Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sığır Eti Sağlıklı Bir Yiyecek midir?

Vitaminler ve Mineraller

 1. Sulu bir hamburger veya kalın biftek birçok et yiyicinin favorisidir, ancak her biri yağda ve kaloride yüksek olabilir. Seçtiğiniz et kesimine bağlı olarak sığır eti, diyetinizde sağlıklı bir rol oynayabilir. Vermont Sağlık Bakanlığı, en popüler kesimlerin çoğunun tadı güzel olan bazı yağları içerdiğinden iyi tadı olduğunu bildirmektedir. Bu sağlıksız bir doymuş yağ tüketimine neden olabilir; bununla birlikte, daha zayıf seçeneklerin seçilmesi, ölçülü olarak yenildiğinde sığır eti, sağlıklı beslenme planınızda yer almasına izin verir.

Protein

 1. Protein saç, tırnak, cilt, kemik ve kaslar dahil olmak üzere vücutta bulunan bir besindir. Proteinli gıdalardaki amino asitler güçlü ve sağlıklı kasları teşvik etmek için birlikte çalışır. Tüm sığır eti kesimleri protein tedarik eder, ancak üst yuvarlak, alt yuvarlak ya da üst sığır filetosu gibi en zayıf kesimleri seçmek en sağlıklı seçeneklerdir. Bu kesintiler günlük protein ihtiyacınızın yaklaşık yüzde 50'sini 3 onsluk bir porsiyonda tedarik eder, ancak yağ ve kalorinin en düşük olduğu kabul edilir.

B12 Vitamini

 1. Harvard Halk Sağlığı Okulu'na göre her gün 2,4 mikrogram B-12 vitaminine ihtiyacınız var. 3 ons yağsız sığır eti porsiyonu günlük B-12 vitamin ihtiyacınızın yüzde 37'sini karşılar. B-12 vitamininin yaptığı en önemli şeylerden biri, vücudunuzu yakmak için yemeğinizi enerjiye dönüştürmenize yardımcı olmaktır. B-12 Vitamini eksiklikleri hafıza sorunlarına, kollarda ve bacaklarda karıncalanma, oryantasyon bozukluğu ve halüsinasyonlara neden olabilir. Diyetinize yağsız sığır eti eklemek günlük B-12 vitamin ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir.

Çinko

 1. Sığır eti içindeki bir diğer önemli besin ise çinko. Günlük diyetinizde yeterli miktarlara ihtiyacınız vardır, çünkü sağlıklı ve güçlü bir bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur ve ayrıca yara iyileşmesine katkıda bulunur. 3 onsluk yağsız sığır eti kısmı, her gün tüketmeniz gereken çinkonun yüzde 39'unu sağlıyor. Üst yuvarlak ve omuz tenceresi kızartması da dahil olmak üzere, yağsız dana eti eti kadar çinko elde edersiniz, bu nedenle en iyi besinsel fayda için en az yağ içeren etleri seçin.

Diğer Besinler

 1. Sığır eti, diyetinizde önemli bir yeri olan birçok vitamin ve mineral içerir. 3 ons yağsız sığır eti porsiyonu günlük demir ihtiyacınızın yüzde 14'ünü karşılar. Demir vücudunuzun sisteminizdeki oksijeni daha verimli bir şekilde taşıyabilen sağlıklı kırmızı kan hücreleri üretmesini sağlar. Yağsız dana, yediğiniz yiyeceklerden enerji almanıza yardımcı olan, niasin ve riboflavin dahil olmak üzere birçok B vitamininin iyi bir kaynağıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407