Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Suyunun Faydaları Nelerdir?

9. Paleo-dostu Çikolata Habanero Chili

 1. Tavuk suyu, tavuk kemikleri, tavuk artıkları, havuç, kereviz, soğan ve diğer aromaların birleştirilmesinden yapılır. Bu bileşenler istenen aroma elde edilinceye kadar saatlerce kaynaşın. Sıvı veya et suyu, bütün büyük parçacıklardan kurtulmak için süzülür. Tavuk suyu pek çok tarifte kullanılabilir veya sade tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınız için önemli olan birkaç besin sağlar. Tavuk suyundan maksimum fayda sağlamak için, düşük veya sodyum içermeyen seçenekleri seçin.

Düşük Kalorili

 1. Sade tavuk suyu, kalorilerde doğal olarak düşüktür. 8 onsluk bir porsiyon yaklaşık 40 kalori sağlar; bu, kalori alımınızı izliyorsanız faydalı olabilir. Aynı zamanda yağ oranı düşüktür ve porsiyon başına 2 gramdan daha azını sağlar. Her ne kadar tavuk suyu az kalorili bir besin olsa da, tüm vücut fonksiyonlarınız için enerji sağlamak için yeterli besin sağlamaz. Tavuk suyunu dengeli beslenmenizin bir parçası olarak ekleyin.

Kolayca Sindirilebilir

 1. Tavuk suyu vücudunuzun sindirimi için sade ve kolaydır. İshal veya irritabl barsak sendromu gibi bir çeşit bağırsak rahatsızlığından muzdaripseniz, tavuk suyu hafif ve sindirim sisteminizi tahriş etmez. Ameliyattan sonra veya ameliyat hazırlığı için doktorunuz berrak bir sıvı diyet önerebilir, MedlinePlus.com'u açıklıyor. Tavuk suyu “berrak bir sıvı” olarak kabul edilir, bu sadece içinden görebileceğiniz anlamına gelir ve sindirim sisteminizde kalıntı bırakmaz.

Çok yönlülük

 1. Tavuk suyu, birçok tarif için temel bir bileşendir. Tavuk suyunu sıfırdan yapmak zaman alabilir. Bir et suyu oluşturmak için kaynar su ilavesini gerektiren, bir bulyon küpünde önceden yapılmış veya kurutulmuş tavuk etini satın alabilirsiniz. Birçok çorba için temel bir maddedir. Tavuk suyu soslara lezzet katmak, hatta sebzeleri buharda pişirmek için kullanılabilir.

Zengin Mineraller

 1. Tavuk suyu kemiklerden elde edildiği için birçok önemli mineral açısından zengin. 8 onsluk bir tavuk suyu porsiyonu, günlük gereksiniminizin yüzde 10'u olan 200 miligramdan fazla potasyum sunar. Potasyum, sağlıklı bir kalbin yanı sıra kas ve iskelet kasılmalarının esastır, Maryland Üniversitesi'ni açıklıyor. Tavuk suyunda bulunan diğer bir yüksek profilli mineral fosfordur. 8 onsluk çorba suyunun yaklaşık 70 miligram fosforu vardır. MedlinePlus.com'a göre, metabolizmada fosfor yardımcıları protein ve sağlıklı kemikler ve dişler oluşturmanıza yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407