Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sivilce temizliği için en iyi yiyecekler

Diğer Seçenekler

 1. Akneyi temizlemek için yemek için en iyi yiyeceklerin en iyi sonuçları elde etmek için dengeli bir beslenmenin parçası olması gerekir. Akneyi temizleyen en iyi besinler, cildinize en iyi beslenmeyi sağlarken cildinizi iyileştirmeye yardımcı olan çeşitli faydalı besinler bakımından zengindir. Akneleri temizlemeye yarayan besinler genellikle A vitamini, çinko veya Omega-3 yağ asitlerine sahiptir.

A vitamini bakımından zengin

 1. Akne Bakım İpuçlarına göre, A vitamini cilt sağlığının kilit bir bileşenidir. Bir A vitamini türevi olan Retinol, çeşitli reçetesiz satılan cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak bulunur. Bu antioksidan bakımından zengin vitamin, cildinizin iyileşmesine yardımcı olarak sivilcenin görünümünü azaltan özelliklere sahiptir. A vitamini bakımından zengin yiyecekler arasında kırmızı, yeşil ve sarı çeşitleri gibi tatlı biberler bulunur. Süt ürünleri de vitamin bakımından zengindir. Yumurta, süt, krema, sert ve yumuşak peynirler ve tereyağı, Beslenme Verilerine göre saygın miktarda A vitamini içeriyor.

Çinko bakımından zengin

 1. Akneyi temizlemek için en iyi yiyeceklerden bazıları çinko içerenlerdir. Çinko, yaraların iyileşmesinde ve cilt iltihabında rol oynadığı kanıtlanan önemli bir mineraldir. Bunu yaparak, sivilcenin oluşumunu azaltarak parçalanmasını azaltabilir.

 2. Kabuklu deniz mahsulleri özellikle çinko bakımından yüksektir. Yumuşakçalar, özellikle, en yüksek düzeyde çinko içerir. Örneğin, pişirilmiş yabani istiridye tipik 3 onsluk bir porsiyon 154 miligram mineral içerir. Bu aynı porsiyon büyüklüğü size, besleyicinin günlük tavsiye edilen payının yüzde 1.000'ini size sağlayacaktır. Çinko yönünden zengin istiridye türlerine ülkenin bütün bölgelerinden konserve ve çiğ çeşitleri dahildir. Fıstık ezmesi, buğday tohumu ve kutulu tahıl çeşitleri ayrıca Beslenme Verilerine göre büyük miktarda çinko da içerebilir.

Omega-3 bakımından zengin

 1. Kardiyovasküler sisteminizin etkin çalışmasını sağlamanın yanı sıra, Omega-3 yağ asitleri de cildinizin sağlıklı ve esnek kalmasına yardımcı olabilecek çok sayıda antioksidan içerir, Mayo Clinic ve Akne Bakım İpuçları. Bu yağ asitleri bakımından zengin yiyecekler arasında somon, uskumru, sardalya, alabalık, koklama, ton balığı, ringa balığı ve balık yumurtası gibi finfishler bulunur. Örnek olarak 1 çorba kaşığı. siyah ve kırmızı cavier çeşidinin (balık yumurtası) porsiyon büyüklüğü, Beslenme Verilerine göre 1.000 miligramdan fazla yağ asidi içerir.

 2. Cevizler ve tohumlar da zengin Omega-3 kaynaklarıdır. Bunlar arasında ayçiçeği tohumu, keten tohumu, antep fıstığı, yer fıstığı, ceviz, tereyağlı fındık, kaju fıstığı ve çam fıstığı bulunur. Kuruyemişler tereyağı (yer fıstığı veya badem ezmesi gibi) ile yapılırsa, aynı zamanda yağ asitlerinin mükemmel kaynaklarıdır. Bu fındıklardan ve tohumlardan elde edilen yağlar yüksek miktarda Omega-3 de içerir. Omega-3'te yüksek olan diğer bitkisel yağlar arasında kanola, zeytin, pamuk tohumu ve sebze bulunur.

 3. Kepekli tahıllar zengin Omega-3 yağ asitleri kaynaklarıdır. Bunlar arasında tam buğday ve buğday tohumu, yulaf ve yulaf kepeği, arpa, kinoa, darı ve kahverengi pirinç bulunur. Bütün tahılları olduğu gibi yemenin yanı sıra, kutulu tahıllar, ekmekler, makarnalar, krakerler ve beslenme çubukları şeklinde yapılabilir.

 4. Kardiyovasküler sisteminizin etkin çalışmasını sağlamanın yanı sıra, Omega-3 yağ asitleri de cildinizin sağlıklı ve esnek kalmasına yardımcı olabilecek çok sayıda antioksidan içerir, Mayo Clinic ve Akne Bakım İpuçları. Bu yağ asitleri bakımından zengin yiyecekler arasında somon, uskumru, sardalya, alabalık, koklama, ton balığı, ringa balığı ve balık yumurtası gibi finfishler bulunur. Örnek olarak 1 çorba kaşığı. siyah ve kırmızı cavier çeşidinin (balık yumurtası) porsiyon büyüklüğü, Beslenme Verilerine göre 1.000 miligramdan fazla yağ asidi içerir.

 5. Cevizler ve tohumlar da zengin Omega-3 kaynaklarıdır. Bunlar arasında ayçiçeği tohumu, keten tohumu, antep fıstığı, yer fıstığı, ceviz, tereyağlı fındık, kaju fıstığı ve çam fıstığı bulunur. Kuruyemişler tereyağı (yer fıstığı veya badem ezmesi gibi) ile yapılırsa, aynı zamanda yağ asitlerinin mükemmel kaynaklarıdır. Bu fındıklardan ve tohumlardan elde edilen yağlar yüksek miktarda Omega-3 de içerir. Omega-3'te yüksek olan diğer bitkisel yağlar arasında kanola, zeytin, pamuk tohumu ve sebze bulunur.

 6. Kepekli tahıllar zengin Omega-3 yağ asitleri kaynaklarıdır. Bunlar arasında tam buğday ve buğday tohumu, yulaf ve yulaf kepeği, arpa, kinoa, darı ve kahverengi pirinç bulunur. Bütün tahılları olduğu gibi yemenin yanı sıra, kutulu tahıllar, ekmekler, makarnalar, krakerler ve beslenme çubukları şeklinde yapılabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407