Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Spartarmalar Yüksek Yağlı Yiyecekler mi?

2. Bağışıklık Sistemi Fonksiyonunu Destekleyin

 1. Sığır veya domuz eti yedek kaburgaları birçok insan için favori bir suçluluk zevkidir çünkü tadı harikadır, fakat yağları çok yüksektir. Yedek kaburgaların beslenme bilgileri hakkında iyi eğitimli olmak, diyetinizi ayarlamanıza yardımcı olur, böylece zaman zaman tadını çıkarabilirsiniz. USDA'nın MyPyramid web sitesine göre, günlük 2.000 kalorili bir diyet, beslenme planınızı "aldatmak" için kullanabileceğiniz yaklaşık 265 "isteğe bağlı kalori" içerir. Yedek kaburgalar bu isteğe bağlı kalorilerin kaynağı olabilir.

Dana Yedek Kaburga

 1. Pişmiş dana eti kıyma göz kaburgalarında, her 100 gram et için 20.55 gram yağ bulunur; Bu porsiyonda 9 gram doymuş yağ ve 1.3 gram trans yağ bulunur. 100 gram sığır kaburga için 296 kalori ve 65 mg sodyum tüketeceksiniz. Bu 100 gram da 27.69 gram protein içerir.

Domuz Eti Kaburga

 1. Domuz eti yedek kaburga, her 100 gramlık porsiyonda 21.51 gram yağ alır ve bu da sığır eti yedek kaburgaların yağ içeriğinden daha yüksektir. Bununla birlikte, bu kaburgalar yalnızca 7.8 gram doymuş yağ ve sığır eti kaburgalarından daha düşük olan 0.188 gram trans yağ içerir. Et yedek kaburgalara göre biraz daha az 286 kalori ve et kaburgalara göre çok daha yüksek bir miktarda olan 94 mg sodyum içermektedir. 100 gram kısım başına 23.01 gramda, domuz kaburgaları da sığır kaburgalarından biraz daha az protein sunar.

Hususlar

 1. Ne tür kaburga yediğiniz, onları nasıl pişirdiğiniz veya onlarla ne servis ettiğiniz sos veya garnitürler önemli değildir - yedek kaburgalar çok yağlı bir besindir. Birçok durumda, yedek kaburgalarınızı lezzetlendirmek için kullanılan marine sos veya barbekü sosu, yemeğin zararlı diyet etkilerini daha da arttıran yüksek konsantrasyonda yağ, şeker ve sodyum içerir. Asla yedek kaburga yememelisin demek değil. Şeker çubukları, domuz pastırması veya diğer diyet tedavileri gibi, yedek kaburgalar da az miktarda kullanılmalıdır.

İpuçları

 1. Kaburgalarınızın besin değerini artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Kendi ham yedek kaburgalarınızı alın ve kendiniz pişirin. Pişirmeden önce, kenarlarından olabildiğince fazla yağ alın. Yemeğin zararlı etkilerini en aza indirmek için bir barbekü sosu veya düşük yağlı ve düşük sodyumlu bir turşusu seçin. Kaburga özleminizi doyurduktan sonra, sağlıklı besinler yemek için normal bir rutine geri dönün ve fazla kalorileri yakmak için aktif kalın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407