Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sığır Karaciğeri Sağlığınız İçin Kötü mü?

Acı Yaprak

 1. Karaciğer zehirleri ve kandan potansiyel olarak zararlı diğer maddeleri süzdüğü için, bazı insanlar sığır eti karaciğer yemek sağlığınız için kötü olduğunu varsayıyor. Sığır eti karaciğer tüketmek bazı potansiyel düşünceleri garanti etse de, ezici bir şekilde sizin için iyidir. Yüksek kolesterolünüz varsa karaciğer, diyetiniz için iyi bir seçenek olmayabilir, çünkü karaciğer kolesterol açısından oldukça yüksektir.

Emniyet

 1. Sadece ABD Tarım Bakanlığı tarafından denetlenen etleri satan saygın kaynaklardan karaciğerden sığır eti satın alın. Bu müfettişler, kaliteli karaciğerin marketinize ulaşmasını sağlamak için kritik öneme sahiptir - parazitler veya apseler içeren enfekte karaciğer veya karaciğerler, kamu tüketimi için onaylanmamış şekilde çıkarılır ve kasaplara ve etlere gönderilmeden önce yıkama ve soğutma için sağlıklı ve yenilebilir bir bitki olarak kabul edilen karaciğerler bölümler. Sığır eti karaciğeri, diğer sığır eti kesimlerinden daha fazla konsantrasyonda böcek ilacı içerebilir. Pestisitler bir endişe ise organik et satın alın.

Anemi ile savaşır

 1. Kendini uyuşuk veya huzursuz hissediyorsanız, kalp çarpıntısı ve soluk tenli hissediyorsanız ve dilinizin şişmiş olduğunu fark ederseniz, demir eksikliği olan bir aneminiz olabilir. Sığır eti karaciğerine diyetinize dahil etmek demir alımınızı artırmanıza ve kansızlığı gidermenize yardımcı olabilir. 2.4 ons ağırlığındaki bir dilim kızarmış karaciğer karaciğer size 4,5 miligram demir sağlar; yetişkin erkeklerin günde 8 miligram demir alması gerekirken, kadınların 18 miligrama ihtiyacı vardır. Demir alımını daha da arttırmak için ıspanak, brokoli veya lima fasulyesinin bir tarafı ile dana karaciğerine servis yapın.

Enerjiye Katkılar

 1. Sığır eti karaciğeri, her ikisi de vücudunuzu güçlendirmek için gereken enerji miktarına katkıda bulunan hem karbonhidrat hem de protein içerir. Bir dilim kızarmış dana eti karaciğerinin 3,5 gram karbonhidrat ve 20 gram protein; Enerji önce karbonhidratlardan sonra proteinlerden kaynaklanır. Ancak, bu makro besinler B vitaminleri olmadan enerjiye dönüşemediler. Sığır ciğeri, tiamin, riboflavin, niasin, B-6 vitamini, folat, B-12 vitamini ve pantotenik asit içeren bu vitaminlerin iyi bir kaynağıdır.

Göz Sağlığını Artırır

 1. Bir porsiyon sığır eti karaciğeri, katarakt, göz enfeksiyonları ve yaşa bağlı maküler dejenerasyonu önlemek için kritik öneme sahip 21.566 Uluslararası A vitamini ünitesi sunmaktadır. Bu vitaminin tavsiye edilen günlük değeri yetişkinler için 5.000 Uluslararası birimdir. Sığır karaciğerindeki A vitamini yağda çözünür, bu yüzden hiçbiri boşa gitmiyor. Ancak diyette çok fazla A vitamini sizi zehirleyebilir. Bir porsiyon sığır karaciğeri, önerilen A vitamini tüketiminin iki kat üst sınırını içeriyor, bu yüzden bu eti ara sıra tedavi edin. [! 23712 => 1130 = 5!

 2. Bir porsiyon sığır eti karaciğeri, katarakt, göz enfeksiyonları ve yaşa bağlı maküler dejenerasyonu önlemek için kritik öneme sahip 21.566 Uluslararası A vitamini ünitesi sunmaktadır. Bu vitaminin tavsiye edilen günlük değeri yetişkinler için 5.000 Uluslararası birimdir. Sığır karaciğerindeki A vitamini yağda çözünür, bu yüzden hiçbiri boşa gitmiyor. Ancak diyette çok fazla A vitamini sizi zehirleyebilir. Bir porsiyon sığır karaciğeri, önerilen A vitamini tüketiminin iki kat üst sınırını içeriyor, bu yüzden bu eti ara sıra tedavi edin.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c