Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Süper Kase Aşırı Sağlık Etkileri

En alt satırda

 1. Touchdown’a layık bir Super Bowl partisi için tarifler haftalardır yayında.

 2. Her yerde kalabalık tavuk kanatlarına ek olarak, yeni eklenenler arasında futbol pizza bombası, gözleme kızartma sürgüleri, battaniyeye yüklü domuzlar ve aşırı nachos yer alıyor.

 3. Ve bira? Tabii ki. Ama herkes biradan hoşlanmıyor, peki neden kanlı bir Mary tuzla, margarita gün doğumuyla, kıpırdayarak yumruk atmadan (burbonlu ve zencefilli bira) ya da limonatalı tatlı çay?

 4. Bu yiyecek merkezli Süper Kase planlaması, Amerika'nın en sevdiği Pazar bash'ının, favori bir takıma neşelendirmekten çok fazla yemek için bir bahane olup olmadığını merak ediyor. İronik olarak, bu yeme çılgınlığı, daha iyi yeme alışkanlıkları vaadinde bulunan Yeni Yıl kararlarının topuklarında haklı.

 5. ABD Tarım Bakanlığı'na göre, Super Bowl Sunday, Amerika'nın en iyi "domuz" günü olarak Şükran Günü ile birlikte boyun ve boyunda koşuyor.

 6. Yarım düzine sıcak kanadın (570 kalori) kalorik yükünü, üç kutu bira (458) ve orta derecede dana cipsinin (430) kalıbını düşünmek zor değil. birkaç saat içinde yüzlerce kalori aldığınızı hayal edin.

 7. Sonuç?

 8. Takımınız kazanır ya da kaybederse, saatiniz tükendikten sonra sahildeki bir balina gibi hissedersiniz.

Bu nasıl oluyor?

 1. "Slim by Design" ın yazarı ve Cornell Üniversitesi'nin Gıda ve Marka Laboratuvarı profesörü ve yöneticisi Brian Wansink, bir Super Bowl partisi verdi ve şüphesiz misafirlerini konu olarak kullandı.

 2. Bir deneyde konuklara tavuk kanadı servis edildi. Bir grup sık sık kalabalık olan bir masaya oturdu ve ikinci konuk grup da kalabalık olmayan bir masaya oturdu.

 3. Çalışma masasında oturanlar ortalama yedi kanat yiyorlardı - dağınık masadakilerden iki tane daha.

 4. Wansink, gıda detritinin temizlenmesinin kalori körlüğü yarattığını belirtti.

 5. “Yediklerine dair tüm kanıtlar kaldırıldı,” diye açıkladı Wansink. “Onlara kaç kalori tükettiklerini hatırlatacak hiçbir şey kalmadı.”

 6. Wansink ayrıca daha büyük bir aperatif kabına sahip olmanın,% 53 daha fazla parti aperatif karışımı tüketen oyun izleyicilere katkıda bulunabileceğini buldu. [! 3147 => 1140 = 2!

 7. Belli ki, bir avuç bir avuç ama büyük bir kaseyle tabana ulaşmak daha uzun sürüyor. Ve ekibiniz için tezahürat yapıyorsanız (ya da inliyorsanız), ne kadar yediğinizi düşünmüyorsunuz.

Vücuduna ne oluyor?

 1. “Bir gün domuz etini tüketmenin metabolizma ya da genel zindelik üzerinde uzun vadeli etkileri yok,” dedi kayıtlı bir diyetisyen beslenme uzmanı Michelle Weinbender.

 2. "Fiziksel rahatsızlığa, uyuşukluğa ve midede rahatsızlığa neden olabilir, ancak vücudumuz hem fazla hem de az yemek yeme sırasında zaman zaman ve hatta gıda alımında sert değişimlere tolerans gösterecek şekilde tasarlandı" dedi.

 3. Weinbender, tuzlu yiyeceklerin su tutma ve şişkinlik hissine neden olabileceğini açıklıyor.

 4. Buna ek olarak, bağırsaklarınızdaki aşırı miktarda gıda mide ekşimesi ve hazımsızlığı tetikleyebilir.

 5. Kan akışı aynı zamanda sindirim hattınıza yönlendirilebilir ve sizi uykulu ve uyuşuk hissettirebilir.

Bir oyun planı yap

 1. Dikkatlice ye.

 2. Tabağını ikinci veya üçüncü kez doldurmadan veya başka bir bira içmeden önce düşünün.

 3. Daha fazla yiyeceğe gitmeden önce tamamen dolu olduğu gerçeğini kaydetmek için vücudunuza 20 veya 30 dakika verin.

 4. Sebzelerini ye.

 5. Eğer bir Super Bowl extravaganza için bu kadar kulağa zor geliyorsa, sahadaki sporcuların her gün dengeli, besleyici yemekler yediklerini unutmayın. Onlara üstünlük ve mesafeye girme yeteneği veren de budur.

 6. Kremalı dalma yerine salsa yiyin.

 7. Cipslerden vazgeçmeni önermediğimizi fark ettin. Bu, tüm eğlenceyi oyun gününden çıkaracaktı. Sadece soğuk soğan daldırma yerine sağlıklı, düşük kalorili domates bazlı salsayı kepçe ile karıştırın.

 8. Ve ılımlı bir şekilde iç. Süper Kase soyulmak için sana pas vermiyor.

Ertesi gün stratejileri

 1. Süper Kase'den sonraki gün yapabileceğiniz en iyi şey normale dönmek.

 2. Bu önerilere uyun ve Super Bowl yeme ve içme seçeneklerinizi pazartesi sabahı oyun kurucu oynamak zorunda kalmayacaksınız.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407