Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Strip Loin Izgara Biftek'in Besin Değeri

Kalori

 1. Bir şerit fileto biftek, bir üst fileto, kulüp, Kansas City veya New York şerit biftek olarak da bilinir. Bu biftek, ineğin kaburgaları ile sığır filetosu arasında yer alan kısa belin üst kısmından geliyor. İneğin bu kısmı çok fazla egzersiz yapmadığından daha yumuşak ve sulu kaslar içerir, bu da daha yumuşak ve sulu bir et parçası oluşturur. Sığır eti gerekli vitamin ve besinlerle doludur ve şerit fileto biftek aynı zamanda yağ ve kalorilerde düşüktür.

Yağ

 1. Şerit biftek, ABD Tarım Bakanlığı tarafından yalın olarak belirlenmiş 29 kesimden biri. Yağsız dana eti 10 gramdan az, 4.5 gram doymuş yağ ve 3 oz için 95 mg kolesterol altında. hizmet. Striptiz bifteği bu yağ sayılarını yarıya indirir; 3 oz. porsiyon 5 gram yağ içerir, 2 gram doymuş yağdan gelir. Biftekinizi olabildiğince az yağlı tutmak için, ızgara yapmadan önce tüm görünür yağları kenarlarından kesin ve ete başka yağ eklemeyin.

Kalori

 1. Bir 3 oz. Şerit biftek servis 155 kalori içerir. Kuru turizmi ilave bir turşu olmadan ızgara yapmak kaloriyi geri saymanın en iyi yoludur. Tuz ve karabiber veya bazı taze bitkilerden oluşan kuru bir ovmak gibi düşük kalorili malzemelerle bifteğe lezzet katın. Otlu tereyağı, bleu peyniri veya tereyağında sote edilmiş mantarlar gibi geleneksel yüksek kalorili bifteklerden kaçının.

Protein

 1. Şerit biftek iyi bir protein kaynağıdır. Bir 3 oz. servis size 25 gram protein sunar - kabaca yetişkinler için günlük değerin yarısı kadardır. Günlük protein gereksinimleri yaş ve cinsiyete göre değişir, ancak ortalama yetişkin kadın günde yaklaşık 46 gram protein tüketmeli ve erkekler günde 56 gram daha yakın tüketmelidir. Protein, kemiklerin, dokuların ve kasların düzgün gelişimi için gereklidir ve metabolizmanızı düzenlemede de rol oynar.

Vitaminler

 1. Striptiz biftekleri niasin ve B-12 ve B-6 vitaminleri açısından zengin. 3 oz. hizmet, cildinizi, sinirlerinizi ve sindirim sisteminizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olan günlük niasin değerinin yüzde 17'sini içerir. Benzer bir hizmet aynı zamanda günlük B-12 vitamini değerinin yüzde 37'sini ve günlük B-6 vitamininin günlük önerilen değerinin yüzde 15'ini içerir. Bu vitaminler kırmızı kan hücrelerinin oluşmasına ve sağlıklı bağışıklık ve sinir sistemlerinin geliştirilmesine yardımcı olur.

Çinko

 1. Sığır eti, diyetinizdeki başlıca çinko kaynağıdır; Günlük değerinizin yüzde 38'ini bir 3 oz içerisinde alacaksınız. hizmet. Çinko, genel büyüme ve gelişme için gerekli olan bir mineraldir. Aynı zamanda bilişsel işlevsellikte rol oynar. Çinko, yaraların hızlı iyileşmesini teşvik eder, bağışıklık sisteminin sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve iştah kontrolünde de rol oynar.

Demir

 1. Demir, sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin gelişimi için önemli bir besindir ve ayrıca vücudun hücrelerine ve dokularına oksijen taşınmasına yardımcı olur. Sağlıklı beyin gelişimi için de önemlidir - demir hamile kadınların beslenmesinde kritik bir bileşendir. 3 oz. strip steak, bu mineralin günlük değerinin kabaca yüzde 17'sini sunuyor.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c