Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Suçsuz Dondurma Gibi Bir Şey Var mı?

Sağlık dondurmasının arkasındaki gerçek

 1. Mükemmel bir dünyada, dondurma brokoli ile aynı besinsel özelliklere sahip olacaktır. Ancak bu mükemmel bir dünya değil ve "sıfır suçluluk" veya "sağlıklı" olarak pazarlanan dondurmalar tam olarak doğru mesajı satmıyor.

 2. Halo Top, son zamanlarda 2 milyar dolarlık bir değerlemenin yanı sıra, son zamanlarda tüketicilerin dikkatini çekmeye başladı. Halo Top'un son moda ambalajının göze hitap etmesi zarar vermez. Temiz çizgiler, renkli bir dokunuş ve arsız, müşterilere "dibe vurduğunuzda dur" ya da "kase yok, pişmanlık duymazsınız." [! 3104 => 1140 = 1!

 3. Hiç kimse Halo Top'un ün kazanmasını engellemiyor. Ancak geçerliliğini - ve diğer popüler dondurmalar- ını "sağlık" yiyecek olarak sorgulamak isteyebiliriz.

Gerçek dondurma ile "sağlıklı" olanlar arasındaki en büyük fark

 1. Halo Top ve Aydınlanmış her ikisi de gerçek inek sütü kullanırken, Arctic Zero ve Wink gibi diğerlerinin minimum süt içeriği nedeniyle "dondurulmuş tatlı" olarak etiketlenmesi gerekir. ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) göre, ürünün etiketinde en az yüzde 10 süt yağı olması gerekir.

 2. Halo Top ayrıca şeker alkolü eritritol ve Stevia içerir. Bu şeker ikameleri, ölçülü olarak tüketildiğinde minimum sağlık etkisine sahip "güvenli" seçenekler olarak kabul edilir (günde maksimum 50 grama kadardır). Ancak, reklam olarak Halo Top'un bir kartonunun tamamını yemek, 45 gram şeker tüketmek anlamına gelir.

 3. Ancak diğer "sağlıklı" dondurulmuş tatlı markaları, bağırsak bakterilerinde değişiklikler, kanser riski, obezite, diyabet ve artmış şeker riski gibi yan etkilere neden olduğu gösterilen alternatif tatlandırıcılar içerir. istek. 2005 yılında yapılan bir İtalyan çalışmasında, en yaygın yapay tatlandırıcı olan aspartamın, sıçanlarda lenfoma, lösemi ve tümör teşhisi ile sonuçlandığı ortaya çıktı. [! 3104 => 1130 = 3!

 1. Arctic Zero ile çalışan ve Halo Top için tarifler geliştiren bir beslenme uzmanı olan Elizabeth Shaw, MS, RDN, CTL'ye göre, FDA şu anda yasal tanımı yeniden tanımlama sürecinde Sağlıklı terimi çevreleyen. " Bu, sağlıklı ürünler sattığını iddia eden markaların - aslında yapay malzemelerle doldurulduğunda - kısıtlanacağı anlamına geliyor.

Sağlıklı dondurmanın yan etkileri

 1. Bu dondurmalar daha sağlıklı bir şekilde pazarlanabilir, ancak devam edip suçluluk duymayan sloganlarını izlerseniz (çünkü bir serviste yemek yemeyi kim durdurabilir?), Bağırsak sağlığınız sürpriz.

 2. Halo Top'da yapay tatlandırıcılar bulunmamakla birlikte, kendilerini "şekersiz" olarak ilan eden birçok marka olabilir. Sükraloz, aspartam ve asesülfam potasyum gibi maddeler beynin kafasını karıştırabilir ve insanların daha fazla yemelerine neden olabilir. Ayrıca sonunda mide, mide bulantısı ve ishaşe neden olurlar. Shaw, "Bu bileşenlerin bağırsak mikrobiyotası üzerinde istenmeyen etkiler gösterdiğini ve bazı kişilerde mide ağrısına, gevşek bağırsaklara veya ishale neden olabileceğini göstermiştir," diyor. [! 3104 => 1140 = 4!

 3. Sonunda, bir bira bardağı öneren dondurulmuş tatlı markaları, "nihai tek porsiyon" olduğunu gerçekten de sağlıklı bir yaşam tarzını desteklemediğini gösteriyor. Sadece kendilerini tanıtıyorlar.

 4. Yapay olarak kabul edilmese de, Halo Top ve Enlightened'da bulunan bir madde olan eritritol gibi şeker yerine kullanılan maddeler, vücudunuz taşımadığı için günde 50 gramın üzerindeki dozlarda bulantıya neden olabilir enzimleri parçalamak için. Çoğu eritritol sonunda idrarla çıkar.

 5. Bu dondurulmuş tatlıların çoğu, yüksek protein içeriğinden dolayı kendilerini dondurmaya "sağlıklı" bir alternatif olarak sunuyor. Ancak bütün bir bardağa düşerseniz, 20 gram lif tüketirsiniz - bu da günlük lif alımınızın yarısından fazladır. Sonuç? Çılgınca üzgün bir mide.

 6. Bu dondurulmuş tatlıların çoğu için, kendilerini farklı etiketleme ve "kusursuz bir suçluluk duygusu" kısmen prebiyotik lifinden kaynaklanıyor. Prebiyotikler, sindirim için besin üretmeye yardımcı olan bir diyet lifidir. Sarımsak, pırasa ve soğan gibi sebzelerin tümü prebiyotik liflerde doğal olarak yüksektir. Bu dondurulmuş tatlıların birçoğu doğal bileşenlerini teşvik eder - bunların arasında hindiba kökü veya organik agav inülini gibi GDO içermeyen lifli maddeler.

 7. Sorun şu ki, bu işlemlere prebiyotik liflerin eklenmesi için gerçek bir sebep yok. Bunun yerine, eritritolün buz kristalleri oluşturma eğiliminde olduğundan, dondurmanın kremsi dokusunu korumak için eklenirler.

 8. Yani, bu ilavelerin sağlıklı olması değil, markaların kendilerini pazarlamak için kullanabilecekleri başka bir platform. Ve sonunda, lifini dondurmadan ziyade bütün yiyeceklerden almak daha iyi.

 9. Tüm bu bileşen gerçekleri göz önüne alındığında, kepçe değerinize gerçekten sahip olamayabilirsiniz. “Sağlıklı” dondurmalar, Hedef markalı bir dondurmadan dört ila beş kat daha pahalıdır ve çok daha fazla yapay ve işlenmiş içerik içerir.

 10. Porsiyon boyutuna yapışabiliyorsanız, geleneksel, doğal dondurma satın alın - yerel kremalarınızdan gelen butik ürünler bile (sütleri tolere edebilenler için). Sadece bir avuç dolusu malzemeden yapılmışlar ve cüzdanınız ve bağırsaklarınız için daha iyi olabilirler.

Sağlık porsiyon boyutuna iniyor

 1. Herkes insandır. Shaw, kayıtlı diyetisyenlerin ve beslenme uzmanlarının bile (bilgeliğiyle) şımartıldığı biliniyor. "Sağlıklı" olarak adlandırılan, ancak yüksek oranda işlenmiş ürünler tüketmeye odaklanmak yerine, sevdiğiniz ve tanıdığınız sağlıklı, orijinal içerikleri kullanın.

 2. Sadece moderasyon yapmayı unutma! Shaw, "Sağlıklı olmak denge ve gerçekleri takdir etmeyi öğrenmekle ilgilidir" diyor. “Tüm yiyecekler dengeli bir diyete sığabilir” diye ekliyor.

 3. Hatırlatma olarak: Besin bakımından zengin taze meyve ve sebzeler bile fazla tüketildiğinde mide ağrısına ve şişkinliğe neden olabilir. Sınırlarınızı bilmek ve porsiyon büyüklüğünüzü uzun bir yol kat edebilirsiniz. [! 3104 => 1140 = 5!

 4. Çoğu uzman, sadece minimal işlenmiş malzemelerle geleneksel dondurmaya gitmeyi ve yapay tatlandırıcıları, dengeleyicileri ve diş etlerini sınırlamayı kabul eder. Bir porsiyona çarptığınızda durmayı da kabul ediyorlar - tabana değil

 5. Dikkat dağınıklıklarını en aza indirgemek ve dikkatlice herhangi bir öğün veya tatlıyı yemek - ister sağlıklı olsun ister olmasın - daha küçük porsiyonlarda keyfi en üst düzeye çıkarmak ve aşırı yeme alışkanlığından kaçınmak için en iyi yoldur.

 6. Meaghan Clark Tiernan, çalışmaları Racked, Refinery29 ve Lenny Letter’da yayınlanmış olan San Francisco merkezli bir gazetecidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407