Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Süzme peynir sizin için iyi mi?

Süzme peynir sizin için iyi mi?

 1. Süzme peynir, protein bakımından zengin, nispeten yağ bakımından düşük ve kalsiyum, B vitaminleri ve A vitamini bakımından yüksek.

Faydaları

 1. Süzme peynir, diş ve kemik sağlığında ve osteoporozun önlenmesinde önemli bir rol oynayan mineral olan mükemmel bir kalsiyum kaynağıdır. Ayrıca kan basıncınızı düzenlemenize yardımcı olur ve prostat kanseri gibi bazı kanserlerin önlenmesinde rol bile oynayabilir.

 2. Çocuğunuzun uyuşuk olduğundan endişeleniyorsanız, diyetlerine süzme peynir eklemeyi düşünün. 2005 yılında yapılan bir araştırmaya göre, süzme peynir ve süt gibi daha fazla süt ürünü yiyen küçük çocuklar daha fazla enerjiye sahipler. [! 147 => 1140 = 2!

 3. Süzme peynir ayrıca kilo kaybını arttırmada yardımcı olabilir. Araştırmalar, süzme peynir içeren bir diyetin - daha fazla meyve, sebze, kepekli tahıllar ve bitkisel yağlar ile birlikte - kilo kaybına ulaşmak ve sürdürmek için oldukça etkili olabileceğini göstermektedir. Başka bir çalışmada, süzme peynir gibi daha yüksek miktarda protein ve süt ürünleri alımı aşırı kilolu ve obez premenopozal kadınların sürekli yağ kaybı ve yağsız kas kazancı elde etmesine yardımcı olmuştur.

 4. Bazı süzme peynir markaları, probiyotik olarak bilinen fermente veya canlı kültürleri içerir. Lactobacillus GG, sağlık açısından önemli yararları olduğu gösterilen spesifik bir probiyotik türüdür. Probiyotik içeren gıdaları tüketmenin en bilinen avantajı bağırsak sağlığına yardımcı olmasıdır.

 5. Süzme peynir kalsiyumu yüksektir, ancak yakın zamanda yapılan bir çalışmada çocuklarda ve ergenlerde süt tüketiminde artış ve artan kemik mineralizasyonu arasında bir bağlantı bulunamamıştır.

 6. Süzme peynir genellikle taze servis edilir ve asla yaşlandırılmaz. Sütün yağ seviyesine bağlı olarak farklı lezzetler ve lor büyüklükleri yaratılabilir.

Riskler

 1. Kalsiyum kemikler ve dişler için iyi olabilir, fakat sodyum (tuz) değildir. Bir çalışmaya göre, süzme peynirin yüksek sodyum içeriği - bardak başına 696mg - kalsiyumun kan basıncı üzerindeki olumlu etkilerini dengeleyebilir.

 2. Bazı araştırmalara göre kalsiyumun kendisi de yüksek miktarlarda sağlıksız olabilir.

 3. Bir çalışma, yüksek süt veya kalsiyum alımının prostat kanseri riskini arttırdığını buldu. Bu konuyla ilgili veriler karışık.

 4. Prostat kanseri konusunda endişeleriniz varsa, süt alımını doktorunuzla görüşün.

Kanser tedavisi

 1. Kanser gibi hastalıkları tedavi etmek için her zaman olumlu sonuçlarla olmasa da, alternatif tıp ve özel diyetler uzun süredir kullanılmaktadır.

 2. Bill Henderson Protokolü (BHP), keten tohumu yağı ve süzme peynir yoluyla çoklu doymamış yağ asitleri alımını artırarak kanseri tedavi ettiğini iddia eden bir diyet. Memorial Sloan Kettering Cancer Center, bu rejimin işe yaradığına dair hiçbir kanıt bulunmadığını ve buna karşı bir kanser tedavisi olduğuna dikkat çektiğini söylüyor.

Paket servis

 1. Süzme peynir, sağlık, devam eden sağlık için önemli besin maddeleri olan protein, vitamin ve kalsiyum gibi mineraller bakımından zengindir. Bununla birlikte süzme peynirdeki sodyum faydalara karşı çalışabilir. Her şeyde olduğu gibi, moderasyon anahtarıdır.

 2. 12 Temmuz 2017, Çarşamba tarihinde en son incelenen makale .Bu konu hakkındaki en son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 3. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 4. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407