Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tahıl Ekmeği Vs. Beyaz ekmek

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 1. Markette bir dahaki sefere, beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmeği al. Tam tahıllı ekmek, beyaz ekmeğe göre daha fazla temel besin ve sağlık yararları sağlar, çünkü daha az rafinedir ve yine her ikisi de beyaz un üretilirken çıkartılan besin açısından zengin kepek ve tohumu içerir.

Makrobesin ve Elyaf İçeriği

 1. Bir dilim tam tahıllı tahıllı ekmek, bir dilim beyaz ekmeğe göre daha az kaloriye sahip, 69'a kıyasla 69 ile karşılaştırıldı. Tahıllı ekmek, karbonhidratlarda da 13.3 ile karşılaştırıldığında 11.3 gram daha düşük, ve beyaz ekmeklerde sadece 0.8 gramla karşılaştırıldığında, dilim başına 1.9 gram lifle birlikte lif daha yüksektir. Tam buğday ekmeğinin bir dilimi yağda biraz daha yüksekken, 0.9 gramla karşılaştırıldığında 1.1 gramla, bir dilim beyaz ekmekte 2.6 gramla karşılaştırıldığında 3.5 gram ile 3.5 gram daha iyi bir protein kaynağıdır.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Beyaz ekmek, rafine etme işlemi sırasında çıkarılan bazı besin maddeleri ile zenginleştirilir, bu nedenle tam tahıllı tahıllı ekmeğe göre daha fazla tiamin ve folat içerir. Tam tahıllı tahıllı ekmek, bununla birlikte, manganez için günlük değerin yüzde 26'sını ve selenyum için DV'nin yüzde 12'sini,% 20'den daha az olan bu minerallerin DV'sinin yüzde 10'undan daha azını sağlayan daha iyi bir selenyum ve manganez kaynağıdır. Beyaz ekmek dilimi. Thiamine, yediğiniz yemeğin enerjiye dönüşmesine yardımcı olur ve folat, DNA oluşturmak için önemlidir. Selenyum bir antioksidan görevi görür ve yaraları iyileştirmek için manganez gerekir.

Potansiyel Sağlık Etkileri

 1. 'De yayınlanan bir araştırmaya göre, en çok tahıl alanlarını yiyen insanlar, en az tahıl alanlara göre daha az ağırlığa sahip ve daha düşük kolesterol ve vücut kitle indekslerine ve daha az bel çevresine sahipler. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi, Aralık 2007’de. Bütün tahıllar, Mayıs 2011’de yayınlanan “Beslenme Dergisi” nde yayınlanan bir makaleye göre kalp hastalığı ve Tip 2 diyabet riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Diğer Hususlar

 1. Normal tam tahıllı ekmeğin veya tam buğday ekmeğinin tadını beğenmiyorsanız, beyaz tam buğday ekmeğini deneyin. Daha hafif bir tadı olan ancak yine de aynı besinleri sağlayan farklı bir buğday türünden yapılmıştır. "Yüzde 100 tam tahıl" veya "yüzde 100 tam buğday" olarak adlandırılan ekmeklere bakın, aksi halde, çok tahıllı ekmek de dahil olmak üzere ekmek sadece az miktarda tam tahıl içerebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407