Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Tabasco Biber Sosu Yararları

Daha İyi Akıl Sağlığı

 1. Tabasco bir acı sos markasıdır ve aynı zamanda en bilinen karışımlar arasındadır. Sos Tabasco biber, sirke ve tuzdan elde edilir ve elde edilen lezzet - kalın ve yoğun - çok çeşitli yiyecek ve tariflerle iyi bir şekilde eşleştirilir. Vitamin ve mineraller fazla tedarik etmemesine rağmen, diğer sağlık yararları sunuyor.

Temel Beslenme Bilgileri

 1. Bir çorba kaşığı orijinal Tabasco sosu, sıfır kalori ve sıfır gram yağ içerir. Sos, protein, lif, C vitamini, kalsiyum veya demir gibi temel besinleri sağlamaz, ancak kalori ya da yağ eksikliği, sağlıklı beslenme planınızda değerli bir yere sahip olabileceği anlamına gelir. Yeşil jalapeno aroması günlük C vitamini ihtiyacınızın yüzde 6'sını karşılar. Tatlı ve baharatlı lezzet, çay kaşığı başına 15 kalori içerir, ancak manda, habanero ve yonga biberi de dahil olmak üzere diğer lezzetler kalorili ve yağsızdır.

Kapsaisin ve Sağlık

 1. Tabasco sosu, Maryland Tıp Merkezi'ne göre bir ağrı kesici olan kapsaisin içerir. Kapsaisin ayrıca sindirime yardımcı olur ve hazımsızlık belirtilerini azaltır; Michael T. Murray ve Joseph E. Pizzorno, "Şifa Veren Gıdaların Ansiklopedisi" adlı kitabında yazmaktadır. Kapsaisin ayrıca gastroözofageal reflü hastalığı ve irritabl barsak sendromu semptomlarını azaltabilir. Kapsaisin, “Uluslararası Obezite Dergisi” nde yayınlanan 2005 tarihli bir makaleye göre, yemekten sonra tokluk ipuçlarını aktive ederek kilo vermede faydalı olabilir. Topikal kapsaisin yemiyor olsanız da, genellikle ağrı kesici olarak kullanıldığını veya sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde yardımcı olduğunu belirtmek ilginçtir.

Sodyum İstatistikleri

 1. Tabasco sosu yemenin bir sakıncası, içerdiği sodyum miktarı. Bir çay kaşığı orijinal Tabasco sosu, Amerikan Kalp Birliği tarafından önerilen günlük 1.500 miligram sodyum limitinin yaklaşık yüzde 2'si olan 35 miligram sodyum içerir. Yeşil jalapeno veya sarımsak biberinin bir çay kaşığı 150 miligram sodyum veya günlük limitinizin yüzde 10'unu içerir. Bufalo tarzı Tabasco sosu tadı, çay kaşığı başına 190 miligram olan en fazla sodyum içerir. Sodyumunuzu izlemek kalp sağlığınızı korumanın iyi bir yoludur.

Diyetinize Tabasco Sos Eklemek

 1. Kalorilerinizi ve yağlarınızı kesmek için normal soslarınızı Tabasco sos ile değiştirin. Örneğin, ekşi krema yerine tacos veya burrito üzerine veya sos yerine tavuk kızartılmış bifteğin üzerine tabasco sosu serpin. Orijinal lezzet, sodyum içeriği bakımından en iyisidir, fakat hangi lezzet seçerseniz seçin kolaylaşın. Sosun güçlü lezzeti, çok fazla ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelir ve alımınızı sınırlandırmak, sodyum alımınızı düşük tutacaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407