Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sugarcane'in Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Esmer Şekerin (Küçük) Sağlık Faydaları

 1. Taze şeker kamışı, özellikle Güneydoğu Asya ve diğer tropik iklimlerde, dünyanın çeşitli mutfaklarında kullanılır. Şeker kamışı, saplarda taze olarak veya daha yaygın olarak rafine şeker veya meyve suyu olarak tüketilebilir. Şeker kamışı, özellikle yoğun bir arıtma işleminden geçmediğinde, rafine beyaz şekere sağlıklı bir alternatif haline getiren bir dizi beslenme yararı sunar.

Rahatsız edici İçerik

 1. Ham olduğunda şeker kamışı doğal olarak düşük kolesterol, doymuş yağ içermeyen düşük sodyumlu bir gıdadır. Şeker kamışından elde edilen 1 çay kaşığı porsiyon porsiyon porsiyon porsiyon başına sadece 15 kaloriye sahip olmasına rağmen diyet lifi, yağ, kolesterol veya sodyum içermez. Düşük kolesterollü bir besin olmasına rağmen, şeker kamışı hala porsiyon büyüklüğüne oranla önemli sayıda kalori içerir. Yanlışlıkla çok fazla kalori tüketmekten kaçınmak için şeker kamışını az miktarda yiyin.

Düşük Glisemik İndeks

 1. Glisemik indeks bir gıdanın kan şekeri seviyesini ne kadar hızlı yükselttiğinin bir ölçümüdür. Glisemik indeks üzerindeki en yüksek puan 100, glikoz veya beyaz ekmeğe eşdeğerdir. Glisemik indeks ne kadar düşük olursa kan şekeri artışına o kadar az etki eder. Şeker kamışı suyu, bütün şeker kamışı çok lifli olduğu için aslında tüketilen veya emilen bitkinin bir parçasıdır. "Organic Lifestyle Magazine" e göre, şeker kamışı suyu, Amerikan Diyabet Birliği'ne göre şeker kamışını düşük glisemik bir besin haline getiren 43 glisemik indeksine sahiptir. Şeker kamışı - şeker, şurup veya meyve suyu formunda olsun - rafine beyaz şeker yerine iyi bir ikamedir, ancak şeker kamışı yine de az miktarda tüketilmelidir. Şeker kamışının düşük glisemik endeksinin nedeni bitkilerden elde edilen şekerlerin ince bağırsağınızda değil karaciğerde işlenmesidir. Bu, şeker kamışından gelen şekerlerin - fruktoz ve glikoz - sukrozdan daha yavaş emildiği, dolayısıyla kan şekeri seviyesinin yükselmesi olasılığını azalttığı anlamına gelir. [! 1269 => 1130 = 4!

 1. Şeker kamışından üretilen karabiber pekmezi, öncü günlerde olduğu kadar yaygın bir tatlandırıcı değildir, ancak sağlık yararları çoktur. Tek bir çorba kaşığı 58 kalori içerir ve iyi bir kalsiyum, demir, magnezyum ve potasyum kaynağıdır. 1 çorba kaşığı porsiyon 41 miligram kalsiyum, neredeyse 1 miligram demir, 48 miligram magnezyum ve 293 miligram potasyum içerir. Aynı büyüklükte porsiyon neredeyse hiç yağ ve kolesterol içermez.

Şeker Kamışı Suyu

 1. En büyük sağlık yararları için, minimal işlenmiş şeker kamışı suyunu tüketin. Bu, şeker kamışının tüm besinsel faydalarını almaya devam ederken porsiyon başına daha az şeker tükettiğiniz anlamına gelir. Meyve sıkacağı varsa evde taze şeker kamışı suyu yapılabilir. Veya özel marketlerden satın alabilirsiniz. Daha az işlem ve daha az koruyucu madde ve içerdiği katkı maddeleri ne kadar az olursa, o kadar fazla sağlık kazancı elde edersiniz. Bütünüyle taze şeker kamışı tüketmekle ilgileniyorsanız, büyük, önceden kesilmiş taze şeker kamışı parçalarını satın alın. Dokunulduğunda hala sert, şekersiz, kabuksuz ve görünür bir küfü olmayan şeker kamışı parçalarını seçin. Taze şeker kamışı buzdolabında altı aya kadar saklanabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407