Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Spagetti Zayıflama İçin İyi mi?

Biber Dolması

 1. Spagetti en üst düzey rahatlama ürünü - zengin, karbonhidratlı ve hazırlanışı kolay. Her ne kadar makarna sağlığının yararları B vitaminleri, doyurucu lif içeriği ve düşük GI gibi bazı önemli besinleri sağlasa da, spagetteki kalori sayısı kilo verme planınıza uymayabilir.

Biber Dolması

 1. Spagetti kalori ve karbonhidrat bakımından orta derecede yüksektir, bu nedenle eğer kilo vermeye çalışıyorsanız porsiyon ölçünüzü sınırlamak en iyisidir. Daha iyi sonuçlar için kepekli spagetti seçin.

Spagetti'de Beslenme ve Kaloriler

 1. Pişirilmiş zenginleştirilmiş spagetti makarnası fincan başına 239 kalori içerir - kilo verme diyetinde iseniz günlük alımınızın önemli bir bölümü. Örneğin, günde 2,000 kalori tüketirseniz, bir fincan spagetti kalori "bütçesinin" yüzde 12'sini ve 1.200 kalorili bir diyetle kalori bütçesinin yüzde 18'ini alır.

 2. Spagetti makarnanındaki kalorilerin çoğu, 47 gram karbonhidrattan geliyor, ancak 9 gram protein, ayrıca B kompleks vitaminleri ve selenyum ve demir gibi mineraller alacaksınız.

 3. Tam buğday türü seçerseniz, spagettideki kaloriler biraz daha az olacaktır - bir bardak porsiyon başına 225 kalori - kilo verme planınıza uyması daha kolaydır. Haftada iki kez spagetti yerseniz, beyaz spagetti'den tam buğdaya geçmek, başka bir diyet değişikliği yapmadan size yılda yaklaşık 1.460 kalori kazandırır.

Glisemik İndeks ve Kilo Kaybı

 1. Çok yumuşak olana kadar spagettinizi pişirirseniz, kilo kaybına müdahale edebilecek glisemik indeksli yüksek bir öğün alıyorsunuz. Glisemik indeks veya GI, bir gıdanın kan şekeri seviyenizi ne derece etkilediğini ölçer. GI ne kadar yüksek olursa, yemekten sonra kan şekeri o kadar hızlı ve keskin olur.

 2. Bu, kan şekeri seviyelerinizdeki hızlı değişimler sizi bir sonraki öğününüz için aç bırakabileceği için kilo kaybı için ideal olandan daha azdır. Düşük glisemik indeksli diyetleri takip eden insanlar, yüksek glisemik indeksli diyetleri izleyenlere göre daha kolay kilo veriyorlar, diyor Linus Pauling Institute. [! 300 => 1140 = 4!

Elyaftan Faydalanın

 1. Elyaf bakımından zengin yiyeceklerin diyetinizin düzenli bir parçası haline getirilmesi, kilo vermenin anahtarıdır. Colorado State University Extension, yemeğin ardından lifin sizi daha memnun hissetme eğiliminde olduğunu, çünkü suyu emdiğini ve midenizi tam anlamıyla doldurması için şişdiğini belirtti. Elyaf bakımından zengin yiyecekleri çiğnemek de zordur, bu da akılsız yemek yeme olasılığınızın düşük olduğu anlamına gelir. Bir bardak beyaz spagetti, günlük değerin yüzde 11'i olan 2.7 gram elyafa sahiptir.

 2. Tam buğdaylı makarna, makarnadan sağlık yararlarını elyaftan arttırmak için daha iyi bir seçenektir. Bardak başına 6 gram lifi vardır ve günlük değerin yüzde 24'ünü sağlar.

Kilo Verme Dostu Servis Önerileri

 1. Sadece makarnadan daha fazla spagetti var ve kilo vermek istiyorsanız kilo vermek için uygun bir sos almanız gerekecek. Örneğin yarım bardak kremalı peynir sosu, yemeğinize 240 kalori ve 10 gram sağlıksız doymuş yağ ekleyebilir. Öte yandan, domates sosu yarım bardak porsiyon başına yaklaşık 30 kaloriye sahiptir, bu da onu daha diyet dostu bir üst yapar.

 2. Spagettinize bol miktarda sebze servis ederek, kalori eklemeden porsiyon büyüklüğünüzü uzatın. Pişmiş kepekli spagetti'yi, spagetti benzeri bir yapıya sahip olan spiral kabak ile karıştırın, daha büyük bir porsiyon büyüklüğünde yiyin veya sote sebzeleri makarna sosunuza karıştırın.

 3. Spagettinizi doğranmış yeşil biber, soğan ve mantarlarla süsleyerek klasik olun ya da doğranmış lahana, kara zeytin ve enginar sosunuzu ekleyerek daha fazla deney yapın.

 4. Sadece makarnadan daha fazla spagetti var ve kilo vermek istiyorsanız kilo vermek için uygun bir sos almanız gerekecek. Örneğin yarım bardak kremalı peynir sosu, yemeğinize 240 kalori ve 10 gram sağlıksız doymuş yağ ekleyebilir. Öte yandan, domates sosu yarım bardak porsiyon başına yaklaşık 30 kaloriye sahiptir, bu da onu daha diyet dostu bir üst yapar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407