Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tatlı patates atık suyu kilo kaybına yardımcı olabilir

Tatlı patates atık suyu kilo kaybına yardımcı olabilir

 1. Tatlı patatesler olağanüstü besleyici bir sebzedir. Karotenoidler yüksek, tatlı patatesler göz sağlığı için harika, antioksidan ve yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olan ve aynı zamanda kanser önleme ile bağlantılı olan A vitamininin mükemmel bir kaynağıdır.

 2. Ek olarak, tatlı patatesler, sırasıyla B-1 veya tiamin, B-2 ve B-3 - riboflavin ve niasin de dahil olmak üzere çok çeşitli B vitaminleri bakımından zengindir. -5 ve B-6. Ulusal Sağlık Enstitüleri'ne göre, B vitaminleri vücudumuzun gıdaları enerjiye dönüştürmesine ve kırmızı kan hücreleri oluşturmasına yardımcı olur.

 3. Yeni bir araştırma - Heliyon dergisinde yayımlandı - tatlı patateslerin pişirilmesinden kalan nişastalı suyun, zayıflama etkileri ve sindirime yardımcı olabileceğini gösteriyor.

 4. Japonya Ulusal Tarım ve Gıda Araştırmaları Örgütü'nden Dr. Koji Ishiguro liderliğindeki bir araştırmacı ekibi, tatlı patateslerin endüstriyel ölçekte işlenmesinden kaynaklanan atık suların yeniden kullanılmasının yollarını arıyordu. Bu nedenle, besin değerini ve diyet etkilerini test etmeyi düşünüyorlardı.

Tatlı patates sanayi kullanımının çevresel etkisi

 1. Uluslararası Patates Merkezine göre, dünyanın dört bir yanında 105 milyon ton sebze üretilen tatlı patatesler dünyanın en önemli gıda ürünlerinden biri ve dünyada% 95'i bitkileri gelişmekte olan ülkelerde yetiştiriliyor.

 2. Tatlı patates, yüksek nişasta içeriği nedeniyle işlem için çok uygundur. Tatlı patates şu anda un, erişte, ekmek, şekerleme, pektin, likör ve diğer nişasta ve nişasta bazlı endüstriyel ürünler üretmek için kullanılıyor.

 3. Japonya'da, nişasta türevli ürünlerin yanı sıra işlenmiş gıdalar ve damıtılmış içkilerin üretilmesinde tatlı patateslerin yaklaşık yüzde 15'i kullanılıyor.

 4. Sonuç, organik kalıntı içeren ve genellikle nehirlerde ve okyanuslarda atılan büyük miktarda atık su. Bu ciddi çevre sorunlarına neden olabilir.

 5. Atık su da protein içerdiğinden, Dr. Ishiguro ve ekibi farelerde sindirim üzerindeki etkilerini araştırmaya karar verdiler.

 6. "Tatlı patates proteinleri içeren çok büyük miktarda atık su atıyoruz - bunların vücut ağırlığını, yağ dokusunu ve diğer faktörleri etkileyebileceğini varsaydık. Atık sudaki tatlı patates proteinleri için alternatif kullanımlar bulma çevre ve sanayi için ve ayrıca sağlık için potansiyel olabilir. "

Tatlı patates suyunda bulunan proteinin farelerde zayıflama etkisi var

 1. Araştırmacılar üç grup fareye yüksek miktarda diyet uyguladılar. Gruplardan birine yüksek konsantrasyonda tatlı patates peptidi proteini (SPP) ve düşük konsantrasyonda başka bir gruba verildi.

 2. 28 gün sonra, araştırmacılar fareleri tartıp bir dizi ölçüm aldı. Karaciğer kütlelerini incelediler ve yağ dokularını, yağ kolesterol seviyelerini ve trigliserit seviyelerini ölçtüler. Bilim adamları ayrıca, vücudun metabolizmasını düzenleyen ve obezite ve metabolik sendromda önemli bir rol oynayan leptin ve adiponektin seviyelerini ölçtüler. [! 97944 => 1140 = 3!] Daha yüksek SPP beslenen farelerde vücut ağırlığı ve karaciğer kitlesi belirgin şekilde daha düşüktü.

 3. Bu farelerde ayrıca kolesterol düzeyleri ve trigliseritlerin yanı sıra leptin ve adiponektin metabolik hormonlarının daha yüksek seviyeleri vardı.

 4. Bulgular, SPP'nin iştahı bastırdığını ve farelerde lipit metabolizmasını kontrol ettiğini gösteriyor.

 5. Aynı etkilerin insanlar için de geçerli olup olmadığını görmek için daha fazla araştırma yapılması gerekiyor, ancak Dr. Ishiguro, sonuçların "çok umut verici" olduğunu söylüyor. [! 97944 => 1140 = 3!] "SPP'nin farelerdeki yağ molekülleri seviyelerini düşürdüğüne ve iştah bastırma moleküllerini kontrol etmede rol aldığına şaşırdık. Bu sonuçlar, bu atık suyu kullanmak için yeni seçenekler sağlayarak çok umut verici. atmak yerine SPP'nin gelecekteki fonksiyonel gıda malzemesi için kullanılmasını umuyoruz. "

 6. Tatlı patateslerin sağlığa faydalarını okuyun.

 7. Yüksek yağlı bir diyet uygulanan farelerde tatlı bir patates proteini özünün, lipid metabolizması üzerindeki etkileri, Koji Ishiguro ve diğerleri, Heliyon, doi: 10.1016 / j.heliyon.2016.e00201, yayımlandı çevrimiçi 7 Aralık 2016.

 8. Elsevier haber bülteni, 7 Aralık 2016'da EurekAlert aracılığıyla erişildi.

 9. Ek kaynaklar:

 10. Uluslararası Patates Merkezi, Tatlı patates gerçekleri ve rakamları, 7 Aralık 2016'da girildi.

 11. Uluslararası Patates Merkezi, Tatlı patates işleme ve kullanım 7 Aralık 2016'da girildi.

 12. Canlı Bilim, Tatlı Patates: Sağlığa Faydaları, Riskleri Beslenme Gerçekleri, 7 Aralık 2016'da girildi.

 13. Ulusal Sağlık Enstitüleri, B vitaminleri, 7 Aralık 2016'da girildi.

 14. Ulusal Sağlık Enstitüleri, A Vitamini, 7 Aralık 2016'da girildi.

 15. Bu konuyla ilgili en son haberler için Obezite / Zayıflama / Zindelik kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Obezite / Zayıflama / Zindelik ile ilgili en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun.

 16. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 17. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.