Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sığır İçine Sığır Eti İhale Ediyor mu?

Öneriler

 1. Asitte sert sığır eti marine etmek daha yumuşak hale gelir, ancak aside giden ve aynı zamanda işe yarayan alternatifler de vardır. Limon suyu ve sirkede olduğu gibi sert asitler aslında etleri kurutup tadını süzebilir. Süt ve ayran Güney mutfağında geleneksel deniz mahsulleridir ve Hint mutfağı genellikle yoğurt turşusu ile başlar. Süt ile ıslatılmış sığır eti yumuşar ve kurumak veya mantarlaşmadan yumuşaklaşır. Temelleri anladığınızda süt sosisi yapmak zor değildir.

Sığır eti gerçekleri

 1. Sığır eti temel olarak kolajen adı verilen protein ağları ile bir arada tutulan kas lifleridir. Kas ne kadar çok hayvan tarafından kullanılırsa, kas dokusu o kadar zayıf, kas lifleri o kadar güçlü ve et o kadar sert olur. Kas liflerinin parçalanması ve kollajenin jelatine yumuşatılması, ete nem katmanın yanı sıra, yumuşatır

 1. Eti yumuşatmanın birkaç yolu var. Kas liflerini eti çırparak veya vurarak kırarak, kalın et kesimleri için mükemmeldir. Toz biberler papain ve bromelain içerir - sırasıyla papaya ve ananastan elde edilen ekstraktlar - ve etlerin yüzeyini yumuşatır ancak nüfuz etmezler. Bu sizi dışarıda puslu ve içeride sert bırakabilir. Marine et aynı zamanda sert kas lifi de bozar.

Süt Gerçekleri

 1. Süt "Fine Cooking" de Shirley Comer'e göre etin kendisinde bulunan ve proteinleri parçalayan bir enzim üzerinde etkili olabilecek kalsiyum içerir. Bu işlem, yaşlanmanın eti yumuşatmasına benzer. Süt aynı zamanda proteinleri parçalamaya ve kollajeni yumuşatmaya yardımcı olan laktik asit içerir. [! 4963 => 1130 = 5!

Prosedürü

 1. Etkili bir marine, lezzet için baharat, etin içindeki kas liflerini ve kollajeni parçalamak için bir asit ve eti nemlendirmek ve bir emülgatör olarak hareket etmek için bir yağ içerir. Süt sert bir asit değildir, bu nedenle süt veya ayranı baharatlandırıp yağı dışarıda bırakabilirsiniz. Eti ıslatmak için plastik bir fermuarlı torba, hava geçirmez kapaklı plastik bir kap veya alüminyum folyo ile kaplanmış bir fırın kabı ya da plastik sargı kılıfı kullanmanız farketmez. Asıl nokta, eti sütün içine örtmek ve kapalı bir kapta tutmaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407