçenek bırakıyor. Bir tavuğu kızartmanın veya pişirmenin daha iyi olup olmadığına basit bir cevap bulamazsınız çünkü çok fazla değişken vardır. Her şey ona ne eklediğinize, pişirme sırasında yağları nasıl giderdiğinize ve cildinizi açık bırakıp bırakmamaya bağlı olacaktır.

Malzemeler

 1. Fırınlama ve kızartma, tavuğu pişirmenin iki sağlıklı yoludur, ancak tavaya başka neler eklediğinize dikkat etmeniz gerekir. Otları, balzamik sirkeyi, et suyu veya şarabı olan az yağlı veya yağsız turp, pişmiş tavuğunuzu diyetinize mahveder, ancak sadece fırında pişirilmiş tavuğu kremayla doldurulmuş güveç veya tereyağından ıslanırsanız Biraz barbekü veya soya sosu ile kızartın.

Cildi Atla

 1. Tavuktaki cilt önemli bir yağ kaynağıdır. Bunu kaldırmak tarifi daha sağlıklı hale getirmek için harika bir yoldur. Tavuğu pişirdikten sonra cildi çıkarmak daha kolay olabilir. Pişirme sırasında cildin açık kalması da tavukların daha fazla nem almasına yardımcı olabilir, ancak biraz da yağ tutacaktır. Tavuğunuzu cildiniz açıkken pişirmeyi planlıyorsanız, fırında pişirdikten sonra çıkarmanız daha kolaydır, burada yüksek sıcaklığın cildi yıpratabileceği

 1. Sağlıklı beslenmeye çalışırken diyetinizi yağdan uzak tutmanız önemlidir. Son tabaktan fazla yağı çıkarmak için en etkili pişirme yöntemini kullanın. Cildi çıkarsanız bile, tavada yağ damlamaları olacaktır. Sağlıklı pişmiş tavuk yapmak için tava damlamalarını sos içinde kullanmayın; bunun yerine yağsız bir bulyon kullanın. Izgara yaparken, tavuğu yağın başka bir tencereye damlamasını sağlayan delikli bir tepsiye koyun.

Diğer Seçenekler

 1. Sağlıklı olması için tavuğu kızartmaya veya fırınlamaya ek olarak, kendinize biraz çeşit vermek için diğer seçenekleri ekarte etmeyin. Sebzeleri, çok sayıda sebzeyle zeytinyağı gibi az miktarda sağlıklı yağda kızartın. Kızarmış tavuğu kızartma tavası ile servis yapın ve sonra nemi muhafaza etmek için sıvıya kaynatın. Tavuk suyu bir çorbada avlanmak - hatta bir miktar şarap veya baharatla su - sağlıklı ve lezzetli bir yemek pişirmenin başka bir yoludur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407