Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Somonun Sağlığa Faydaları

Diyetisyenler için En Kötü Peynir Seçenekleri

 1. Somon hem tatlı hem de tuzlu suda bulunan bir balık türüdür. Sockeye, pink, coho, chum, chinook ve Atlantic gibi somon türleri vardır. Somon sadece lezzetli değil, aynı zamanda önemli sağlık yararları var; Fırında pişirildiğinde, kızartıldığında, kızartıldığında veya kızartıldığında somon en iyi kalitedeki yemeklerden biridir.

Omega 3

 1. Omega 3 yağ asitleri bir tür esansiyel yağ asididir. Vücut bunları kendi başına yapamaz ve besinleri beslemek için yiyecek veya vitaminlerden alım yapılmasını gerektirir. Omega 3 sağlıklı eklemleri ve cildi teşvik eder, kalp hastalığı riskini azaltır ve doğmamış çocuklarda nörolojik gelişimde yardımcı olur. Atlantik somonu, somon ailesinde en yüksek omega 3 konsantrasyonuna sahiptir ve 2 oz başına 1.9 gramdır. fileto. Amerikan Kalp Derneği, yetişkinlere sağlık açısından en iyi faydayı sağlamak için haftada iki porsiyon omega 3 servisi önermektedir. Dünyanın En Sağlıklı Gıdaları'na göre, omega 3 kalp kası işlevini iyileştirir ve ölümcül kalp aritmi riskini azaltır.

Protein

 1. Somon, 4 ons porsiyon başına günlük gerekli protein alımının yüzde 58'ini içeriyor. Somon, büyümeyi destekleyen ve kas dokusu kütlesinin korunmasına yardımcı olan esansiyel amino asitleri içerir. Somonda bulunan protein, vücudun kilo kaybını teşvik etmek için metabolizma seviyelerini korumasına yardımcı olur. Haftada üç gün veya daha fazla somon balığı yemek, daha uzun süre tam hissetmenize yardımcı olacaktır. Size enerji verecek ve açlık sancılarını kolaylaştıracak kalp sağlıklı bir akşam yemeği için taze haşlanmış sebze porsiyonuyla yenilebilir.

Somon daki Vitaminler

 1. Somon, sağlıklı bir yaşam tarzı için ihtiyaç duyduğunuz bazı önemli vitaminleri sağlar. 3 ons pişmiş bir fileto günlük B-12 vitamini alımınızın yüzde 40'ından fazlasını verecektir; niasinin yüzde 30'undan fazlası; B-6 vitamininin yüzde 25'inden fazlası ve tiamin ve pantotenik asidin yüzde 10'undan fazlası. D Vitamini sağlıklı kemikler ve dişler teşvik eder ve multipl skleroz ve bazı kanser türlerini geliştirme riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Som balığı'ndaki Mineraller

 1. 3 ons pişmiş somon porsiyonu, selenyum alımının kabaca yüzde 50'sini sağlıyor. Selenyum, Ulusal Diyet Takviyeleri Sağlık Enstitüsüne göre kalp hastalığı, kanser, yaş ve tiroid hastalığıyla ilgili zihinsel düşüşle mücadele edebilir. Aynı somon porsiyonu ayrıca günlük fosfor alımınızın yüzde 20'sini de veriyor. MedlinePlus.com, fosforun vücutta güçlü kemikler ve dişler inşa etmekten sağlıklı bir kalp ve böbreklerin korunmasına kadar çok sayıda rol oynadığını açıklar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407