Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Suşi'nin Faydaları Neler?

Krem Buğday Besiyor mu?

 1. Taze balık, çıtır çıtır sebzeler ve lif dolgulu pilav ile paketlenmiş suşi, besin dolu ve sağlıklı bir öğün olabilir. Ancak yanlış bir adım, bol miktarda yağ, kalori veya sodyum ekleyebilir. Japon yemeğinizin doğru yolda kalmasını sağlamak için sağlıklı bir suşi rulo yapan şeylerin içeriğini ve çıkışlarını öğrenin.

Kalorileri düşünün

 1. Çiğ balık, sebze, pirinç ve nori ile yapılan bazı geleneksel suşi ruloları - ki bir tür yosun - kalori bakımından düşük. Örneğin, bir somon salatalık rulosu sadece 231 kalori ve 4 gram yağ içerirken, bir uskumru rulo yaklaşık olarak 2 gram yağ ile aynı kaloriye sahiptir. Bir karides rulo 199 kalori ve 0 gram yağ sağlar. Tükettiğiniz kalorileri daha da düşürmek için malzemeleri çıkarmaya başlayın. Kaloriyi 170'e düşürmek için sebzeli bir rulo yapmak için balıkları çıkarın. Pilavı karıştıran bir parça sashimi, ton balığıyla hazırladığınızda sadece 35 kaloridir. Her ikisi de kaloriyi arttırdığı için tempura veya kızarmış suşi ile mayonezle yapılan baharatlı soslardan kaçının.

Besin Paketli Nori

 1. Suşi dış ambalajı, nori, Japon mutfağında önemli bir neden. Kalorisi çok düşüktür, ancak A, B-6 ve C vitaminleri gibi besinlerde ve iyot gibi minerallerde bol miktarda bulunur. Ek olarak, “Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi” nde yayınlanan 2011 tarihli bir inceleme, deniz yosunundaki proteinlerin kan basıncını azaltabileceği ve kalp sağlığını iyileştirebileceği sonucuna varmıştır.

Balık ve Deniz Yosunununun Yararları

 1. Suşi besin etkisinin çoğu, rulodaki balık veya deniz ürünlerinden geliyor. Beslenme yazarı Carol Ann Rinzler "Shape" dergisinde somon ve orkinosun sağlıklı seçenekler olduğunu, çünkü protein, omega-3 yağ asitleri ve D vitamini açısından zengin olduklarını belirtti. "Şekil" e göre kansere karşı korunmaya yardımcı olabilecek bir mineraldir. Suşi balık içermesi gerekmez; Her türlü deniz ürünü ile yapılabilir. Dolgu için diğer besleyici seçenekler arasında karides, tarak ve yılan balığı bulunur.

Sebzeler ve Baharatlar

 1. Besin alımınızı arttırmak için sebze ve deniz ürünleri içeren suşi rulolarını arayın. California rulo gibi bazı rulolar, sağlıklı bir yağ kaynağı olan avokado içerir. Lif alımınızı arttırmak için beyaz pirinç yerine kahverengi pirinç ile yapılan suşi isteyin ve suşi ile gelen çeşnileri unutmayın. Baharatlı wasabi antioksidanlar içerir ve turşu zencefil antimikrobiyal ve antiviral bir maddedir. Soya sosu atlayın, sodyum ile dolu olduğu gibi.

Merkür Endişeleri

 1. Suşi'nin yararları var, ancak bazı balık türleri çok fazla cıva içerebilir. Çok fazla cıva tüketmek görme, hafıza, baş ağrısı ve saç dökülmesinde sorunlara neden olabilir. Gıda ve İlaç İdaresi, cıva içeriği nedeniyle köpekbalığı, kılıçbalığı, kral uskumru ve kiremit balıklarından uzak durmayı ve karides, somon, pollock ve yayın balıklarına yapışmayı önerir. Bir suşi elyafı olan ton balığı, orta derecede cıva seviyesine sahiptir. FDA, balık merkezli öğünlerinizi haftada 12 onstan fazla tutmamanızı önerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407