Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İspanyol Zeytinlerinin Faydaları Nelerdir?

Oleik Asit

 1. İspanyol zeytinleri - daha doğru bir şekilde İspanyol tarzı zeytinler olarak adlandırılan zeytinler - genç toplanan, kısa bir süre içinde, lye içinde sertleştirilmiş ve daha sonra şişelenmeden önce 12 ay boyunca bir tuzlu su çözeltisinde mayalanan zeytinlerdir. seyreltilmiş bir tuzlu su. Gıda işlemcileri genellikle yeşil soğanları özümseme ile doldurur, ancak soğan, sarımsak veya badem de kullanılabilir. İspanyol tarzı zeytinler küçüktür, ancak önemli sağlık yararları sağlayan etkileyici bir dizi besin içerirler.

Kalp-Sağlıklı Yağlar açısından zengin

 1. Zeytinyağı gibi İspanyolca zeytinler, zengin bir oleik asit kaynağı, bir tekli doymamış yağ ve E vitaminidir. Tekli doymamış yağlar, kötü kolesterol adı verilen düşük yoğunluklu lipoproteinlerin korunmasına yardımcı olur. genel sağlığı, en önemlisi kalp sağlığını destekleyen yüksek yoğunluklu lipoprotein seviyelerini arttırırken. Dünyanın En Sağlıklı Gıdaları web sitesi, zeytinlerde bulunan tekli doymamış yağların nispi stabilitesinin hücre zarlarını desteklemeye yardımcı olduğunu, onları serbest radikallerin işgalinden ve sağlıklarına karşı antitetik kuvvetlerden koruduğunu söylüyor.

 2. İspanyol zeytinlerinde, yağda çözünen güçlü bir antioksidan olan E vitamini ile birlikte çalışan tekli doymamış yağlar, WHFoods.com'a göre hücresel hasar veya yanma riskini keskin bir şekilde azaltır. Web sitesi, tekli doymamış yağların ve E vitamininin kombinasyon halinde, serbest radikal hasarına aşırı maruz kalmadan, enerji üretimi de dahil olmak üzere normal hücresel fonksiyonların performansına izin veren ekstra bir koruma katmanına sahip hücrelere sahip olduğunu açıklamaktadır. İstenmeyen - fakat kaçınılmaz - yan ürün olarak, enerji metabolizması süreci büyük miktarda potansiyel olarak zarar veren serbest radikalleri yaratır.

Antioksidan Özellikler

 1. Zeytin ve zeytinyağı Akdeniz diyetinin tam kalbinde, İspanyol, İtalyan, Yunan ve Akdeniz çevresinde yaşayan diğer halkların tipik kalp-sağlıklı beslenme alışkanlıklarında yatmaktadır. Bu yakından ilişkili gıda ürünlerinin, “Fermente Gıdaların Mikrobiyolojisi ve Teknolojisi” yazarı Robert Wayne Hutkins'e göre diyete atfedilen sağlık yararlarının çoğundan sorumlu olduğuna inanılıyor. İşlenmemiş zeytinlerin renk gelişiminden ve acı tatlarından sorumlu olan bazı fenolik bileşiklerin, kısmen zeytin ve zeytin bazlı ürünlerin sağlığa faydalarını sağlayan antimikrobiyal ve diğer tıbbi özelliklere sahip olduğunu açıklamaktadır. Hutkins, Soler-Rivas ve ark. “oleuropein, hydroxytyrosol, tryosal ve verbascoside ile ilişkili ana biyolojik faaliyetler… antioksidan özellikleri ile ilişkili” diye sonuçlandırdı. [! 5555 => 1130 = 4!

Diğer Sağlıklı Nitelikler

 1. İspanyol zeytinleri sağlıklı bir atıştırmalıktır, çünkü kalorileri düşüktür - 25 zeytin içerisinde 150 kaloriden daha az - ve kalsiyum, iyot, demir, magnezyum, fosfor ve potasyum, İspanya’nın internet sitesinden yapılan zeytinlere göre Eski zamanlardan beri, zeytinlerden elde edilen yağ, cildin sağlıklı özellikleri nedeniyle değerlendirilmiştir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407