Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Suşi yemek sağlıklı mı? Artı Sipariş için En İyi Suşi

Merkür Endişeleri

 1. Suşi inanılmaz derecede sağlıklı bir yemek gibi görünebilir, çünkü yüksek kalitede protein sağlayan deniz ürünlerinden oluşur. Ancak, yaptığınız seçimlere bağlı olarak, karbonhidrat oranı çok yüksek ve önemli sebze içermeyen bir öğle veya akşam yemeği ile sonuçlanabilir.

Suşi'nin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

 1. Suşi hızlı ve kolay bir protein kaynağıdır. Yüksek proteinli bir öğün veya atıştırmalık arıyorsanız, ton başına 20 veya daha fazla gram protein alabilen ton balığı, somon veya gökkuşağı ruloları seçin.

 2. Balıklarda bulunan omega-3 yağ asitleri, kardiyovasküler sağlığınıza fayda sağlar, ayrıca bunlar doğal antienflamatuar bileşiklerdir ve beyin fonksiyonunda rol oynarlar. Omega-3 yağ asitleri almak istiyorsanız, somon, alabalık ve ton balığı seçin.

Suşi Sodyumda Çok Yüksek Olabilir

 1. Suşi ana dezavantajlarından biri, nispeten yüksek sodyum içeriğidir. Suşi için beslenme bilgisi rulodan ruloya ve restorandan lokantaya değişirken, birçok suşi rulosunda önemli miktarda sodyum bulunur.

 2. Örneğin, popüler bir Amerikan suşi restoranındaki ıstakoz karidesinin 1.030 miligram sodyumu var. Bu, sodyum için üst alım sınırının 2.300 miligram olduğu ve ABD'deki insanların yarısından fazlasının, yüksek tansiyon ve diğer sağlık koşulları veya diğer faktörler nedeniyle günlük 1.500 miligram alım ile sınırlı olması nedeniyle aşırı miktarda bir tuzdur. .

 3. Tempura ruloları, kral yengeç ruloları ve kalamar ruloları ayrıca porsiyon başına 1.000 miligramdan fazla sodyum içerir.

Suşi Pirinç Neden Bu Kadar Güzel Tadı - Eklenen Şeker!

 1. Suşi pilavının neden bu kadar lezzetli olduğunu hiç merak ettiniz mi? Geleneksel suşi pirinci şeker ve pirinç sirkesi ile yapılır. Ortalama olarak, her suşi pişmiş suşi pirinci için bir çorba kaşığı şeker vardır. Ve her suşi rulosunda yaklaşık bir fincan beyaz pirinç bulunur. Yani, tek bir rulodaki pirinç, 240 kalori içerir. Ve çoğu insan yemeklerinde birden fazla rulo olacak.

 2. Geleneksel beyaz suşi pirinci, en sağlıklı seçeneğiniz olmayan rafine karbonhidratlarda da yüksektir. Beyaz pirinç çabuk siner ve yedikten kısa bir süre sonra sizi aç bırakan kan şekerinin yükselmesine neden olur.

 3. Ve USDA diyet kuralları günlük tahıl alımınızın yarısına kadar rafine karbonhidratlardan gelmesine izin verirken, tam tahıl seçeneği seçmekte daha iyi olursunuz. Kahverengi pirinç ile yapılan suşi için düşünün. Kahverengi pirinç lif bakımından daha yüksektir, bu da beyaz pirinçten daha fazla dolum yapmasını sağlar ve tam tahıllar yemek şeker hastalığı ve kalp hastalığı riskinizi azaltır. [! 364 => 1140 = 4!

Sipariş için En İyi ve En Kötü Sushi Rolls Hangisidir?

 1. EN İYİ SUSHI RULELER: 1. Somon, ton balığı veya alabalık gibi taze çiğ balıklar 2. Salatalık, kuşkonmaz veya avokado ruloları gibi sebze ruloları 3. Geleneksel beyaz suşi pirinci yerine kahverengi pirinç ruloları 4. Soslar olmadan rulolar

 2. İYİ suşi rulo seçeneklerinin örnekleri arasında şunlar bulunur: Ton balığı ruloları ("baharatlı" değil, ton balığı ruloları olsa da - baharatlı sos esasen mayonudur) Gökkuşağı ruloları * Gerçek rulo ile yapılan Kaliforniya ruloları

 3. EN SUSHI RULOLARI: 1. Çıtır veya tempura ruloları - Kalın meyilli ve kızartma sağlıksız yağlar ekler. 2. Unagi / Eel sos ruloları - Bu unagi sosundaki başlıca malzemeler soya sosu (sodyum) ve şekerdir. 3. Krem peynir ruloları - Krem peynir ekstra lezzet katıyor, aynı zamanda ekstra yağ katıyor. 4. "Kremalı" rulolar - Kremalı soslar da yağ ekler. 5. Baharatlı rulolar - "Baharatlı", biber salçası ile karıştırılmış mayonez için kısa yoldur.

 4. BAD rulo seçeneklerine örnekler şunları içerir: Karides veya sebze tempura ruloları Baharatlı ton balığı ruloları Philadelphia (krem peynir içerir) ruloları Örümcek ruloları (kızarmış yumuşak kabuklu yengeç ve baharatlı mayonun iki katı) Dinamit ruloları (baharatlı mayo sosu) ve yılan balığı.

Sashimi Neden En Sağlıklı Seçenek?

 1. Her sashimi porsiyonunda daha fazla balık var, böylece daha fazla protein ve omega-3 elde edersiniz. Sashimi sipariş etmek ayrıca çok fazla miktarda karbonhidrat almamanızı sağlar. Sadece kaliteli bir suşi restoranı seçtiğinizden emin olun, çünkü sashimi için sadece en kaliteli balıkların kullanılması önemlidir.

Suşi ile Diğer Sağlık Endişeleri

 1. Suşi ya da sashimi'den hoşlanıyor olsanız da, bazı sağlık konularını göz önünde bulundurmanız gerekir.

 2. Suşi yapmak için kullanılan balık türlerinin bazıları cıvada yüksek veya orta derecede yüksek olduğundan, bu balıkların ölçülü olarak tadını çıkarmak en iyisidir. Örneğin Albacore orkinosunun orta derecede bir civası vardır ve ABD Çevre Koruma Ajansı'na göre kılıç balığı ve uskumru kaçınılması gereken yüksek civa balıklarıdır. Düşük cıva seçenekleri için somon veya karides ile yapılan suşi veya sashimi'yi seçin.

 3. Yetenekli suşi şefleri ile temiz ve saygın bir restoranda suşi keyfi de yaptığınızdan emin olun. Uygun şekilde depolanmamış veya hazırlanmamış suşi, E. coli gibi patojenlerden gıda kaynaklı hastalık riski taşır. Bazı marketlerde bulunan dondurulmuş suşi gibi sınai işlenmiş suşi için gidin. 2008'de Gıda Koruma Dergisi'nde yayınlanan bir araştırmada donmuş suşi, bir suşi barındaki taze suşiden daha düşük bir kirlenme riskine sahip olduğunu buldu.

 4. Bununla birlikte, donmuş suşi de tamamen güvenli değildir. 2015 yılında donmuş ton balığı salmonella salgını 11 eyalette 65 kişiyi silerken, donmanın her patojenin çiğ balıkları kirletmesini engellemediğini gösteriyor.

 5. Bu riskler nedeniyle, CDC gıda kaynaklı hastalıklar için daha yüksek risk altındaki kişilere - bağışıklık sistemi zayıflamış, 5 yaşın altındaki çocuklar, 65 yaşın altındaki yetişkinler ve hamile kadınlar - çiğ balık veya kabuklu deniz ürünleri yemekten kaçınır .Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407