Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Somalilerin Muzları Yenmelerinin Benzersiz Yolu

Öyleyse Neden Chia Tohumlarını Yiymeliyiz

 1. Müslüman yasağı mahkemeye giderken, bu zamanlarda dolaşmamızın bir yolu kendimizi eğitmek - etkilenen ulusların kültürleri hakkında neler yapabileceğimizi öğrenmek. Bugün Somali mutfak geleneğine bakıyoruz. Sonuçta, yemek toplumun ve kültürün en temel haliyle damıtılmasıdır. Bizi destek olarak takip edeceğinizi umuyoruz.

 2. Birleşmiş Milletler’e göre, Somali halkı dünyadaki en yerinden edilmiş etnik gruplardan biri. Yaklaşık iki milyon Somalili anavatanının dışında yaşıyor ve ABD’de 150.000’e yakın bir yerleşti. En büyük Somali nüfusu, Minneapolis-Saint Paul’in ikiz şehirlerinde yaşıyor. Columbus, Seattle ve San Diego da Somali’nin büyük yerleşim bölgelerine ev sahipliği yapıyor. mülteciler.

 3. Sonuç olarak, burada gerçekleşen zengin bir Somali yemek sahnesi var. Ve eğer yakın gelecekte Somali restoranında kendinize bir yemek bulursanız, bilmeniz gereken bir şey var: Büyük olasılıkla yemeğinizle birlikte bir muz ikram edeceksiniz ve bunun tatlı için bir anlamı yok.

 4. Bir muhabir Minneapolis'teki Somalili bir restoranda yemeğinin bir fotoğrafını tweet attığında ve muza iştah açıcı olarak attığında bunu zor yoldan öğrendi. Somali twitter hatalarını çabucak düzeltti.

 5. Somalis, öğle ve akşam yemeklerinde yenmesi için isteğe bağlı bir muzla - yani dilimlenmiş ve pirinç veya makarnaya karıştırılmış, ayrı olarak zevk alınmamış. (Evet, makarna. Somalis, İtalyan kolonizasyonunun bir sonucu olarak güçlü bir makarna kültürüne sahiptir.)

 6. Ülkenin muz ticaretindeki güçlü tutumunun muhtemelen bu gelenekten sorumlu olduğundan şüpheleniyoruz. Ülkeye zarar veren iç savaştan önce, Somali'nin muz endüstrisi Afrika'daki en büyüğü idi.

 7. Bir öğünle muz yemek, Somali kültürünün kökleşmiş bir parçasıdır, hatta Donald Trump tweetinin hüzünlü bir parolası için malzeme sağladı.

 8. Muz ilavesinin kulağa inanılmaz geldiğini söylüyoruz.

Yılın Kadını Adındaki Mülteciler İçin Savaşan Korkuları Aştıran Somali

 1. DÜZELTME: Bu makalenin önceki bir sürümü Somali’yi Somalili olarak gösteriyordu.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c