Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Kalpleri ve Gizzards Hakkında Beslenme Bilgileri

Uyarı

 1. Protein seçimleri söz konusu olduğunda, çoğu Amerikalı, Ulusal Tavuk Konseyi'ne göre eti, domuz, hindi veya balıktan daha fazla tavuk seçiyor. Tavuk yerken, muhtemelen tavuk kalpleri ve taşlıklar yemezsiniz. Eğer taşlık ile aşina değilseniz, sindirilmeden önce yiyecekleri öğüten tavuktaki kastır. Tavuğun diğer kısımlarında olduğu gibi, kalpler ve taşlıklar iyi bir protein kaynağıdır, ancak yağ ve kolesterol açısından hafif et tavuğuna göre daha yüksektir.

Düşük Kalorili Protein

 1. Kalorileri korumak istiyorsanız, taşlıklar daha iyi bir seçim yapacaktır. Pişirilmiş tavuk kalplerinin 3,5 onsu bir kısmı 185 kalori içerir, kaynatılmış tavuk taşlarının aynı kısmı 153 kalori içerir. İki farklı et arasında 32 kalori farkı olsa da, hem tavuk kalpleri hem de pankartlar düşük enerjili yoğundur, yani kalori içeriği ağırlıkla karşılaştırıldığında düşüktür.

Yüksek Kaliteli Protein

 1. Hem tavuk kalpleri hem de taşlık proteinleri yüksektir, ancak taşlık kalplerinden biraz daha yüksektir. Pişirilmiş tavuk kalplerinin 3,5 onsluk bir kısmı 26 gram protein içerir ve aynı zamanda pişmiş tavuk taslarının aynı kısmı 27 gram içerir. Bir hayvansal protein olarak, hem kalpler hem de taşlıklar bütün temel amino asitleri sağlar, bu da onu tam bir protein kaynağı yapar. Protein vücudunuzdaki her hücrede bulunur ve diyetinizdeki protein, protein seviyelerini değiştirmeye ve korumanıza yardımcı olmak için kullanılır.

Yağ ve Kolesterol

 1. Tavuk kalpleri ve taşlıklarının kalorileri düşük, proteinleri yüksek olmasına rağmen, ikisi de kolesterolü yüksek, tavukları da yağları yüksek. Kalplerin 3.5 onsluk bir kısmı toplam kalorinin yüzde 38'i olan 8 gram toplam yağ ve 242 miligram kolesterol içerir. Tavuk mideleri, 3.5 gramlık bir kısımda 3.6 gram toplam yağ ve 194 miligram kolesterol içeren kalplerden biraz daha az toplam yağ ve kolesterol içerir. Amerikan Kalp Birliği, toplam yağ alımınızı toplam kalori ve kolesterolün yüzde 25 ila 35'i ile günde 300 miligramın altına indirmenizi önerir.

Demir ve Çinko bakımından yüksek

 1. Hem tavuk kalpleri hem de taşlıklar demir ve çinko bakımından yüksektir, ancak kalpler daha iyi bir kaynaktır. 3.5 onsluk bir tavuk kalbi kısmı 9 miligram demir ve 7 miligram çinko içerirken, taşlıklar 4 miligram demir ve 4.3 miligram çinko içerir. Hemoglobin yapmak ve oksijeni vücudunuza taşımak için demir gerekir. Çinko, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek soğuk algınlığı ile savaşmanıza yardımcı olur ve aynı zamanda kesiklerin iyileşmesine yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407