Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Süt Kabartmada Ne Yapar?

Safra Taşlarına Hoşçakal Deyin

 1. Çoğu unlu mamuller süt, yumurta, şeker, un ve tereyağı veya yağ gibi bir avuç malzemeye güveniyor ve bu maddelerin her biri hayati bir rol oynuyor. Sütün, bir hamur veya suyunu nemlendirmenin ötesinde, pişirme konusunda birçok rolü vardır. Süt meyilliye yapı kazandırır, böylece fırında çökmez. Süt, pişmiş ürünlere de gevrek kabuklarını verebilir.

Yapım Aşamasında

 1. Bir kek veya ekmek pişirmek, bir ev inşa etmeye benzer. Un, yumurta akı ve su gibi bazı maddeler fırınlanmış ürünün temelini oluşturur ve yapı ve dayanıklılık kazandırır. Şeker, yağ ve yumurta sarısı da dahil olmak üzere diğer bileşenler, bir fırının gerçekten tatmin edici olmasını sağlayan estetiği ekler. Bu içerikler fırınlanmış ürüne hassasiyet, lezzet ve nem katar. Süt - ve özellikle süt - her iki işlevi de yerine getirir. Sütün içindeki protein, kabartma titizliklerini artırabilen ve dayanabilen güçlü bir hamur veya hamur oluşturur. Sütün içindeki şeker ve yağ, aroma eklerken pişmiş malzemenin yumuşatılmasını ve nemlenmesini sağlar. Şeker ayrıca unlu mamullerde altın kahverengi bir kabuk oluşturan maddedir.

Süt İkilemi

 1. Yağsız süt yağsızdır, diyeti olanlar için tercih edilen bir seçimdir, ancak süt isteyen çöreklerin tamamı süt için tasarlanmıştır. Bir bardak tam yağlı süte 3,5 gram yağ - nispeten az miktarda - ancak nemi ve hassasiyeti artırmak için yeterli. Çoğu durumda, tam yağlı süt yerine az yağlı veya yağsız süt kullanabilirsiniz, ancak meyveyi nasıl hazırladığınıza çok dikkat edin. Kuru malzemeleri ve ıslak malzemeleri birlikte karıştırmadan önce ayrı olarak birleştirin ve hafif bir el kullanın, böylece pişmiş malzemeyi daha da sertleştirmezsiniz. [! 2335 => 1130 = 4!

 1. Sadece bir tarif süt çağırdığı için, onu kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Keçi ya da koyun sütünün çoğunu tariflerde soya sütü ya da badem sütü gibi süt içermeyen alternatifler ile değiştirebilirsiniz. Düzenli, az yağlı yoğurt, sütün sağlıklı bir şekilde durmasını sağlar veya buharlaştırılmış süt veya meyve suyu kullanabilirsiniz. Bu ikame edicileri, normal süt kullandığınız oranda kullanın. Sade, kokusuz bir süt yerine kullandığınızdan emin olun. İkame yaparken tat veya dokuda bir fark görebilirsiniz, ancak çoğu durumda fark küçük olacaktır.

Sıcak ve Kızarmış

 1. Siz de süt nasıl kullanıyorsunuz? Kek tarifleri bazen süt gibi malzemelerin oda sıcaklığında olmasını gerektirir. Bu, tereyağı, şeker ve yumurtaların daha düzgün bir şekilde bir araya gelmesini sağlayarak hava kabarcıklarını yakalayan ve yumuşak bir kek yapan bir emülsiyon oluşturur. Bisküvi yapıyorsanız, sütün ve diğer malzemelerin buz gibi soğuk olmasını istersiniz. Buz gibi soğuk maddeler buradaki lapa lapa tabakaların sırrıdır. Maya ekmeklerinde, bir tarif neredeyse sütün haşlanmaya kadar ısıtılmasını gerektirebilir. Bu yüksek sıcaklık, mayanın çözünmesini ve yükselme sürecine başlamasını teşvik eder.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407