Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Sezar Salatası Besin Değerleri

Doymuş Yağ

 1. Tavuk Sezar salatası, marul, Parmesan peyniri, kruton ve pişmiş tavuk içeren klasik bir salatadır. Limon suyunu, karabiber, zeytinyağı ve sarımsak gibi malzemeleri kullanarak hazır pansuman kullanabilirsiniz veya geleneksel pansuman yapabilirsiniz. Bu salatası hafif bir yemeğin ana yemeği veya daha resmi bir yemeğin ilk yemeği olarak servis edin.

Kalori

 1. Marul, FineCooking.com'a göre fincan başına 10 kaloriden az, ancak akşam yemeği büyüklüğünde ızgara-tavuklu Sezar salatası sosu ile 590 kaloriye sahip. Daha az pansuman kullanarak veya pansumanın içine daha az yağ koyarak ve eklediğiniz peynir veya kruton miktarını azaltarak kalori içeriğini azaltabilirsiniz. Izgara tavuk yerine kızarmış, ekmekli tavuk şeritleri kullanmak ve kruton yapmak için kızartmadan önce ekmeğinizi yağlamak, salatalarınızın kalori içeriğini artıracaktır.

Yağ

 1. Bir tavuk Sezar salatası içindeki yağ kaynakları arasında Parmesan peyniri ve tereyağlı kruton bulunur. LDL seviyelerini sağlıksız seviyelere yükseltebilecek doymuş yağlar içerirler. Zeytin, ev yapımı zeytinyağlı pansuman ve mağazadan satın alınan Sezar pansumanı kalp sağlığına sahip doymamış yağlar açısından zengindir. Salatanızdaki hamsi, kalp krizi riskini azaltan omega-3 yağları sağlar. Romaine marul ve ızgara tavuk göğsü neredeyse yağsız, ancak kızarmış, ekmekli tavuk şeritleri, "kötü" LDL kolesterolünü yükselten ve "iyi" HDL kolesterol seviyesini düşüren trans yağlar içerebilir.

Sodyum

 1. Tavuk Sezar salatası hamsi, Parmesan peyniri, zeytin ve baharatlı kruton gibi yüksek sodyumlu içerikler içerebilir. Sodyum çok önemli bir besindir, ancak Amerikalılar için Diyet Kılavuzuna göre, 2010, kalp hastalığı, böbrek hastalığı ve felç riskini artırabilir. Ticari salata sosu servisinin 2 çorba kaşığı porsiyonuna göre 363 mg Sağlıklı yetişkinler için günde 2.300 miligramdan fazla sodyum almazlar.

Ek Besinler

 1. Akşam yemeği boyunda ızgara tavuklu Sezar salatası, 29 gram protein veya günlük değerin yüzde 58'ini sağlar. Tavuk aynı zamanda B-12 vitamini ve niasin veya B-3 vitamini kaynağıdır. Marul marul diyet lifi, A vitamini, folat ve potasyum kaynağıdır. Peynir kemik sağlığı için gerekli bir mineral olan kalsiyum sağlar. Tavuklu Sezar salatalarının bir diğer faydası da restoranlarda hazırlanmasının veya bulmanın kolay olmasıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407