Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tarihler sağlıklı mı?

Tarihler sağlıklı mı?

 1. Tarihler küçük kümelerde hurma tarihlerinde büyür. Tarih terimi, Yunanca daktulos kelimesinden gelir, bu da parmak anlamına gelir.

 2. Çiftçiler sonbaharda ve kışın erken saatlerinde hasat yapıyorlar, bu nedenle tarihler yılın bu zamanında en taze lezzetleri gösteriyor. Bununla birlikte, birçok insan kapalı bir tarihte yemek yerler ve bu da uzun süre mühürlü bir kapta saklanabilir.

 3. Bu makalede, tarihlerin sağlığa yararları ve bunları dengeli bir diyete nasıl dahil edebileceğinizi öğrenin.

Beslenme bilgisi

 1. Deglet Noor tarihleri, insanların süpermarkette bulabileceği en yaygın tarihlerden biridir.

 2. Aşağıda, ortalama bir Deglet Noor tarihi için beslenme bilgisi verilmiştir:

 3. Diğer bir yaygın çeşitlilik Medjool tarihidir. Medjool tarihleri ​​benzer bir besin içeriğine sahiptir ve genellikle Deglet Noor tarihlerinden daha büyüktür.

Yemek tarihlerinin beş faydası

 1. Harika lezzetlere ek olarak, tarihler protein, vitamin ve mineral içerir. Onlar ayrıca:

Riskler ve düşünceler

 1. Tarihler, besin değerlerinin geri kalanına göre çok yüksek bir şeker içeriğine sahiptir. Diyabetli olanlar gibi kan şekerlerini yönetmeye çalışan kişilerin, tarihleri ​​tüketirken toplam şeker alımlarına dikkat etmeleri gerekir.

 2. Aşırı ölçülü yemek tarihleri, diyabetli olsa bile, bir kişinin kan şekerini aşırı yükseltmesi pek mümkün değildir.

 3. Bir çalışmaya göre, tarihler diyabetli veya diyabetsiz kişilerde kan şekerinde önemli artışlara neden olmayan düşük glisemik indeksli bir gıdadır.

 4. Araştırmacılar sadece küçük bir örneklem büyüklüğüne sahip olmasına rağmen, bulguları ılımlı yemek tarihlerinin bir kişinin kan şekerini önemli ölçüde etkilememesi gerektiğini gösteriyor.

Tarihleri ​​nasıl yenir

 1. Tarihler kuru üzümlere benzer şekilde taze veya kurutulmuş yenebilir. İnsanlar bunları çeşitli tatlı veya tuzlu yiyeceklere de ekleyebilirler.

 2. Tarih içeren bazı yemek örnekleri şunlardır:

 3. Randevular için alışveriş yaparken, insanlar parlak ve kırılmamış olanları aramalılar.

 4. Bir kişi, taze tarihleri ​​buzdolabında hava geçirmez bir kapta aylarca, hatta daha uzun süre dondurucuda saklayabilir. Soğutulursa, kurutulmuş tarihler hava geçirmez bir kapta yaklaşık 1 yıl ve donmuşsa uzun yıllar sürer.

 5. Ekşi kokusu olan, çok sert olan veya yüzeyinde kristalize şeker olan tarihleri ​​yememelidir. Bu işaretler tarihlerin kötü gittiğini gösterebilir.

Özet

 1. Yemek tarihleri, bir insanın diyetine yeni bir meyve katması için kolay bir yol olabilir.

 2. Ölçülü olarak yenildiğinde, tarihler ayrıca potasyum, magnezyum, demir ve manganez gibi temel besinlere de katkıda bulunabilir.

 3. 23 Temmuz 2018 Pazartesi günü en son yayınlanan makale. Bu konudaki son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 4. Temel Rapor: 09087, Tarihler, derece noor. (2018, Nisan). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/09087?fgcd= manu = format = count = max = 25 den elde edildi / offset = sort = default order = asc qlookup = 09087 ds = qt = qp = qa = qn = q = ing =

 5. Temel Rapor: 09421, Tarihler, medjool. (2018, Nisan). Https://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/301320?manu= fgcd = ds = q = Tarihler,% 20medjool

 6. Tarihler: Beslenme, seçim, depolama. (N.d.). Https://www.fruitsandveggiesmorematters.org/dates

 7. Marzolo, G. (2016, Temmuz). Tarih. Https://www.agmrc.org/commodities-products/fruits/dates

 8. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 9. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.

 10. Yemek tarihleri, bir insanın diyetine yeni bir meyve katması için kolay bir yol olabilir.

 11. Ölçülü olarak yenildiğinde, tarihler ayrıca potasyum, magnezyum, demir ve manganez gibi temel besinlere de katkıda bulunabilir.

 12. 23 Temmuz 2018 Pazartesi günü en son yayınlanan makale. Bu konudaki son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407