Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Yağında Beslenme veya Sağlık Faydaları Var mı?

Fast Food Restoranları Kalori Sayıyor

 1. Yağ, kilo alımı ve kardiyovasküler hastalık üzerindeki etkisinden dolayı diyetörler tarafından sıklıkla olumsuz olarak görülür. Yağ, 1 g başına 9 kalori içerirken, diğer iki makro besin - protein ve karbonhidratlar - sadece 4 içerir. Bu nedenle yağlı yiyeceklere sıçramanın, aşırı karbonhidrat veya protein tüketmekten daha fazla kilo alması olasılığı daha yüksektir. Vücudunuzun düzgün çalışması için diyet yağına ihtiyacı vardır ve bazı yağlar kardiyovasküler sorun riskini azaltabilir. Tavuk, sağlıklı yağlar bakımından zengindir ve sağlıksız yağlarda genellikle kırmızı ete göre daha düşüktür.

Toplam Yağ

 1. 87 gramlık bir tavuk göğsü yaklaşık 8 gram toplam yağ içerir. Yağ, üç makro besin maddesinden biridir ve vücudunuzun, her gün enerji için, hayati organları korumak ve izole etmek, vitamin depolamak ve taşımak ve hormon üretimine yardımcı olmak için bol miktarda bu besleyici maddeye ihtiyacı vardır. Tıp Enstitüsüne göre, toplam kalorilerinizin yaklaşık yüzde 20 ila 35'i yağdan gelmelidir, bu nedenle 2.000 kalorili bir diyet tüketirseniz tavuk göğsü günlük toplam diyet yağ ihtiyacınızın yaklaşık yüzde 13'ünü sağlayabilir.

Tekli Doymamış Yağ

 1. 87 gr porsiyon tavuk göğsü 3.3 g mono doymamış yağ içerir. Her iki Amerikan Kalp Birliği'ne göre, tekli doymamış yağları tüketmek kan kolesterol seviyenizi düşürebilir ve kalp-damar hastalıkları ve felç riskini azaltabilir. Tekli doymamış yağlara sahip besinler, antioksidan E vitamini bakımından genellikle yüksektir, bu da vücuttaki hücreye zarar veren kimyasallarla mücadele etmeye yardımcı olabilir.

Çoklu Doymamış Yağ

 1. Tavuk göğsü, 87 g porsiyon başına yaklaşık 1.7 g poli doymamış yağ içerir. Tekli doymamış yağ gibi, çoklu doymamış yağ da kan kolesterolünü düşürebilir ve kalp hastalığı riskini azaltabilir. Çoklu doymamış yağ kategorisinde, temel yağ asitleri veya EFA'lar, omega-3 ve omega-6 bulunur. Diğer yağların aksine, vücudunuz EFA üretemez ve bunları yiyeceklerle tüketmeniz gerekir. EFA'lar beyin fonksiyonu, doku büyümesi ve Nisan 2011'den itibaren araştırmacılar bilişsel bozuklukları, kardiyovasküler hastalıkları ve artriti önleme yeteneklerini araştırmaya devam ediyor

Sağlıksız Yağlar

 1. Tavuk göğsündeki yağların çoğu genel sağlığınıza avantaj sağlarken, ette az miktarda zararlı yağ ve kolesterol bulunur. Tavuk göğsü yaklaşık 2.3 g doymuş yağ, 0.091 g trans yağ ve 56 mg kolesterol içerir. Doymuş yağ ve trans yağ, kan kolesterol seviyenizi artırabilir ve kardiyovasküler hastalık riskinizi artırabilirken, aşırı miktarda kolesterol, arteriyel plak birikmesine neden olabilir. ABD Tarım Bakanlığı toplam kalorilerinizin yüzde 10'undan daha azını doymuş ve trans yağlardan tüketmenizi ve kolesterol alımınızı günde 300 mg ile sınırlandırmanızı tavsiye eder.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407