Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tatlı Patateslerin Vücut Geliştirme Faydaları

İyi Bir Karbonhidrat Sizin İçin Kötü Olduğunda

 1. Tatlı patates, birçok vücut geliştiricinin günlük diyetinde bulunur. Pirinç, patates, yulaf ve makarnanın yanı sıra, tatlı patatesler en iyi karbonhidrat kaynağıdır, yani spor salonunda sert vuruş yapan herkes için iyi bir enerji kaynağıdır. Karbonhidrat içeriğine ek olarak, tatlı patateslerin vücut geliştiriciler için sayısız faydaları vardır.

Kalori Kontrolü

 1. Tatlı patateslerin ortalama büyüklükteki porsiyonu 168'e karşı 112 kalori içeren ortalama büyüklükteki beyaz patates porsiyonundan daha az kaloriye sahiptir. Ayrıca, karbonhidrat içeriği tatlı patateslerde biraz daha düşüktür - - Beyaz patateslerde 38 gramla karşılaştırıldığında 26 gram. Bu fark, diyet yapan vücut geliştiriciler için faydalı olabilir. Düşük kalorili tatlı patatesleri yemek, kalori açığını korumayı ve yağ yakmayı kolaylaştırır.

GI’ye bakıyor

 1. Glisemik indeks veya GI, bir gıdanın kan şekeri seviyenizi ne kadar hızlı yükselttiğinin bir ölçüsüdür. Düşük GI gıdaları yemek, bu gıdalar daha yavaş sinerken, enerji seviyenizi sürdürme eğilimindedir. Tatlı patatesler glisemik indeks ve beyaz patateslerden daha glisemik yüke sahip olduklarından, antrenman öncesi öğünlerinizde size zorlu bir seansta ilerlemeniz için gereken desteği vermek için daha iyi bir seçimdir.

Fiber üzerine doldurun

 1. Tatlı patateslere lif yüklenir. Antrenör Steven Stiefel, Muscle ve Body web sitesinde, vücut geliştiricilerin tehlikelerinde lif görmezden geldiklerini yazıyor. Lif, iştahı kontrol etmeye, yağ yakmaya, sağlıklı sindirimi sürdürmeye ve kas oluşturmaya yardımcı olmak için esastır. 1 fincan tatlı patates porsiyonunda yaklaşık 8 gram lif bulunur.

Potasyumlu Daha Fazla Kas

 1. Potasyum, kas kontrolü, elektrolit dengesi ve sinir fonksiyonunda büyük rol oynayan bir mineraldir. Colorado State University Extension servisine göre, sporcular ve yoğun antrenmana katılan diğer sporcular, genellikle ortalama bir yerleşik kişiden daha fazla potasyum gerektiriyor. Ortalama bir yetişkin günde 4.700 miligram potasyum gerektirir; büyük bir tatlı patates, minimum alımın yaklaşık yüzde 15'ine tekabül eden yaklaşık 694 miligram sağlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407