Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tarihler Sizin İçin İyi mi? İşte Bilmeniz Gerekenler # x27; s

Dünyanın Geri Kalanı Ne Yiyor?

 1. Bugünlerde hemen hemen herhangi bir sağlıklı tatlıya bakın ve tarihlerle iç içe geçmiş tarifler bulacaksınız. Über-tatlı ve yapışkan meyve kek, kurabiye, granola bar, karamel, dondurma, puding ve turtada buldu. Ve özellikle bir paleo diyetini izlerseniz, her tatlı tarifinin 1 1/2 su bardağı kıyılmış medjool tarihiyle başlıyor gibi görünüyor.

 2. Ama tarihler suçluluksuz bir doğal tatlandırıcı olarak lanse edilirken, normal rafine edilmiş şeylerle karşılaştırıldığında gerçekten ne kadar daha iyi? Şeylerin dibine iniyoruz.

Sadece bir oturuşta sonsuz sayıda tarih yiyebilir misin?

 1. Evet, yapabilirsin, ama bu iyi bir fikir olmaz.

 2. Orta Doğu’da hem temel hem de kutlama yemeği olarak kullanıldıkları, büyüdükleri birincil alan, tarihler besin ve kalori yoğunluğu. Potasyum, B6, niasin ve lifle doludurlar ve ayrıca az miktarda demir içerirler (bitki bazlı diyet yapanların gelmesi genellikle zordur). Bu harika bir haber.

 3. Fakat tek bir tarih yüzde 70 ila 80 şeker, bir medjool tarih ise 16 gram şeker ve 67 kalori içeriyor. Dört yiyin ve 268 kaloriniz ve 64 gram şekeriniz olsun. Bu göze çarpar hiçbir şey.

 4. Perspektif olarak koymak gerekirse, 100 gram yüzde 60 bitter çikolata, yaklaşık 37 gram, 100 gram medjool tarihinden (yaklaşık dört tarih) 67 gram şeker içeren daha az şekere sahiptir.

 5. Yine de tarih sevenler için iyi haberler var. Tarihler düşük glisemik yüke sahiptir, bu da rafine şekerlerin aksine, bir dilim üçlü çikolatalı kekin alacağı şekilde büyük kan şekerinin yükselmesine neden olmayacağı anlamına gelir.

Bitki bazlı tatlılarda tarihler neden bu kadar popüler?

 1. Çoğu unlu mamul hamur, hamur veya hamur yapmak için bir miktar un, yumurta, şeker ve tereyağı kombinasyonu kullanır, birleşir ve lezzetli bir şey haline getirilir ve tarihler her biri için etkili bir ikame olabilir çeşitli durumlarda malzemeler.

 2. Yumurtalar genellikle bağlayıcı bir madde olarak kullanılır (yani, diğer içerikleri bir arada tutacak bir şey), ancak bitki bazlı bir diyet uygularken tarihler kullanışlı bir ikamedir. Ayrıca, tarihlerin tatlılığı rafine şekerin yerini alabilir ve nemi bazen tereyağını taklit edebilir. Bunun üzerine, tarihler bazen unun işinin bir bölümünü de yapabilir, bu da glütenden kaçan paleo diyetinde yardımcı olur.

 3. "Örneğin, tarihler, püre haline getirildiğinde çiğ çubuklardaki unun [!bağlanma

 4. Doğal bir tatlandırıcı ve bağlayıcı olarak ikili amaçları, tarihleri ​​ideal bir seçim haline getiriyor ve neden paleo muamelelerinde her yerde bulunmadığını açıklıyor.

Hangi tarih türleri en iyisidir?

 1. Büyük olasılıkla medjool tarihlerini duydunuz ve belki tarihler sizin işinizdeyse, hatta grey noor bile olsa, ama sadece iki tür tarih yoktur. Her biri ayrı bir doku ve lezzet profiline sahip 2.000'den fazla tip var.

 2. ABD’de mevcut olan diğer bazı tarihler, egzersiz sonrası enerji rölyefi için mükemmel bir dokunuşa sahip olan narin, ultra tatlı ve şurup benzeri bir dokuya sahip olan barhee içerir.

 3. Hem medjool hem de deglet nooru pişirme için mükemmel olsa da, bunun için eklenen brownie tarifi veya paleo şekeri içindeki fındıklı bir tadı olan bir alternatif için tortuyu (ekmek tarihi olarak bilinir) seçin aşırı duygusal karamel çarptı.

 4. "Çok tatlı olmayan, cevizli lezzetleri için hurma noort tarihlerini ve tarihleri ​​seviyorum. Medjoollerden biraz daha kuru ve daha sıkı, bu nedenle pişirme için harikalar çünkü şeklini iyi tutuyorlar "dedi. "Lezzetli bir şey için, pastırmalı tarihleri ​​paketlemeyi ve fırında kızartmayı deneyin. Tatlı bir şey için, mascarpone ile doldurmayı ve soğutulmuş olarak servis etmeyi deneyin."

 5. Henüz randevularla pişirme yapmayı denemediyseniz, bu tarifleri deneyin.

 6. Büyük olasılıkla medjool tarihlerini duydunuz ve belki tarihler sizin işinizdeyse, hatta grey noor bile olsa, ama sadece iki tür tarih yoktur. Her biri ayrı bir doku ve lezzet profiline sahip 2.000'den fazla tip var.

 7. ABD’de mevcut olan diğer bazı tarihler, egzersiz sonrası enerji rölyefi için mükemmel bir dokunuşa sahip olan narin, ultra tatlı ve şurup benzeri bir dokuya sahip olan barhee içerir.

 8. Hem medjool hem de deglet nooru pişirme için mükemmel olsa da, bunun için eklenen brownie tarifi veya paleo şekeri içindeki fındıklı bir tadı olan bir alternatif için tortuyu (ekmek tarihi olarak bilinir) seçin aşırı duygusal karamel çarptı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407