Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Süt tozu için Vegan karışımları

Hususlar

 1. Vegan süt alternatifleri çılgınca çesitli bir demet. Arzu ettiğiniz süt tozu ise - acil eksikliklere hazır olun, ekmek tarifi hazırlayın veya smoothie'lere vücut ekleyin - aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Bunu yaptığınızda, bir dizi faktörü değerlendireceksiniz: beslenme içeriği, ısı özellikleri, tutarlılık ve tat. Her birinin kendine özgü yararları ve güçlü yönleri vardır, bu nedenle bir kiler rafını temizlemeye ve hepsini stoklamaya karar verebilirsiniz.

Doğru Sütü Seçin

 1. Sulandırılmış soya tozu, yüksek sıcaklıkta ve asitlerin eklenmesiyle kıvrılma eğilimindedir. Bu, soy'nin doğal proteinlerinden kaynaklanmaktadır - soyaya doyurucu bir doku ve zengin bir kıvam sağlayan, aynı zamanda fırınlanmış ürünlere, soslara, kaslara ve çorbalara daha yumuşak bir ağız hissi veren aynı proteinler

 2. Badem sütü tozu - temel olarak ince bir badem unu ezmesi - tutarlılık ve davranış açısından pirinç sütü tozuna çok benzer. Bununla birlikte, badem, pilavdan daha mineral bakımından zengin bir beslenme profiline sahiptir. Bademlerin doğal hafif tatlılığı, körili yemeklere veya tatlılara göre daha iyi bir uyum sağlar.

 3. Hindistan cevizi sütü tozu, bir süt türevi olan kazein içerir ve bu nedenle vegan yaşam tarzı uygulayıcıları için uygun değildir.

Pürüzsüz Sulandırma

 1. Süt süt tozu, "süt" ömrünü sıvı süt olarak başlattı, parça süt katlarının yaklaşık yarısını buharlaştırmak için ısıtıldı. Sütlü süt suyuna tekrar su ilave etmek, genellikle katı bitkisel maddelerin ince öğütülmüş öğütülerinden elde edilen vegan süt yerine kullanılanlara su eklemekten daha kolaydır. Bu nedenle, süt tozu, genellikle elle elde suya karıştırılabiliyorsa, süt tozu vegan süt ikameleri, yapışkanlığı önlemek için en iyi şekilde bir blender içinde hazırlanır. Kalın, kremsi bir vegan "krem" haline getirmek için, emülsifiye eden lesitin granüllerinin bir çorba kaşığı ekleyin.

Akıllı Depolama

 1. Süt tozu, iki ile 10 yıl arasında sürerken, vegan versiyonları çok daha az uzun ömürlüdür. Marka ve tip satın almanın ambalajını kontrol etmek mükemmel bir fikir olsa da, çoğu vegan süt tozu en az altı ay boyunca yalnızca rafa dayanıklıdır; Bazı durumlarda, bir yıldan biraz fazla. Bunların en fazla kilometresini çıkarmak için, vegan süt tozlarını serin ve kuru bir dolapta, dikkatlice nemden korunmuş olarak saklayın.

Yaratıcı Kullanımlar

 1. Vegan süt tozu için "etiket üzerindeki" kullanım açık: buzda soğuk su kullanarak, ambalajda verilen oranları kullanarak sulandırın ve bir bardakta servis edin. Bununla birlikte, "Off-label", bolca kullanılan tozlar için kullanır. Tozu kremsi smoothies ile karıştırın, tam bir su ilave etmek için kuru tahıllı bireysel servis kaplarına kaşıkla koyun, unlu mamuller için süt sütü ve krema yerine koyun, ev yapımı vegan sıcak kakao karışımını çırpın ve hayvana kadifemsi bir doku ekleyin. ücretsiz çorbalar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407