Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Gizzards Besleyici mi?

Antioksidanlar açısından zengin

 1. Diğer tavuk parçası adlarından farklı olarak, "gizzard" bu kasın yeri veya rolü hakkında bir ipucu sunmuyor, ancak kuşun sindirim sisteminin bir parçası. Tavuk grit ve küçük taşları yutarsa, taşlık tavukların dişleri olmadığı için öğütücü görevi görür. Dünyanın birçok yerinde, ucuz düşük yağ proteini ve bol miktarda besin içeriği sundukları için, bu organ etleri sokak satıcıları tarafından satılsa bile diyetin arzu edilen bir parçasıdır.

Ağırlığı Koruyan Kaloriler

 1. Tavuk midesinde, 3,5 ons servis veya 100 gram 94 kalori içerir. USDA Amerikalılar için Beslenme Kuralları, günlük kalori alımının yetişkin kadınlar için 1.600 ila 2.400 ve yetişkin erkekler için 2.000 ila 2.400, yaş, metabolizma ve fiziksel aktivite seviyelerine bağlı olarak değişmesini önermektedir. Bir porsiyon tavuk kılıcını yemek, kilo alırken endişelenmenize gerek kalmadan gün boyunca diğer yiyeceklerden alınan kalorilere bol miktarda yer bırakacaktır.

Yağların Bileşimi

 1. Aynı tavuk püskürtülen 3,5 ons porsiyonda 2 gram toplam yağ var. USDA Ulusal Besin Veritabanına göre sadece .5 gram doymuş yağdır. Doymuş yağın uzun vadeli olumsuz etkileri olmamasına rağmen, HealthLine, bazı tıbbi koşullarınız varsa, tüketiminizi kalori alımınızın önerilen yüzde 10'uyla sınırlamak isteyebileceğinizi belirtti.

 2. En önemlisi, tavuk tasmaları, kaçınmanız gereken türden sadece bir trans yağ izi içermesidir. Tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ asitleri içeriği, 3.5 ons başına sırasıyla, .5 gram ve .4 gramdır. Doymamış yağlar, diyetinizin sağlıklı bir parçasıdır ve genellikle kolesterol seviyesini düşürmekle ilişkilendirilir.

Kolesterol Sayma

 1. 3.5 ons tavuklu tavuk porsiyonunda 237 miligram kolesterol var. USDA Diyet Kılavuzları gıdalardan kolesterol üzerinde önerilen bir kısıtlama yoktur. Bununla birlikte, vücudunuz kendi kolesterolünü üretebildiğinden, sağlıklı bir beslenme düzeni için mümkün olduğunda diyet kolesterolünü sınırlamak iyidir.

Sodyum ve Potasyum Ortakları

 1. Sodyum ve potasyumun kalp sağlığı üzerinde zıt etkileri var, Harvard Halk Sağlığı Okulu. Diyetinizde çok fazla tuz olması kan basıncını artırabilir, bu da kalp rahatsızlığına neden olabilir. Potasyumun yüksek alımı, kan damarlarının gevşemesine, sodyumun salgılanmasına ve kan basıncının düşmesine yardımcı olur. Bir porsiyon tavuk varili, önerilen günlük değerin sadece yüzde 3'ü olan 68 miligram sodyum içerir. Diyet Kurallarına göre, tavuk tasmalardaki potasyum miktarı 237 miligram veya yüzde 7 DV'dir. Bu rakamlar tavuk kundaklarını sodyum-potasyum dengesi söz konusu olduğunda kalp sağlığına uygun bir seçim haline getiriyor.

B Vitaminlerinin Faydaları

 1. İyi B vitamini kaynağından gelen tavuk varillerinde beslenmenin enerji seviyeleri, beyin fonksiyonu ve hücre metabolizması üzerinde doğrudan etkisi var. Bir pırıltılar, vücudunuzun sinir dokusu sağlığı ve kırmızı kan hücrelerinin oluşumu için ihtiyaç duyduğu 1.2 mikrogram ile B12 vitamini için yüzde 20'sini sağlıyor. [! 31436 => 1140 = 6!

İyi Mineral Kaynağı

 1. Tavuk mideleri, 100 gram başına yüzde 15 oranında DV'yi temsil eden tavuk midelerinde 148 miligram fosfor dahil olmak üzere birçok faydalı mineral sunar. Fosfor, tavuk taşlarındaki B vitaminleri ile böbrek, kalp, sinir ve kas fonksiyonlarına yardımcı olmak için çalışır.

 2. 3.5 ons tavuklu piliç porsiyonu 2.5 miligram demir (günlük değerin yüzde 14'ü) ve 237 miligram potasyum (yüzde 7 DV) içerir. Vücudunuzun normal kan basıncını korumak için potasyum ihtiyacı var. Demir bağışıklık sisteminizi destekler ve her iki mineral de kas kasılmasına katkıda bulunur.

 3. Çinko, tavuk varillerinde servis başına% 18 oranında DV bulunan bir diğer mineraldir. Çinko bağışıklık sisteminizi destekler, yaraların iyileşmesine yardımcı olur ve normal tat ve koku alma duyusu için gereklidir. Gizzards ayrıca, 100 gramda 25.5 mikrogram veya yüzde 36 DV ile selenyum sunar. Selenyum üremede, tiroid hormon metabolizmasında, DNA sentezinde ve enfeksiyondan korunmada hayati bir rol oynar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407