Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tavuk bacağı yemek için sağlıklı mı?

Vitaminler, Mineraller ve Dost Bakteriler

 1. Tavuk, pek çok diyetde önemli . Tavuk bacakları da, diyetlerinize sağlıklı katkılar sağlar, hücrelerinizin çalışması için gereken mineralleri ve vitaminleri sağlar. Doymuş yağ alımını en aza indirmek için pişirmeden önce cildi ve yağı tavuk buğundan çıkardığınızdan emin olun.

Protein ve Yağ

 1. Tavuk bacağı ılımlı sayıda kalori içerir - her baget, cildi çıkartılmış halde 106 kalori sağlarken, derisiz bir tavuk uyluk 176 kalori içerir. Her iki tavuk bacağı kesiği, doku onarımı ve kas gelişimi için önemli bir besin olan, bol miktarda protein sağlar. Her baget 17 gram protein sunar ve her uyluk 28 gram içerir. Bu, kadınlar için 46 gram, erkekler için 56 gram günlük protein alım gereksinimlerinize önemli miktarda katkıda bulunur. Tavuk bacakları da biraz yağ içerir - baget başına 3.7 gram ve uylukta 6.2 gram. Bu yağ, yaşam tarzınızı beslemek için enerji sağlar ve vitamin emilimine yardımcı olur.

Temel Mineraller

 1. Tavuk bacağı dahil etmek, mineral alımınızı artırarak önemli miktarda selenyum ve fosfor sağlar. Selenyum hücrelerinizdeki birçok enzimin bir bileşenini oluşturur ve enzim aktivitesindeki rolü tiroid bezinizin işlevini destekler ve kan damarlarınızı hasardan korur. Fosfor ayrıca enzim aktivitesini kontrol etmeye yardımcı olur ve hücre zarlarınızın ve DNA'nızın bir bileşenini oluşturur. Bir tavuk uyluk yemek, selenyum alımınızı 30.9 mikrogram - günlük selenyum ihtiyacınızın yüzde 56'sını - ve fosfor alımınızı 265 miligram veya önerilen günlük alımın yüzde 39'unu artırır. Her bir tavuk bagetinde 18.5 mikrogram selenyum ve 158 miligram fosfor var - sırasıyla önerilen günlük selenyum ve fosfor alımlarının yüzde 34'ü ve yüzde 23'ü

 1. Tavuk bacağı da vitamin içeriğinden dolayı bazı avantajlar sunuyor. Sağlıklı hücre metabolizmasını teşvik eden bir besin olan pantotenik asidin yanı sıra, sinir hücresi sağlığı ve gen aktivitesinin düzenlenmesi için önemli bir vitamin olan bol miktarda B-12 vitamini sağlarlar. Her bir tavuk uyluk, günlük B-12 ihtiyaçlarınızın yüzde 35'ini oluşturan 0.84 mikrogram B-12 vitamini ve 1.7 miligram pantotenik asit veya önerilen günlük alımın yüzde 34'ünü sağlar. Tavuk sopaları biraz daha az B-12 ve pantotenik asit sağlar - 0.5 mikrogram B-12 vitamini ve 1.03 miligram pantotenik asit. Bu, günlük önerilen B-12 ve pantotenik asit alımlarınızın yüzde 21'ine katkıda bulunur.

İpuçları ve Öneriler Sunma

 1. En zayıf yemek için, cildinizi tavuk bacaklarınızdan çıkarın ve pişirmeden önce görünen yağları kesin. Kızartma gibi, pişirme sırasında büyük miktarda yağ eklemenizi gerektiren hazırlama yöntemlerinden kaçının. Bunun yerine, lezzetli kızarmış tavuk budu yapın - tavuğu pişirmeden önce taze biberiye ve kekikle baharatlayın ve servis etmeden önce bir karabiber ekleyin. Alternatif olarak, sararmış tavuk nemi kapamak için az miktarda zeytinyağında uyluk yapın ve ardından sağlıklı bir tavuk güveç için doğranmış patates, havuç ve yaban havucu ile birlikte tavuk suyu ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407