Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İtalya'da Ne Tür Yiyecek Yiyorlar?

Diğer Besinler

 1. Çoğu insan İtalya'dan gelen yiyecekleri spagetti veya pizza ile ilişkilendirir, ancak İtalyanların hazırladıkları ve yedikleri daha birçok yiyecek vardır. İtalyanların gıdaları ciddiye aldıklarını bildiren, "Food of Italy" in yazarı Sophie Braimbridge ve Joanne Glynn. Besin bakımından zengin sebze ve kalsiyum açısından zengin peynirlerin dahil olması nedeniyle İtalyan diyetinin oldukça sağlıklı olduğu düşünülmektedir. İtalya'da yenen yiyecekler hakkında daha fazla bilgi edinmek, size yöreye özgü yeni yemekleri denemek için ilham verebilir.

Sebze

 1. Besleyici sebzeler, pek çok popüler İtalyan yemeğinin temelidir, "İtalya'da Yemek Kültürü" yazan Fabio Parasecoli'ye dikkat çeker. Minestrone çorbası, havuç, kereviz, lahana ve fasulye gibi birçok farklı sebze türünü içeren ünlü bir İtalyan yemeğidir. Domates, marinara ve bologonese dahil, İtalyan mutfağında kullanılan birçok sosun temelidir. Patates, makarna ve çorba hazırlamak için kullanılan bir diğer önemli besindir. Parasecoli, sebzelerin İtalyan mutfağında önemli olduğunu öne sürüyor çünkü İtalya ekonomik zorluklarla karşılaştığında büyümek kolay ve ucuzdu. Sağlık yararları, bugünlerde bile İtalyan mutfağında bir dayanak noktası olmalarını sağladı.

Makarna

 1. Makarna, birçok popüler İtalyan yemeğinin yıldızı. Makarna hazırlamak için geleneksel yöntem, hazırlanan yemeğe bağlı olarak çeşitli şekillerde oluşturulan yumuşak bir hamur oluşturmak için buğday unu ile yumurta ve suyu birleştirmektir. Fettucine veya lazanya yapmak için yassı makarna, doldurulmuş makarnaları yapmak için ziti gibi tüp şeklindeki makarnalar kullanılır. Orzo gibi küçük makarna şekilleri İtalya'ya özgü birçok çorbaya dahil edilir. Makarna, tatlı yapmak için de kullanılır. Makarna hamurunun düz kareleri şeker ve baharatlarla doldurulur ve mantı veya canneloni'nin tatlı versiyonlarını yapmak için bir araya getirilir. [! 3306 => 1130 = 4!

Peynir

 1. Parmigianno Reggiano ve Parmesan gibi İtalyan peynirleri, birçok İtalyan yemeğine önemli katkılar sağlar. Pek çok makarna, servis yapmadan hemen önce rendelenmiş peynir serpilir. Ricotta gibi kremalı peynir lazanya yapmak için erişte arasına yerleştirilir veya mantı gibi doldurulmuş makarnalara eklenir. Pizza, İtalya'da yaygın bir başka gıdadır ve rendelenmiş veya dilimlenmiş peynir içerir. Peynir ayrıca birçok İtalyan salata ve çorbaya eklenir. Dilimlenmiş veya küp peynir, genellikle dilimlenmiş et, ekmek ve zeytinleri tamamlamak için iştah açıcı veya garnitür olarak servis edilir. Genellikle peynir zeytinyağı ve az miktarda tuz ve karabiber ile drizze edilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407