Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tam Buğdaylı Simitlerin Faydaları Nelerdir?

Toppings

 1. Tam buğday simitleri kahvaltıda sağlıklı bir seçenektir ve besleyici bir öğle veya akşam yemeği için yağsız et ve sebzelerle doldurulabilir. Kepekli yiyecekler daha besleyicidir ve Mayıs 2011 tarihli “Dergilerin Beslenmesi” raporunda yer alan bir rapora göre, beyaz emsallerinden daha fazla vitamin ve mineral içerir. Tam buğdaylı simitlerin faydaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, bir dahaki sefere simit havasında olduğunuzda onları satın almaya ikna edebilir.

Fiber İçeriği

 1. Tam buğdaylı bir simit seçmenin en önemli faydalarından biri beyaz versiyonlarından daha fazla lif içermesidir. Harvard Public Health School'a göre, daha fazla lif yemek kalp hastalığı, kanser ve tip 2 diyabet riskinizi azaltabilir. Tam buğdaylı bir simit içindeki lif aynı zamanda kolesterol seviyenizi de düşürebilir. İyi sindirim sağlığı aynı zamanda yüksek lifli bir diyetle de ilgilidir ve tam buğdaylı bir simit seçmek, sindirim sisteminizin düzgün çalışmasını sağlayabilir. Tam buğdaylı bir simit 4 gram lifi vardır ve bu da Tıp Enstitüsü tarafından önerilen günlük alımın yüzde 10'undan fazladır.

Vitamin İçeriği

 1. Buğday simitleri de dahil olmak üzere tam buğday, riboflavin ve tiamin de dahil olmak üzere sağlıklı bir miktar B vitamini dozu içerir. Aslında, tam bir buğday porsiyonu, hem tiamin hem de riboflavin için günlük ihtiyacınızın yüzde 100'ünden fazlasını içerebilir. Bir simit, önerilen günlük alım miktarınızın yüzde 20'sinden fazla olan 3,3 miligram niasin içerir. Tam buğdaylı bir simit ayrıca, sağlığı iyileştiren bir başka B vitamini olan bir miktar folik asit de sağlayacaktır. Kepekli bir simit size sağlıklı bir B-6 vitamini ve E vitamini dozu da sağlayacaktır!

Mineraller

 1. Tam buğdaylı bir simit yemek, sağlığınızı koruyan, hastalık ve hastalıktan uzak durmanızı sağlayan temel mineral alımını da artıracaktır. Tam buğdaylı bir simitten az miktarda kalsiyum, magnezyum ve çinko elde edersiniz. Tam buğdaylı bir simit seçmek de size yüksek dozda demir verecek - kadınlar için önerilen alımın yüzde 15'i ve erkeklerin önerilen alımının yüzde 33'ü olan 2,7 miligram. Buğday simitinin üzerindeki beslenme etiketini okuyun, çünkü bazı çeşitlerde sodyum oranı yüksektir. Bir buğday simit, 430 miligram sodyum içerir ve bu, sağlıklı insanlar için önerilen 2.300 alımın yüzde 20'sinden fazladır. Hipertansiyon ile ilgili sorunlarınız varsa, sınırınız 1500 miligramdır, yani 1 buğday simit günlük alımınızın neredeyse yüzde 30'unu verir.

Sağlık Koruyucu Faydaları

 1. Simit dahil olmak üzere tam buğday tahıl ürünlerinin seçilmesi, kalp krizi geçirme riskinizi ve ayrıca yaşamdan sonra Harvard Halk Sağlığı Okulu'ndaki kalp hastalığından ölme riskinizi azaltabilir. notları. Tam buğday yiyecekleri alımınızı artırarak inme geçirme ihtimalinizi de düşürebilirsiniz. Buğday açısından zengin bir diyet, vücudunuzun kan şekeri seviyelerini düzenleme ve kabızlık şansınızı azaltma yeteneğinin artmasıyla da ilişkilendirilmiştir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407