Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Salatası için Besin Değerleri

Değişken Demir

 1. Ah! Tavuk salatası. Bu kadar lezzetli bir şey senin için nasıl bu kadar kötü olabiliyor? Mayonez-y uyumu, arter tıkanması, kalp durduran kolesterol, doymuş yağlar ve sodyum kabuslarını oluşturur. Şaşırtıcı bir şekilde, tavuk salatası doğru malzemelerden yapıldığında sağlıklı ve besleyici olabilir. En sevdiğiniz restoranda tarifte neler olduğuna dikkat edin. Daha da iyisi - sağlığınıza ve iyiliğinize zararlı, zararlı değil, emin olmak için evde tavuk salatası yapın.

Tavuk Besin Değerleri

 1. Tavuk, protein açısından yüksek, aynı zamanda kolesterol açısından da yüksek. Tavuk, sodyum bakımından düşüktür ve kan yapım B6 vitamini, kemik güçlendirici fosfor ve hücre koruyucu selenyum için iyi bir kaynaktır. Bir bardak doğranmış, kavrulmuş tavuk eti yaklaşık 231 kaloriye sahiptir; 45 kalori yağdan gelir. Bu porsiyon büyüklüğü günlük B3 vitamini değerinin veya sindirim ve sinir sistemlerine yardımcı olan bir enerji üreticisi olan niasinin yüzde 96'sını sağlar.

Kereviz ve Soğan

 1. Kıyılmış kereviz ve soğan, tavuk salatası için birçok besinsel fayda sağlıyor. Bu sebzeler diyet lifi sağlar ve C vitamini, B6 vitamini, folat, manganez ve potasyum gibi vitamin ve minerallerin sağlıklı bir karışımına katkıda bulunur.

Mayonez

 1. Tavuk salatası içindeki beslenme suçlusu, geleneksel olarak yumurta sarısı ve yağ ile yapılan çeşni mayonezidir. Düşük kalorili veya diyet mayonezi biraz daha sağlıklı bir alternatiftir. Kalorisi hala yüksek - bir bardağın 769 kalorisi var, çoğunlukla yağdan - diyet mayonezinde kolesterol düşük. 8 onsluk porsiyon büyüklüğü, güçlü bir antioksidan olan E vitamini ve bir pıhtılaşma ajanı olan Vitamin K'nın günlük değerlerinin yüzde 70'inden fazlasını ekliyor. Bir kase tavuk salatası yapmak için sekiz ons yeterlidir.

Meyve ve Kuruyemiş

 1. Birçok tavuk salatası tarifleri dilimlenmiş elma veya üzüm ve badem veya ceviz ister. Meyveler ilave şeker (ve kalori), diyet lifi ve C vitamini ekler. Fındıklar kolesterol içermez ve faydalı omega-3 yağ asitleri ve E vitamini doludur

Sağlıklı Seçenekler

 1. Tavuk salatalarına daha fazla besinsel fayda eklemenin birçok yolu var. Kolesterol içeriğini tarifte tavuk miktarını azaltarak ve sebze ve meyve miktarını artırarak değiştirin. Kalorileri ve yağları azaltmak için mayonez yerine yoğurt sosu kullanın. Ekstra sağlık arttırıcılar olarak gevrek doğranmış marul, salatalık, rendelenmiş havuç veya yonca filizi ekleyin. Kalp-sağlıklı kırmızı biber serpin ile baharatlayın - ama unutma, biraz uzun sürer.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407