Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tatlı Mısır Yemeğinin Yararları

Diyabetle Mücadele Edilecek Çikolata Yiyin

 1. Tatlı mısır en popüler sebzelerden biri. Tatlı tadı nedeniyle yetişkinler ve çocuklar tarafından sevilir. Bu sebze, tatlı ve lezzetli olmasına rağmen, harika bir kaynak veya birçok vitamin ve mineraldir. WHFoods.org'a göre, tatlı mısır B1 vitamini, B5 vitamini, C vitamini, fosfor, manganez, folat ve diyet lifi bakımından çok zengindir. Şekerli mısırda bulunan vitaminler nedeniyle birçok sağlık yararı bu lezzetli sebzenin tüketimiyle ilişkilendirilebilir.

Kardiyovasküler Sağlık

 1. Tatlı mısır mükemmel bir folat kaynağıdır. Folat genellikle B9 vitamini olarak bilinir. NaturalHomeRemedies.org'a göre, folat tüketimi vücuttaki homosistein seviyelerinin düşürülmesinde etkilidir. Homosistein, kan damarlarına zarar verebilecek bir amino asittir. Vücuttaki yüksek homosistein seviyeleri doğrudan kalp krizi, felç ve periferik vasküler hastalığa neden olabilir. Günlük folat değerinin yüzde 100'ü tüketimi, kalp krizi riskini yüzde 10'a kadar azaltabilir.

Kanserden Korunma

 1. Tatlı mısır, beta cryptoxanthin olarak bilinen bir kimyasal içerir. Beta kriptoksantin, iyi bilinen kimyasal beta karotenine kimyasal olarak benzer. İnsan vücudu gıdalarda tüketildiğinde beta kriptoksantini A vitaminine dönüştürür. Kanser Epidemiyoloji Biyobelirteçleri ve Önleme'de yayınlanan Jian-Min Yuan tarafından yapılan bir araştırmaya göre, beta kriptoksantin tüketimi ile akciğer kanseri gelişimi arasında ters bir ilişki vardır. Bu, tüketilen beta kriptoksantinin miktarı arttıkça akciğer kanseri gelişiminin prevalansı azalır.

Hafıza Geliştirme

 1. Tatlı mısır yüksek seviyede tiamin veya B1 vitamini içeriyor. WHFoods.org'a göre, tiamin, beyin hücresi ve bilişsel işlev için gerekli olan temel bir besindir. Vücudun asetilkolin üretmesi için tiamin tüketimi gereklidir. Asetilkolin, hafıza özelliklerinin sürdürülmesi için gerekli olan bir nörotransmiterdir. Alzheimer hastalığı ile ilişkili primer faktörlerden biri düşük seviyelerde asetilkolindir. [! 1827 => 1130 = 5!

Görme Koruması

 1. AusFoodNews.com.au'ya göre, tatlı mısır antioksidan zeaksantini içerir. Zeaksantin, tatlı mısırda doğal olarak bulunan sarı pigmenttir. Zeaksantin tüketimi, makula dejenerasyonu gibi yaşa bağlı göz hastalıklarına karşı koruyucu bir etkiye sahip olabilir. Ek olarak, tatlı mısır aynı zamanda makula dejenerasyonuna karşı da koruma sağlayabilecek folat ve beta karoten içerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407