Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Uyluk Göğsünün Besinsel Farkı

İpuçları ve Öneriler Sunma

 1. Tavuk, özellikle tavuk göğsü etini seçerseniz, kırmızı etten daha sağlıklı bir seçenek olabilir. Ancak, birçok insan tavuk uyluk tadı tercih eder. Yemek pişirmeleri daha kolay ve çoğu zaman da daha ucuz. Tavuk etinizi doğru şekilde hazırlarsanız her iki seçenek de sağlıklı olabilir.

Makrobesinler

 1. Derisi olmayan kavrulmuş tavuk eti etinin 3 ons porsiyonunda 180 kalori, 22 gram protein, 80 miligram kolesterol ve 3 gram doymuş yağ dahil 10 gram yağ var. Derisi olmayan kavrulmuş tavuk göğsü etinin 3 onsluk bir porsiyonunda 140 kalori, 26 gram protein, 70 miligram kolesterol ve 1 gram doymuş yağ dahil olmak üzere 5 gram yağ bulunur. Her ne kadar tavuk uyluk çok daha fazla yağ olsa da, sadece 2 gram ekstra yağ, kolesterol seviyenizi yükseltebilecek sağlıksız doymuş yağlardır.

Mikrobesinler

 1. Tavuk uylukta et porsiyonu size niasin için günlük değerin yüzde 30'unu, fosfor, yüzde 6'sı DV'nin% 15'ini ve riboflavin için yüzde 10'unu ve yüzde 10'unu sağlıyor. . Tavuk göğsü eti, çinko ve riboflavin için DV'nin sadece yüzde 6'sını sağlayan bazı mikro besin maddelerinin daha azını içerir, fakat diğerlerinin çoğu, niasin için DV'nin yüzde 60'ını, B-6'nın% 25'ini ve yüzde 20'sini fosfor için DV. Yediğiniz yiyecekleri enerji ve fosfor ve çinkoya dönüştürmek için niasine, riboflavin ve B-6 vitaminine ihtiyacınız var.

Pişirme Yöntemi

 1. Tavuğun bu iki bölümünün etleri arasında bazı besinsel farklılıklar olsa da, pişirme yöntemleri de yağ içeriğinde büyük bir fark yaratabilir. Herhangi bir cildi ve gözle görülür yağı kesin ve ardından kızartma, fırınlama veya ızgaralama gibi ilave yağ kullanmayan bir pişirme yöntemi seçin. Bazı insanlar tavuk göğsüne lezzet eklemek için yağlı malzemelerle yemek yaparken, tavuk uyluklarında bu gerekli değildir.

Hususlar

 1. Daha az maliyetle tavuğunuzdan daha fazla lezzet almak için, hala kemikte bulunan tavuğu satın alın. Kemikteki etlerin tadı daha fazladır. Ayrıca cildi hala açık halde pişirebilir ve tavuk pişerken cildi çıkarabilirsiniz. Kemikten tavuğu gerçekten istiyorsanız, bunu kolayca kendiniz yapabilir ve kemiksiz, derisiz tavuk çok daha yüksek bir fiyata satıldığından biraz para kazanabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407