Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Taklit Yengeç Eti Beslenmesi

Sağlık Faydaları

 1. Konserve yengeç etine bir alternatif arıyorsanız - ve etleri yengeç kabuğundan merakla bekletmek için saat harcamak istemiyorsanız - yengeç etini taklit etmek için cazip gelebilirsiniz tarifleri. Beyaz balıklardan yapılan taklit yengeç eti, gerçek yengeç tadı yaklaştığı için işlemden geçer. Bazı besinsel avantajları olmasına rağmen, taklit yengeç eti aynı zamanda tatlandırıcılar ve sodyum da içerir, bu nedenle ölçülü olarak tüketmelisiniz.

Makrobesinler ve Kaloriler

 1. Taklit yengeç kalorilerde nispeten düşüktür - cömert bir 6 onsluk kısım bile sadece 162 kalori veya 2.000 kalorili bir diyetle günlük alımınızın yüzde 8'ini içerir. Bu kalorilerin neredeyse üçte ikisi yengeç karbonhidrat içeriğinden gelir ve her porsiyon 0.8 gram diyet lifi de dahil olmak üzere 25.5 gram toplam karbonhidrat içerir. 6 ons taklit yengeç tüketmek de protein alımınızı 13 gram artırır. Hücreleriniz hasarlı dokuları onarmak, sağlığınız için önemli olan hormonları sentezlemek ve hücresel metabolizma için gerekli enzimleri yapmak için protein kullanır. Taklit yengeç yağda düşük, porsiyon başına bir gramdan az.

Vitamin İçeriği

 1. Taklit yengeç yemek, vitamin alımınızı, özellikle de B-6 ve B-12 vitaminlerinizi artırır. Her iki vitamin de sinir sisteminizin sağlığında rol oynar, çünkü sinir ileticilerini - sinir hücresi iletişimini kolaylaştıran kimyasallar - yapmanıza yardımcı olur. Her iki vitamin de oksijen nakli için gerekli bir işlem olan kırmızı kan hücresi üretimini desteklemeye yardımcı olur. Taklit yengeçinin 6 onsluk bir kısmı 0.22 miligram B-6 vitamini - önerilen günlük alımın yüzde 17'sini ve 0.97 mikrogram B-12 vitamininin 0.97'sini veya günlük B-12 alımınızın yüzde 40'ını sunar tavsiye.

Sağlığı Artıran Mineraller

 1. Taklit yengeç ayrıca sağlık için gerekli iki mineral olan daha fazla selenyum ve fosfor tüketmenize yardımcı olur. Vücudunuzdaki her hücre fosfor ister, çünkü DNA sentezi için gereklidir, enzim aktivitesini kontrol eder ve hücre iletişiminde rol oynar. Selenyum, kan damarı işlevini destekleyerek kalp-damar sağlığını destekler, bağışıklık sisteminizi düzenler ve kanser önleme ile bağlantılı proteinleri aktive eder. Bir taklit yengeç porsiyonu, 479 miligram fosfor veya önerilen günlük alımın yüzde 68'ine, ayrıca 38 mikrogram selenyum veya günlük önerilen selenyum alımının yüzde 69'una sahiptir.

Şeker ve Sodyum

 1. Taklit yengeç iki önemli besinsel dezavantaja sahiptir - şeker ve tuz içeriği. Her taklit yengeç porsiyonunda 10.6 gram şeker bulunur. Yengeç'e eklenen şeker lezzetini arttırır, ancak aynı zamanda kalori alımını artırır. American Heart Association'a göre, obezite ve kardiyovasküler hastalıkları önlemek için genel şeker alımınızı sınırlamalısınız. 6 onsluk bir taklit yengeç kısmı ayrıca, Colorado State University Extension tarafından bildirildiği üzere 2010 2010 Amerikalılar için Diyet Kılavuzunda önerilen 2.300 miligram günlük sınırın yüzde 39'u olan 899 miligram sodyum içerir. Ve bu miktardaki sodyum, Afrikalı-Amerikalılar, tansiyonu yüksek insanlar veya 51 yaşın üzerindekiler için önerilen 1.500 miligramlık sınırın yüzde 60'ı kadar. Sodyum bakımından zengin bir diyet böbreklerinizdeki iş yükünü arttırır ve aynı zamanda osteoporozdan mide kanserine kadar çeşitli hastalıklara da katkıda bulunur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407