Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Kolajeninin Sindirim, Bağışıklık Cilt Sağlığına Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Üzerine Nihai Düşünceler

 1. Tavukların da bizim gibi kolajen içerdiğine şaşırmayabilirsin, ama tavuk kolajeninin gerçekte ilaç olarak kullanıldığını biliyor muydun? Bu doğru. Bu tip protein, artrit, sırt ve boyun ağrısı ve ameliyatın neden olduğu ağrı gibi bir dizi sağlık koşulunu tedavi etmek için kullanılır.

 2. Muhtemelen dünyadaki bir tavuktan gelen kolajenin ağrılı eklemlerinizi nasıl yapabileceğini ve bedensel ağrılarının nihayet sizi yalnız bıraktığını merak ediyorsunuzdur. Tavuk kollajen, vücudunuzun iltihap ve ağrı ile mücadele eden maddeler üretmesine neden olarak çalışır. Aynı zamanda, kıkırdak oluşumunu sağlayan iki bileşik olan kondroitin ve glukozamin içerir. (1) Kondroitin ve glukozamin, eklem ağrısı, artrit ve iltihabı azaltmak için pahalı takviyeler olarak satılır, ancak bunların ikisini de doğal olarak tavuk kollajeninden alabilirsiniz. Bu yüzden tavuk kollajeninin bağırsaklarınız, bağışıklık sisteminiz, cildiniz ve daha pek çok şey için inanılmaz faydalar sağlayabileceğini unutmayın.

5 Tavuk Kolajen Sağlık Faydaları

 1. Tavuk kollajeni, bağırsaktaki sağlıklı mukozal tabakayı desteklemeye yardımcı olur. Araştırmalar, sindirim dengesizliği olan bireylerde, serum kollajen konsantrasyonlarının azaldığını ortaya çıkarmıştır. (13) Kollajendeki amino asitler, kolonu ve tüm GI kanalını düzenleyen dokuyu oluşturduğundan, kollajen ile takviye etmek, sağlıklı sindirim fonksiyonunu destekleyebilir. Bağırsaktaki mukozal tabakayı sağlıklı tutarak, genellikle gıda alerjilerinin, düşük enerjili, eklem ağrısının, tiroid hastalığının, otoimmün hastalık semptomlarının ve yavaş metabolizmanın temel nedeni olan sızdıran bağırsak sendromunu önleyebilirsiniz.

 2. Penn Eyalet Üniversitesi, Atletizm için Beslenme ve Spor Beslenmesi Anabilim Dalı tarafından yapılan araştırma, 24 hafta boyunca kollajen ile takviye edilen sporcuların çoğunluğunun, eklem rahatlığında ve atletik performansı olumsuz yönde etkileyen faktörlerde azalma. (14) Doğal olarak kondroitin ve hyaluronik asit içerdiğinden, tip II kollajenin artritin yanı sıra sporla ilişkili eklem sorunlarına da yardımcı olması şaşırtıcı değildir.

 3. Bunlar eklem sağlığını desteklediği bilinen iki maddedir. Kondroitin, sıvıyı (çoğunlukla su) bağ dokusuna emerek kıkırdakların sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücudun yeni kıkırdak üretmesini sağlayan yapı bloklarını sağlar ve kıkırdak parçalayan enzimleri de engelleyebilir. Doğal olarak eklem sıvısında bulunan hyaluronik asit, eklemleri yağlar.

 4. 50 milyondan fazla yetişkin ve 300.000 çocuk, eklem ağrısı veya dejeneratif eklem hastalığına atıfta bulunmanın gayrı resmi bir yolu olan bazı artrit türlerine sahiptir. Aslında 100'ün üzerinde farklı artrit türü ve buna bağlı durumlar vardır. (2) Yaygın artrit eklem semptomları şişme, ağrı, sertlik ve azalmış hareket açıklığıdır.

 5. En yaygın ve iyi bilinen artrit türlerinden ikisi osteoartrit ve romatoid artrittir. Kolajen, romatoid artrit gibi otoimmün hastalığın izinde durmasına ya da en azından romatoid artrit semptomlarının iyileşmesine yardımcı olabilir. Tavuk kollajen eklem sağlıklı kondroitin sülfat ve glukozamin sülfat ile yüklenir - bunların her ikisi de eklemlerinizi desteklemek ve sağlıklı pH seviyelerini korumak için mükemmeldir.

 6. Şiddetli, aktif romatoid artriti olan 60 hastayı içeren randomize, çift kör bir çalışmada, üç ay boyunca tavuk tipi II kollajen verilen hastalar, şişmiş ve hassas eklemlerin sayısında bir azalma yaşamıştır. Plasebo alan hastalarda herhangi bir iyileşme olmadı. Kollajen grubundaki hastaların dördünde artritlerinin tamamen remisyonu vardı ve kollajeni alan hastaların belirgin bir yan etkisi yoktu. (3)

 7. Koyulaştırılmamış tip II tavuk kollajeninin, yabancı istilacı olarak yanlış görmekten ziyade, vücudun kendi dokuları olarak maruz kalan kıkırdak proteinlerini doğru bir şekilde tanımak için bağışıklık sistemini gerdirdiği gösterilmiştir. Bu, osteoartritik eklem sertliği ve ağrıya neden olan inflamatuar ve yıkıcı saldırıyı önler. Bu yüzden, tavuk kollajeninin, özellikle artrit muzdarip insanlarda eklem esnekliğini, rahatlığını ve fiziksel işlevi artırabilmesidir. (4, 5, 6, 7)

 8. Araştırma, kolajenin bağırsak astarındaki açıklıkları kapatmaya yardımcı olabileceğinin ve bağırsak bütünlüğünün desteklendiğine dair kanıt sağlamaya devam ediyor. Bu doğrudan bağışıklık sistemini güçlendirmek için işe yarar ve tavuk çorbasının geçici bir hastalık ya da kronik bağışıklık ile ilgili bir sağlık sorunuyla mücadele ederken sizi gerçekten daha iyi hissettirmesinin nedenlerinden biridir.

 9. Otoimmün enflamasyon durumlarında tip II tavuk kollajeni alındığında, ilk aktivite alanı bağırsaklardaki dendritik (antijen sunan) immün hücreler düzeyinde gözükmektedir. Peyer'in yamalari olarak bilinen bu alanlar yüksek bir dendritik hücre popülasyonuna sahiptir. (8) Bu inanılmaz hücreler ilk önce 30 yıldan daha uzun bir süre önce keşfedildi ve şimdi hem vücudunuzun bağışıklığını hem yaratabilen hem de azaltabilen kontrolörler olarak bilinmektedir. (9) Tavuk kollajenini diyetinize dahil ederek, birincil bağışıklık tepkilerinizi ve ayrıca bağışıklık sisteminizin genel olarak uyarlanabilirliğini artırabilirsiniz. (10)

 10. Tavuk kollajeninin farelerde proinflamatuar sitokin üretimini azalttığı gösterilmiştir; araştırmacılar, tavuk kollajen hidrolizatının "tedavisinin sadece aterosklerozun sadece lipit düşürücü etkilerini değil aynı zamanda ekspresyonunu engellemesine yardımcı olacağı sonucuna vardığı sonucuna varmıştır. inflamatuar sitokinler. " (11)

 11. Kolajen, cildin genç tonunu, dokusunu ve görünümünü korumaktan sorumlu olan elastin ve ciltteki diğer bileşiklerin oluşmasına yardımcı olur. Cilt sağlığı ve görünümü söz konusu olduğunda beslenme çok önemlidir. Vücudunuzda ne kadar fazla kollajen varsa, yaşlanmadaki en belirgin yaşlanma belirtilerinden birine sahip olma ihtimaliniz o kadar düşüktür - kırışıklıklar. Bu, doğal cilt bakım rejiminize tavuk kolajeninin eklenebileceği anlamına gelir.

 12. Birçok yüz kremi, bileşenlerine kolajen ekleyerek cildi canlandırdığını iddia ederken, bu topikal ürünlerdeki moleküller cildinizin emmesi için genellikle çok büyüktür.

 13. Araştırmalar oral kollajen takviyesinin cilt yaşlanmasının ortak belirtilerini etkin bir şekilde iyileştirdiğini gösteriyor. Bir çalışma, cilt hidrasyonunun sekiz haftalık kollajen takviyesinden sonra düzeldiğini, dermisteki kollajen yoğunluğunun sadece dört haftalık takviyenin ardından önemli ölçüde arttığını buldu. (12) Kemik suyu ve kollajen takviyesi tüketerek, daha iyi kollajen emilimini sağlayabilir ve vücudunuzu içten dışa iyileştirebilirsiniz.

Tavuk Kolajen Beslenmesi

 1. Kolajen, hem hayvanlarda hem de insanlarda kıkırdak, kemik ve diğer dokuların kilit bir bileşeni olan bir proteindir. Tavuk kollajen, doğal olarak ortaya çıkan bir proteindir, tahmin ettiğiniz gibi tavuklar. Genellikle bir tavuğun göğüs kıkırdaklarından alınır. Tavuk kollajen tip II kollajen açısından son derece zengindir. Tip II kollajen formları kıkırdak maddesinden alınır. Tavuk kolajeni sentezlenebilir ve enjekte edilebilir bir çözelti veya bir tamamlayıcı haline getirilebilir. Ayrıca tavuk kemiği et suyundan da elde edilebilir.

 2. Eğer yiyeceklerde kollajen kaynakları arıyorsanız, tavuktan yapılan yüksek kaliteli kemik etinden başka bir yere bakmayın. Tavuk kemiği suyu, tavuk kollajeninin yanı sıra değerli amino asitleri, jelatin ve iz minerallerini elde etmek için mükemmel bir yerdir. Aslında, kemik suyu içinde bulunan ve çoğu yenen diğer yiyeceklerden kolayca elde edilemeyen düzinelerce farklı besin maddesi vardır.

 3. Diyetinize tavuk kollajenini dahil etmek için diğer seçenekler arasında bir kemik suyu takviyesi veya bir kollajen takviyesi kullanılması da var.

 4. Hangi yolu seçerseniz seçin, tavuklarda bulunan tip II kollajen pek çok hayati besleyici maddeyle doldurulur. Arginin, glutamin, glisin ve prolin gibi koşullu amino asitlerle doludur. Normal ve sağlıklı koşullar altında, bu amino asitlerin tümü vücudunuz tarafından üretilir. Bununla birlikte, stresli, hasta veya sağlıksız olduğunuzda, vücudunuz bu amino asitlerin yeteri kadarını üretemeyebilir. Doldurmak için diyet veya takviyeler gibi dış kaynaklardan yardıma ihtiyacı olduğu zaman budur.

 5. Bu "gereksiz" amino asitler aslında oldukça değerli. Özellikle glisin ve prolin, vücudunuzun düzgün çalışmasını sağlamada önemli bir rol oynar. Hücrelerimizin düzgün çalışmasını sağlamak için glisin sağlıklı DNA iplikçikleri oluşturmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, sağlıklı kas büyümesini destekleyen ve egzersiz sırasında enerji üretimini artıran kreatin oluşturan üç amino asitten biridir. Prolin, kollajenin neredeyse yüzde 15'ini oluşturur. Diğer roller arasında uygun kas dokusu bakımına yardımcı olur ve sindirim sistemini geçirgenlikten korur.

 6. Amino asitlere ek olarak, tavuk kollajeninde, her ikisi de kıkırdak yapımında yardımcı olabilecek kondroitin ve glukozamin olarak bilinen eklem takviye edici kimyasallar bulunur. (15)

Tavuk Kollajen Tarihi ve İlginç Bilgiler

 1. Kolajen, hem hayvanlarda hem de insanlarda kıkırdak, kemik ve diğer dokuların anahtar bileşeni olan bir proteindir. Tavuk kollajen, doğal olarak ortaya çıkan bir proteindir, tahmin ettiğiniz gibi tavuklar. Genellikle bir tavuğun göğüs kıkırdaklarından alınır. Tavuk kollajen tip II kollajen açısından son derece zengindir. Tip II kollajen formları kıkırdak maddesinden alınır. Tavuk kolajeni sentezlenebilir ve enjekte edilebilir bir çözelti veya bir tamamlayıcı haline getirilebilir. Ayrıca tavuk kemiği et suyundan da elde edilebilir.

 2. Öyleyse, yiyeceklerde kollajen kaynakları arıyorsanız, tavuktan yapılan yüksek kaliteli kemik suyundan başka bir yere bakmayın. Tavuk kemiği suyu, tavuk kollajeninin yanı sıra değerli amino asitleri, jelatin ve iz minerallerini elde etmek için mükemmel bir yerdir. Aslında, kemik suyu içinde bulunan ve çoğu yenen diğer yiyeceklerden kolayca elde edilemeyen düzinelerce farklı besin maddesi vardır.

 3. Diyetinize tavuk kollajenini dahil etmek için diğer seçenekler arasında bir kemik suyu takviyesi veya bir kollajen takviyesi kullanılması da var.

 4. Hangi yolu seçerseniz seçin, tavuklarda bulunan tip II kollajen pek çok hayati besleyici maddeyle doldurulur. Arginin, glutamin, glisin ve prolin gibi koşullu amino asitlerle doludur. Normal ve sağlıklı koşullar altında, bu amino asitlerin tümü vücudunuz tarafından üretilir. Bununla birlikte, stresli, hasta veya sağlıksız olduğunuzda, vücudunuz bu amino asitlerin yeteri kadarını üretemeyebilir. Doldurmak için diyet veya takviyeler gibi dış kaynaklardan yardıma ihtiyacı olduğu zaman budur.

 5. Bu "gereksiz" amino asitler aslında oldukça değerli. Özellikle glisin ve prolin, vücudunuzun düzgün çalışmasını sağlamada önemli bir rol oynar. Hücrelerimizin düzgün çalışmasını sağlamak için glisin sağlıklı DNA iplikçikleri oluşturmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, sağlıklı kas büyümesini destekleyen ve egzersiz sırasında enerji üretimini artıran kreatin oluşturan üç amino asitten biridir. Prolin, kollajenin neredeyse yüzde 15'ini oluşturur. Diğer roller arasında uygun kas dokusu bakımına yardımcı olur ve sindirim sistemini geçirgenlikten korur.

 6. Amino asitlere ek olarak, tavuk kollajeni ayrıca kondroitin ve glukozamin olarak bilinen ve her ikisi de kıkırdakın yeniden oluşturulmasına yardımcı olabilecek eklem güçlendirici kimyasallar içerir. (15)

Tavuk Kolajen Nasıl Kullanılır

 1. Gerçek tavuk kemiği çorbası ve gerçek kemik çorbası faydaları istiyorsanız, ideal olarak evde çorbanızı etmelisiniz. Tavuk Kemik Suyu Tarifimi deneyin - hem lezzetli hem de çok besleyici. Kemik suyu eridiğinde, hayvan parçalarından gelen kolajen et suyuna akar ve sizi geri almak için kolayca emilebilir hale gelir. Bazı kemik suyu takviyesi, kemik suyu tozunu suyla birleştirerek bile, kemik suyu karışımını gülünç şekilde yapmanızı sağlar.

 2. Kolajen takviyelerini yerel sağlık mağazanızda ve çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Kolajen tozları, herhangi bir tat vermeden kolajenin sağlığa faydalarını sağlamak için kolayca smoothies, çorbalar ve unlu mamuller içine karıştırılabilir.

 3. Uygun tavuk kolajen takviyesi dozuna gelince, yaşınıza ve sağlık durumunuza bağlıdır. Çok büyük bireylerin veya ciddi eklem problemleri olanların daha büyük dozlar alması gerekebilirken, daha küçük bireyler veya sadece cilt / eklem bakım takviyesi olarak kollajen alanların daha küçük bir günlük doza ihtiyacı olabilir. Paket talimatları genel olarak iyi rehberlik sunmalıdır, ancak emin değilseniz her zaman sağlık uzmanınıza danışın.

 4. Vücuttaki kollajen oluşumunu ve kullanımını destekleyen, C vitamini, manganez, bakır, prolin ve antosiyanidinlerde (böğürtlen gibi) yüksek gıdalar gibi birçok faktörün olduğunu not etmek önemlidir. yaban mersini ve kirazları). Kollajenin vücutta aktive olması için, takviyelerinizi her zaman bir amino asit kaynağı ve C vitamini kaynağıyla almak veya ekinizin vücudunuza emilimini ve yararını sağlamak için bu aktive edici besinleri içerdiğinden emin olun.

Kollajen Tipleri

 1. İnsan vücudunda en az 16 farklı kollajen tipi var. Bunlar, 1, 2, 3, 5 ve 10 kollajen tiplerini içerir. Bununla birlikte, kollajenin büyük çoğunluğu - yüzde 80 ile 90 arasında - kolajen 1, kollajen 2 ve kollajen 3'ten oluşur. Tip 1 kollajen, özellikle neredeyse Bazı bulgulara göre vücudun arzının yüzde 90'ı. (16) Bazı gıdalarda bulunan veya kolajen ürünleri ve takviyeleri oluşturmak için kullanılan farklı kolajen türleri de vardır. (17)

 2. Kolajen üçlü sarmalının önemli bir bileşeni olan hidroksiprolin ile ilgili diğer önemli bir husus. Hidroksiprolin, kolajen stabilitesi için gereklidir ve kolajen zinciri yapıldıktan sonra normal prolin amino asitleri modifiye edilerek oluşturulur. Bu reaksiyon aynı zamanda C vitamini de (oksijen ilavesinde yardımcı olmak için) gerektirir, bu yüzden C vitamini eksikliği kollajen seviyelerinde anormalliklere neden olabilir.

Diyetinize Tavuk Kolajen Nasıl Alınır

 1. Kolajen tip II, 24 haftaya kadar günde 2.5 milyon gramlık dozlarda oral yoldan alındığında güvenli kabul edilir. Tavuk kollajeninin yan etkileri, dozlar çok yüksek olmadıkça veya bir tavuk veya yumurta alerjiniz olmadıkça muhtemel değildir. Tavuk veya yumurtalara alerjiniz varsa tavuk kollajen takviyesi veya ürünleri kullanmamalısınız.

 2. Kolajen tip II, yüksek dozlarda baş ağrısı, bulantı, mide ekşimesi, ishal ve kabızlık, uyuşukluk ve / veya cilt reaksiyonlarına neden olabilen kondroitin ve glukozamin içerir. [! 31456 => 1140 = 7!] Hamileyseniz veya emziriyorsanız, tavuk kollajen takviyelerini önlemek en iyisidir, çünkü hamileyseniz tip II kollajen almanın güvenliği hakkında pek fazla bilgi yoktur veya Emzirme.

 3. Sesinden sızan bağırsakların yalnızca sindirim sistemini etkilediğini düşünebilirsiniz, ama gerçekte daha fazla etkileyebilir. Çünkü Leaky Gut çok yaygın ve böyle bir bilmecedir. Sızdıran bağırsaklarla ilgili ücretsiz bir web semineri veriyorum. Web semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407