Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Sosu Beslenme Bilgileri

Önlemler

 1. Sosis seversin, ama böyle yüksek yağlı bir etin en sağlıklı seçenek olmadığını biliyorsun. Böylece, tavuk sosisinin sizin için daha iyi olması gerektiğine karar vererek tavuk sosisine dönersiniz. Ancak tavuk sosisi de yağda ve sodyumda yüksek olabilir ve miktar markadan markaya değişir. Tavuk sosisi için beslenme ile ilgili gerçekleri bilmek markanızı markanıza getirmeden önce biraz daha yakından incelemenizi teşvik etmelidir.

Yüksek Kalorili Yiyecek

 1. Tavuk sosisinin markasına ve lezzetine bağlı olarak, bir link - 85 gram - bir kalbin 140 kalori ile 180 kalorisi arasında olabilir. Nispeten, bir sığır veya domuz sosisi aynı porsiyon aynı porsiyonda yaklaşık 200 kaloriye sahiptir. Tavuk sosisi düşük kalorili bir seçenek olmasına rağmen, yine de orta enerji yoğun bir gıda olarak kabul edilir ve bu nedenle servis büyüklüğüne kıyasla yüksek kalorili içeriğe sahiptir ve sizi doldurmak için daha fazla kalori tüketmenize neden olur.

Sağlıksız Yağda Yüksek

 1. Kanatlı hayvanı genellikle yağsız bir protein kaynağı olarak kabul edilmekle birlikte tavuk sucuğu hem yağda hem de doymuş yağda yüksektir. Sosisin bir porsiyonunda 7-12 gram toplam yağ, 1.5 ila 3.5 gram doymuş yağ ve 60 ila 85 miligram kolesterol bulunur. "Amerikalılar için Diyet Kılavuzları, 2010" yayını, günlük toplam yağ alımınızı kalorilerin yüzde 20 ila 35'ini ve doymuş yağın yüzde 10'dan az olmasını sınırlamanızı önerir. 2000 kalorili bir diyette, 44-78 gram toplam yağ ve 22 gramdan fazla doymuş yağ anlamına gelir. Ek olarak, diyet kolesterolünü günde 300 miligramdan az ile sınırlandırın. Diyetinizde çok fazla yağ ve özellikle de doymuş yağ almak kalp hastalığı riskinizi arttırır.

Zengin Protein İçinde

 1. Tavuk sosisi, link başına 12 ila 14 gram ile iyi bir protein kaynağıdır. Çoğu Amerikalı diyetlerinde yeteri kadar protein bulabiliyor, diyor Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri. Ortalama olarak, erkekler günde 56 gram proteine, kadınlar ise 46 gram'a ihtiyaç duyar. Böylece bir link günlük protein ihtiyaçlarınızın yüzde 20 ila yüzde 30'unu karşılar. Bununla birlikte, yüksek yağlı bir et olarak, tavuk sosisi sağlıklı bir protein kaynağı değildir.

Sodyumda İzle

 1. İşlenmiş bir et olarak, tavuk sosisi sodyumda çok yüksektir. Bir bağlantıdaki sodyum miktarı 500 ila 870 miligram arasında değişmektedir. Diyetinizde çok fazla sodyum almak tansiyonunuzu arttırır. Genel olarak, alımınızı günde 2.300 miligramdan az ile sınırlandırmalısınız. Ancak, zaten yüksek tansiyonunuz varsa, 51 yaşın üzerinde veya Afrikalı-Amerikalı inişiniz varsa, sodyum alımınızı günde 1500 miligramdan daha az ile sınırlamanız gerekir.

Değişken Demir

 1. Tavuk sosisi bir demir kaynağıdır. Bir bağlantı, bileşenlere bağlı olarak günlük değerin yüzde 4'ünden en az yüzde 35'ine kadar günlük değerin yüzde 35'ini karşılamaktadır. Diyet Takviyeleri Ofisi'ne göre demir eksikliği dünya nüfusunun yüzde 80'ini etkileyen yaygın bir beslenme sorunudur. Demir vücudunuzdaki oksijenin taşınmasına yardımcı olur ve diyetinize yeterince almamak yorgunluk, zayıf konsantrasyon veya enfeksiyonla mücadelede zorluklara yol açabilir. 19 ile 50 yaş arasındaki kadınların günde 18 miligram demire ihtiyacı vardır ve 51 yaşın üzerindeki erkek ve kadınların günde 8 miligrama ihtiyacı vardır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407