Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tarçın ve Cayenne Biberini Kilo Verir misiniz?

Adım 4

 1. Sri Lanka'ya özgü bir ağacın kabuğu olan tarçın, çeşitli mutfak geleneklerinde et ve pilav lezzetlerini tatmak için ve birçok unlu mamulde anahtar tatlandırıcı olarak kullanılan çok yönlü bir baharattır. Tropikal ve subtropikal bölgelere özgü biber bitkilerinin meyvesi olan Cayenne biberi, hem mutfak hem de tıbbi kullanım için uzun bir geçmişe sahiptir. Hem tarçın hem de arnavut otu, kilo kaybı için potansiyel faydalar sunan ısınma bitkileridir. Diyetinizde veya yaşam tarzınızda değişiklik yapmadan önce doktorunuza danışın.

İnsülin Direnci

 1. Tarçın, 2008 tarihli "PPAR Research" dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, yüksek kalorili diyetlerde insülin direncini artırarak ve kan şekeri seviyesini düşürerek kilo kaybını teşvik ediyor. Daha az kan şekeri salınımı, açlık ve iştah sinyallerini yönetme yeteneğinin artmasına eşittir. Tarçın ayrıca serbest yağ asitlerini ve düşük kolesterol, kötü formdaki LDL, düşük yoğunluklu lipoprotein seviyelerini azaltır. Araştırmacılar, kan şekeri stabilize etme üzerindeki etkilerinin obez diyabetiklerde kilo kaybını arttırmaya yardımcı olabileceği sonucuna varmıştır.

Doğal Tatlılık

 1. Tarçın, yiyeceklere doğal tatlılık katıyor ve şeker tüketiminizi ve kalorili yüklü tatlandırıcıları azaltarak kilo vermenize yardımcı olabilir. 1 çay kaşığı ekleyin. Protein sallamak için tarçın, ve şekerin getirdiği ilave lezzet ve kaloriyi kaybetmeden bazı şeker içeriğini azaltabileceğini görebilirsiniz. Şekeri bırakırken yulaf ezmesi veya kızarmış ekmek gibi ilave tatlılıktan faydalanabilecek yiyeceklerin üzerine tarçın serpin. Fıstık ezmesi ile karıştırılmış tarçınları deneyin ve jöle olmadan oldukça mutlu yaşayabileceğinizi görebilirsiniz.

Metabolik Hızı

 1. Cayenne, her ikisi de metabolik hızınızı artıran kan akışını ve terlemeyi artırarak kilo vermenize yardımcı olacak gibi görünüyor, "Diyet Hapı Kılavuzu: MD adlı kitabın yazarı David Dodson" diyor. Tüketici Tezgah Üstü ve Reçeteli Zayıflama Hapları ve Ekleri. Bir çay kaşığı. Yemeklerle birlikte acı biber sosu, metabolik oranınızı yüzde 25'e kadar artırabilir. 1/8 çay kaşığı düşük dozlarda başlayın. ve 1/4 çay kaşığı kadar çalışır. Her öğünde. Mide zarınızın tahriş olmasını önlemek için her zaman acı biber suyunu alın. Cayenne biberini kilo vermek için kullanırken veya herhangi bir tıbbi durumu tedavi etmek için doktorunuza danışın ve denetleyin.

Yağ Yakan

 1. Acı biberlerden elde ettiğiniz metabolizma oranının artması vücudunuzun daha fazla yağ yakmasına neden oluyor. Bu yararlı bitkinin en temizleyici ve kilo verme faydalarını elde etmek için hızlı bir temizlik suyu sırasında acı suyunu kullanın, “Doğal Testosteron Planı: Cinsel Sağlık ve Enerji İçin” kitabının yazarı olan bitkiçi Stephen Harrod Butner diyor. Cayenne, cildinizi bir temizlik sırasında, soğuk ellere ve ayaklara doğru bir eğilim yaşayabileceğiniz bir süre boyunca ısıtmanın ek avantajını sağlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407