Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk Derisi Besi Var mı?

İyi Mineral Kaynağı

 1. Kilo verme planında olan herkes onun duyduğu bir müze duymuş: Kemiksiz, derisiz tavuk göğsü az yağlı bir diyet için en iyisidir. Derisiz tavuk göğsü inanılmaz derecede çok yönlüdür, ancak yine de sıkıcı olabilirler. Ve eğer yanlış pişirilirlerse, kuru ve tatsız olabilirler. Neyse ki, sağlıklı bir diyeti sürdürmek için tamamen tavuk derisinden vazgeçmek zorunda kalmayabilirsiniz.

Yağ Gerçekleri

 1. Birkaç tür yağ vardır: tekli doymamış, çoklu doymamış, doymuş ve trans-fat. Harvard Public Health School'a göre doymamış yağlar en sağlıklı yağlardır. Doymamış yağlar kanınızdaki kötü kolesterol seviyelerini veya düşük yoğunluklu lipoproteinleri düşürür ve yüksek yoğunluklu lipoproteinleri veya iyi kolesterolü yükseltir. Doymuş yağlar LDL seviyelerinizi yükseltir ve trans-fats HDL'leri öldürürken LDL seviyesini yükseltir.

Tavuk Derisi Gerçekleri

 1. Derisiz tavuk ve derinin üzerinde tavuk ile arasında yaklaşık 50 kalorili bir fark var. Ayrıca, CNN tarafından hazırlanan Nisan 2010 tarihli bir rapor, tavuk derisindeki yağın yüzde 55'inin tekli doymamış olduğuna işaret etti. Bu nedenle, biraz sulu bir tada ihtiyacınız varsa, ev yapımı kızarmış tavuk derili tavuklara ulaşmak, boş kaloriler ve cipslerin ya da fast-food kızarmış tavukların yağlarından daha anlamlı olur.

Faydaları

 1. Tavuğu cildi açık tutarken pişirmek, etin 350 derece veya daha yüksek bir sıcaklıkta pişirildiği sürece etin kendisini yağ emmemesine yardımcı olur. Isı, etin içinden cilde, bir kabuk oluşturduğu nemi çeker. Bu kabuk yağın deriye ve ete sızmasını engeller. Tavuğu kâğıt havlu üzerine bittiğinde boşaltmak, ciltteki fazla yağı gidermeye yardımcı olabilir. Zaman zaman cildin üstünde tavuk yemek suçlu bir zevk gibi hissedebilir, bu da düşük yağlı diyetinizi zamanın geri kalanında izleyebilmenizi sağlar.

Uyarı

 1. Tavuk derisinin, sanıldığı kadar sağlıksız olmadığı gerçeği, size her gün kızarmış tavuk derisini yeme ruhsatı vermez. Tavuktaki ekstra kaloriler çabuk toplanabilir. Ayrıca, kızarmış tavukların üzerine yapılan ekmek, cildin kendisinden daha fazla yağ emer ve rafine edilmiş undan yapıldığından, tüm nişastalı gıdaların neden olduğu aynı insülin tepkisine neden olur. Tavuk derisi, diğer herhangi bir gıdada olduğu gibi, sadece bıraktığın kadar şişmanlatır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407