Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sığır Eti Karaciğeri Sizin İçin Gerçekten İyi - Doğru Hazırlarsanız

Göz Sağlığını Artırır

 1. "Karaciğerini ye, senin için iyi," tüm zamanların yetersizliği olabilir. 1934 yılında, üç doktor karaciğerin zararlı anemiyi başarıyla tedavi ettiğini keşfettiği için Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü'nü kazandı. Bu, sığır eti karaciğerinin bir porsiyonundan elde edilen besin değerini gösterir. Kansızlığı önleyen demire ek olarak, sığır karaciğeri zengin bir A vitamini, B vitamini ve çinko kaynağıdır. Ne yazık ki, aynı zamanda kolesterol çok yüksek.

Sığır Eti Karaciğerindeki Makrobesinler

 1. Kızarmış et karaciğerinin 3 onsluk bir porsiyonu 162 kaloriye sahip. Aynı kısım, kadınların yüzde 54'ü ve erkeklerin yüzde 44'ü günlük izin verilen yüzde 44'ü olan 24,7 gram tam protein de sağlar. Sadece 4,5 gram toplam yağ ile günlük bir porsiyon et karaciğeri günlük yağ alımınıza uygun olabilir. Sorun kolesterol içeriğinde. Bu porsiyon 337 miligram kolesterol içerir, ki bu bütün gün önerilen kolesterol alımını aşıyor. Amerikan Kalp Birliği, kolesterolün günde 300 miligramdan daha az olmasını sınırlandırılmasını tavsiye ediyor.

Sığır Eti Karaciğerindeki Vitaminler

 1. Sığır eti karaciğeri, zengin bir A vitamini kaynağıdır, bu da gözlerinizin, cildinizin ve bağışıklık sisteminizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. 3 onsluk bir hizmet, 26,957 uluslararası birim veya önerilen günlük ödeneğinizin neredeyse yüzde 700'ünü içerir. Aynı kısım, önerilen günlük folat ve B-6 ve B-12 vitaminlerinin yarısından fazlasını sağlar. Folat özellikle kadınlar için önemlidir, çünkü gebeliğin ilk üç ayında oluşan doğum kusurlarını önler. B-6 Vitamini, ruh halinizi ve uyku döngünüzü düzenleyen serotonin üretmeye yardımcı olur ve B-12 vitamini sinirler ve kırmızı kan hücreleri için gereklidir.

Sığır Eti Karaciğerindeki Mineraller

 1. Sığır eti karaciğeri, demir kaynağı olarak ve iyi nedenlerden dolayı tanınır. 3 onsluk bir hizmet, kadınların yüzde 31'ini ve erkeklerin yüzde 70'ini günlük ödeneğin ödenmesini sağlıyor. Kırmızı kan hücrelerinde demir, vücudunuzdaki oksijenin taşınmasına yardımcı olur. Yeterli tedarik olmadan, demir eksikliği anemisi gelişme riskiniz artar. Ütü, metabolizmanızı ve bağışıklık sisteminizi desteklemek de dahil olmak üzere vücudunuzun her yerinde başka rollere de sahiptir. Karaciğer zengin bir çinko kaynağıdır, biri kadınların yüzde 56'sını ve erkeklerin yüzde 41'ini günlük ödeneğin ödenmesini sağlar. Çinko, sağlıklı bir bağışıklık sistemi için de önemlidir ve DNA'nın düzenlenmesine yardımcı olur.

Düşünceler ve Hazırlık

 1. Çok fazla yerseniz karaciğerden aldığınız A vitamini formu zehirli olabilir, bu nedenle günlük 10.000'den fazla uluslararası birim tüketmemelisiniz. Beslenme faydalarına rağmen, çok fazla A vitamini ve kolesterol ile, sığır eti karaciğer tüketimi sınırlı olmalıdır. Karaciğeri soğuk suyla yıkayarak hazırlayın. Kuruduktan sonra az miktarda un ekleyip zeytinyağında sote edin. Karaciğer kalınlığına bağlı olarak her iki tarafta birkaç dakikadan fazla sürmemelidir. Eti fazla pişirmemeye dikkat edin, çünkü çabuk sertleşir. Karaciğeri tavadan çıkardıktan sonra, tencereye tuzsuz et suyu ve kırmızı şarap sirkesi koyun, kahverengi parçalarını kazıyın ve karaciğere servis edin.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c