Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Soğan ve Sarımsakın Faydaları Nelerdir?

Ek Besinler

 1. Soğan ve sarımsak, sağlığınıza birçok yönden fayda sağlayabilecek maddeler içeren allium sebze ailesinin bir parçasıdır, Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü'nü bildirmektedir. Linus Pauling Institute, “Soğan ve sarımsak karanfilleri, güçlü koku yayarken, bu aromalardan sorumlu kükürt bileşikleri, soğan ve sarımsak yediğinizde sağlığa yarar sağlayan aynı maddelerdir. [! 3138 => 1130 = 2!

 1. Hem soğan hem de sarımsak, enfeksiyonlarla mücadele etmenize yardımcı olabilir. Soğan, bronşit ve soğuk algınlığı semptomlarını azaltabilir ve aynı zamanda zararlı bakterilerle de savaşabilir, Kasım 2002 tarihli “Fitoterapi Araştırması” konusunu not ediyor. Sarımsak, Linus Pauling Enstitüsü'ne göre hem antibakteriyel hem de antifungal özelliklere sahiptir ve ayrıca genel olarak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, bu da sizi enfeksiyonların daha az korunmasız hale getirebilir.

Kanserle Mücadele

 1. Soğan ve sarımsak da kansere karşı direnç göstermenize yardımcı olabilir. Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü, soğan ve sarımsak gibi allium sebzelerin içindeki kimyasal bileşiklerin, kanser hücrelerinin, akciğerler, kolon, yemek borusu ve göğüsler gibi vücudun çeşitli yerlerinde çoğalmasını önleyebileceğini söylüyor. Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü raporunda, soğanların ve sarımsakların içerdiği bileşikler, kanser tümörlerinin büyüme hızını azaltabildiğini veya hatta tümör büyümesini tamamen durdurabildiğini de rapor edebilir. Linus Pauling Enstitüsü, özellikle sarımsak, mide ve kolorektal kansere karşı silah olarak etkili olabileceğini söylüyor.

Kalp Hastalığı ile Mücadele

 1. Soğan ve sarımsak tüketmek de kalp hastalıklarını önlemenize yardımcı olabilir. Vejeteryanlar, sizi kalp hastalıklarından koruyabilen flavonoidler adı verilen doğal kimyasallar bakımından zengin, Vejeteryan Nutrition.info. Diyor. Sarımsak, kan pıhtılaşması riskinizi de azaltabilir, atardamarlarınızın esnek kalmasına ve kan basıncınızın düşmesine yardımcı olabilir, diyor Linus Pauling Institute. [! 3138 => 1130 = 5!

Diyetinize Soğan ve Sarımsak Ekleme

 1. Soğan ve sarımsak gibi allium sebzeleri, çok çeşitli miktarlarda tüketebilecek takviyeleri almak yerine, tüm sağlık yararlarını elde etmek için düzenli olarak yemelerini öneren sağlıklı kükürt bileşiklerinin en zengin besin kaynaklarıdır. sağlıklı bileşikler. Soğan ve sarımsak tamamlayıcı tatlara sahiptir, bu yüzden onları aynı öğünde birlikte yiyebilirsiniz. Ayrıca kızartma yemeklerini karıştırmak için soğan ekleyebilir ve çorbaları, salataları ve sosları tatmak için kullanabilirsiniz. Linus Pauling Institute, sarımsak dişlerini çiğ yemeyi ya da pişirme işlemi sırasında yararlı bileşiklerini muhafaza etmelerine yardımcı olmak için pişirmeden önce sarımsak dişlerini ezmeyi veya kıymayı önerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407