Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sığır Eti Beslenmesinde Ana Kaburga

Nasıl Yenir

 1. Daimi kaburga kızartması olarak da bilinen ana kaburga, ineğin kaburga kısmından gelir. Astar kaburga genellikle yavaş kavrulmuş ve sığır eti için en pahalı kesimlerden biri olduğu için özel durumlar için servis edilmektedir. Başbakan kaburga da yağda oldukça yüksektir, bu yüzden en iyi ölçülü yenir.

Kaloriler ve Yağ

 1. Üç ons prime kaburga, yarısından fazlası yağdan gelen 298 kalori içerir. Bir porsiyonda 298 kalorinin 215'ini sağlayan 23.9 gram yağ bulunur. Bir porsiyon kaburga içindeki 23.9 g yağdan 9.6 g doymuş yağdır.

 2. Beslenme Politikası ve Teşvik Merkezi yetişkinlere, çoğu yetişkin için 180 ila 200 doymuş yağ kalorisi olan doymuş yağdan günlük kalorilerinin yüzde 10'undan azını tüketmelerini önerir. Astar kaburga içindeki 9.6 g doymuş yağ, bir gün boyunca önerilen miktarın yarısına yakın olan 86 kalori sağlar. Doymuş yağı tekrar kesmek istiyorsanız, porsiyon başına 7.5 g doymuş yağ içeren New York şeridi gibi daha ince bir dana eti kesmeyi tercih edebilirsiniz.

Kolesterol

 1. Bir porsiyon prime pirzola günlük önerilen maksimum miktarın yüzde 24'ü olan 72 miligram kolesterol içerir. Amerikan Kalp Birliği veya AHA, kolesterol alımının günde 300 mg ile sınırlandırılmasını önerir, çünkü aşırı kolesterol arter duvarlarında birikebilir ve kalp hastalığına neden olabilir. AHA kalp hastalığı olanlara günde 200 mg daha da düşük bir limit önermektedir.

Protein

  Mineraller

  1. Astar kaburga birçok temel mineralde, özellikle de çinkoda yüksektir. Bir servis, erkekler için çinko için DRI'nın yüzde 42'sini ve kadınlar için yüzde 57'sini sağlıyor. Çinko, sağlıklı bir bağışıklık sistemi için önemlidir ve karbonhidrat metabolizmasına yardımcı olur. Bir porsiyon kaburga porsiyonu ayrıca fosfor için DRI'nın yüzde 21'ini ve potasyum ve demir için DRI'nın yüzde 10'undan fazlasını sağlar.

  Vitaminler

  1. Astar kaburga bazı B vitaminlerinde, özellikle de B-12'de de yüksektir. Bir porsiyon DRI'nın yüzde 91'ini sağlayan 2.18 mikrogram B-12'yi içerir. B-12 kırmızı kan hücresi oluşumu için önemli olduğundan, aneminin önlenmesi için gereklidir. Bir porsiyon kaburga porsiyonu ayrıca niasin ve B-6 için DRI'nın yüzde 15'inden fazlasını sağlıyor.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407