Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tapyoka ile ilgili 11 sağlıklı beslenme gerçeği

Tapyoka ile ilgili 11 sağlıklı beslenme gerçeği

 1. Jelatin yapmak için kullanılan hayvanın sağlığı, vücudunda depoladığı kollajeni etkiler. Bununla birlikte, jelatin yapımında kullanılan hayvanların nasıl yetiştirildiğini bilmek her zaman mümkün değildir.

 2. Konforlu koşullarda yetişen ve bol miktarda egzersiz yapma imkânı olan hayvanlar daha yüksek kalitede kollajene sahip olacak ve bu da daha iyi jelatin yapacaktır.

 3. Jelatinin yan etkileri yoğun bir şekilde çalışılmamıştı, ancak ciddi olanlar olası görünmüyor.

 4. Kalan karkas veya kümes hayvanı veya sığır eti kemiklerini birkaç saat boyunca pişirerek birisinin kendi jelatin bakımından zengin etini yapması kolaydır. Eğer et suyu soğursa, yüzeyde kolajen olan bir jel madde göreceklerdir.

 5. Jelatin ayrıca çorbalar, güveçler ve et suları dahil olmak üzere çeşitli yemeklere eklenebilir. Ayrıca soslar, köpük ve smoothie'ler yapmak için de kullanılabilir.

 6. Jelatin hazırlamak istemeyen insanlar için, kapsüller halinde ve ek olarak kullanılabilirler.

 7. Takviyeler, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından düzenlenmemektedir, bu nedenle, öncelikle doktorla görüşmek ve sadece önerilen dozu almak önemlidir.

 8. 27 Ağustos 2017 Pazar günü en son yayınlanan makale. Bu konudaki son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 9. Diagny, V., Wang, Z. (2001, Eylül). Jelatin: Gıda ve ilaç endüstrisi için değerli bir protein. Gıda Bilimi ve Beslenmesinde Eleştirel İnceleme, 41 (6), 481-492. Https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11592686

 10. Jelatin. (2015, 14 Şubat). Https://medlineplus.gov/druginfo/natural/1051.html

 11. Jelatin. (2015, 29 Eylül). Https://www.fda.gov/Food/IngredientsPackagingLabeling/GRAS/SCOGS/ucm261307.htm

 12. Lizin. (2015, 22 Haziran). Http://pennstatehershey.adam.com/content.aspx?productId=107 pid = 33 gid = 000312

 13. Rubio, G., Castro, G., Zanini, A., Medeiros, G. (2008, Mart). Normal kilolu ve obez hastalarda dengesiz hidrolize jelatin öğün alımı: Dolaşımdaki bağırsak peptidleri, glukoz ve insülin üzerine postprandiyal etki [!Özet

 14. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 15. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.

 1. Tapioca, manyok yumrularından yapılmış nişastalı bir üründür. Bu yumrular Brezilya'ya ve Güney Amerika'nın çoğuna özgüdür. Tapyoka un, yemek, pul ve inci olarak bulunur. Tapyoka incileri, tapyoka pudingi ve baloncuklu çay yapmak için yaygın olarak kullanılır. Tapyoka kalınlaştırıcı olarak da kullanılır.

 2. Tapyoka neredeyse tamamen nişastalı karbonhidrattır (karbonhidrat). Karbonhidrat tüketimini sınırlayan veya nişastaların kan şekeri seviyelerini nasıl etkilediği konusunda endişe duyanlar tapyoka sağlıksız olarak algılayabilirler. Tapyoka glisemik indeks ölçeğinde yüksektir. Glisemik indeks, yedikten sonra kan şekeri seviyelerinin ne kadar hızlı arttığını ölçer.

 3. İşte tapyoka için beslenme bilgisine bir göz atın.

1. Yaygın alerjen içermez

 1. Tapyoka glutensiz, fındıksız ve tahıl içermez. Çölyak hastalığı, glüten hassasiyeti ve fındık alerjisi olan kişiler için sorunlara neden olmaz. Tapyoka unu, birçok glütensiz üründe bulunur. Evde alerjen içermeyen pişirme için iyi bir seçenek. Ayrıca çorba, sos ve turta dolgusu için beyaz unun bir alternatifidir.

2.. Kolestrol içermez

 1. Tapyoka kolesterol içermez. Yüksek kolesterol, ateroskleroz olarak bilinen, atardamarınızda plak birikmesine neden olabilir. Kontrol edilmeden bırakıldığında ateroskleroz anjina, kalp krizi ve felce neden olabilir.

3. Diyet lifi var

 1. Bir fincan tapyoka incinin yaklaşık 1.5 gram diyet lifi vardır. Çok değil, ancak 21 - 38 gram günlük önerilen değeri karşılamanıza yardımcı olabilir. Çoğu insan neredeyse yeterince lif tüketmez. Yine de lif, kolesterolü düşürmek, kan şekeri seviyelerini korumak ve kabızlığı önlemek gibi birçok sağlık yararı sunar.

11. Sizi tam tutmaya yardımcı olur

 1. Tapyokadaki karbonhidrat ve lif doluyor. Tapyoka kilo kaybı yiyecek olarak selamlanmasa da, sizi daha uzun sürebilir ve açlığı bastırabilir. Bu, fazla yemek yeme şansını azaltabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407