Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sütlaç Sağlıklı mı?

Tatlı ve Çerez Alternatifleri

 1. Pirinç pudingi, sevdiğiniz veya nefret ettiğiniz bir besindir. Sütlaç popülaritesindeki modern artış sayesinde, hemen hemen her büyük şehirde çeşitli sütlaç merkezli restoranlar ve bistrolar bulunabilir. Sütlaç sık sık, dondurma gibi diğer kremalı tatlılara sağlıklı bir alternatif olarak lanse edilir, ancak çoğu tatlı muamelede olduğu gibi, sadece nadiren tüketilmelidir. Neyse ki, kendinize sütlaç yapmaya çalışırsanız, kalorileri koruyabilir ve sütlaçları daha sağlıklı bir seçenek haline getirmek için kullanılan malzemeleri kontrol edebilirsiniz.

Beslenme Değerleri

 1. Sütlaç, doğal malzemelerle yapıldığında dondurma ve diğer işlemlere daha sağlıklı bir alternatif olabilir. Diğer süt muamelelerinden daha az kaloriye sahip olan sütlaç, 1/2 fincan başına yaklaşık 4 gram protein, iyi bir kalsiyum kürü sunar ve kolesterolü düşüktür. 5 ila 6 ons pirinç pudingi porsiyonu 130 ila 230 arasında kalori içerir. Pirinç pudingi, zevk aldığınız puding türüne bağlı olarak 20 ila 46 gram arasında herhangi bir yerde çalışan karbonhidratlarda oldukça yüksek olabilir. Sütlaç ayrıca 5 ons porsiyonda hem A vitamini hem de C vitamini için az miktarda sunar.

Mağaza Evden Alıntı Yaptı

 1. Evde sütlaç yapılabilir, bu da hangi malzemelerin kullanıldığı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. Ne yazık ki, kendi sütlaçlarınızı evde yapmak, sağlıklı bir porsiyon ölçmeyi zorlaştırabilir. Mağazadan satın alınan doğal sütlaç, 6 onsluk tek porsiyon boyutunda muamele sunar. Beslenme bilgileri doğrudan bardakların üzerine basıldığı için, her bir besin öğesinin tam olarak ne kadarının sütlaç içerdiğini bilirsiniz. Ev yapımı sütlaç daha taze bir tat tadarken ve daha sağlıklı içeriklere sahip olsa da, besin içeriğini ayırt etmek daha zordur.

Malzemeler

 1. Sütlaç oldukça basit bir tariften yapılır ve ambalaj üzerinde 10'dan fazla bileşen olmamalıdır. Koruyucu maddeler, suni tatlandırma ve diğer sentetik kimyasallarla yapılan sütlaçtan kaçının. Bunun yerine, pirinç, süt, yumurta ve şeker gibi malzemeleri arayın. Pirinç pudinginin tadı, hindistan cevizi sütü, tarçın, kuru üzüm ve diğer katkı maddeleri gibi şeyler eklenerek değiştirilebilir. Başka bileşenler eklemek kalori içeriğini ve beslenme bilgilerini değiştirebilir, bu yüzden ilaveleri ayrı ayrı hesaplamanız gerekir.

Alternatifler

 1. Pirinç pudingi, dondurma veya geleneksel puding gibi yiyeceklere daha sağlıklı bir alternatif olsa da, bir tedavi olarak tüketilmeli ve asla sağlıklı bir gıda olarak kullanılmamalıdır. Kalın, krem ​​bazlı puding, kalorilerde diyet yemeği olarak kabul edilemeyecek kadar yüksektir ve bir pirinç pudingi restoranına ilave etme, kalori içeriğini önemli ölçüde artırabilir. Hala kremalı bir muamele yemeyi arzu ediyorsanız, şekersiz sütlaç versiyonlarını arayın ve tatlılık eksikliğini gidermek için baharat ve tatlandırıcılar kullanın. Soya sütü, normal kalori yerine kalorilerin kesilmesine yardımcı olmak için de kullanılabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407