Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Sindirim Bisküvilerinin Faydaları Nelerdir?

Dikkat

 1. Bir yiyeceği yalnızca ismiyle yargılama. Sindirim bisküvi, 19. yüzyılın başlarında sindirime yardımcı olmak için bir gıda olarak ortaya çıkarken, günümüzün versiyonu o kadar etkili olmayabilir. Sindirim bisküvi olarak da adlandırılan sindirim bisküvi, tam tahıllı ve lifli bir kaynak olabilir, ancak şekerli bir tedavi yerine mümkün olan en sağlıklı sürümü aldığınızdan emin olmak için beslenme etiketlerini okumanız gerekir.

Dikkat

 1. Sindirim bisküvi veya sindirim krakerlerinin beslenme etiketini kontrol edin ve lif bakımından yüksek ve sodyum bakımından düşük olanları tercih edin. Sindirim bisküvilerinin daha sağlıklı versiyonları, sindirime yardımcı olabilir, kolesterolü düşürebilir ve kilo yönetimine yardımcı olabilir.

Sindirim Bisküvilerinin Beslenme Profili

 1. Genel olarak, iki sindirim çerezinde yaklaşık 150 kalori, 6 gram yağ, 20 gram karbonhidrat, 1 gram lif, 5 gram şeker ve 2 gram protein bulunur. Sindirim bisküvi, mutlaka herhangi bir vitamin veya mineral için önemli bir kaynak değildir. 2015-2020 Amerikalılar için Beslenme Kuralları, belirli sindirim bisküvileri içerebilecek olan şeker ve yağ içeren yiyecek alımınızı sınırlamanızı tavsiye eder, çünkü kalorilere katkıda bulunabilir ve çok az besin değeri sunarlar.

 2. İçerikler, yediğiniz sindirim krakerlerinin veya kurabiyelerin markasına bağlı olarak değişir ve bazı markalar tam buğday unu içerir. İdeal olarak, tam buğday unu, yeterli miktarda lif aldığınızdan emin olmak için ilk bileşen olarak listelenmelidir. Lif ve kabartma tozu kombinasyonu büyük bir yemeğin sindirilmesine yardımcı olabilir.

Yüksek Lifli Bisküvilerin Yararları

 1. Yeterli lif elde etmek sadece kabızlığı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kolesterolü düşürür ve kronik hastalık riskinizi azaltır. Ek olarak, daha fazla kepekli tahıl yiyen insanlar, kilolarını yönetmek ve şişmanlığı önlemek için daha kolay bir zamana sahip olabilir. Tam tahılların diyet lifi içeriği daha uzun süre doygun hissetmenize izin verir, daha az yemenize yardımcı olur.

 2. Amerikan Kalp Birliği'ne göre, tam tahıllar da ek sağlık yararları sunuyor. Fiber içeriği kalp hastalığı ve felç riskini azaltabilir ve daha fazla kepekli tahıl yemek, diyabet geliştirme riskinizi düşürebilir. Kepekli tahıllar, hücre oluşumu, vücutta kan taşınması ve bağışıklık sisteminin korunması da dahil olmak üzere bedensel fonksiyonlar için anahtar olan B vitaminleri, magnezyum ve selenyum gibi önemli besinleri sağlar.

Sodyum İçeriğini Kontrol Edin

 1. Markaya bağlı olarak, sindirim krakerleri veya bisküvi sodyumda yüksek olabilir. 2015-2020 Diyet Kılavuzları, yüksek sodyum alımı ile kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği ve böbrek hastalığı riskini artıran yüksek tansiyona bağlı olduğundan, sodyumun sınırlandırılmasını önermektedir.

 2. Sağlıklı bir diyet, sodyum alımını günde 2.300 miligramdan daha az veya doktorunuz düşük sodyumlu bir diyet tavsiye ederse daha azla sınırlamalıdır. Yine, günlük değeri yüzde (% DV) okumak için herhangi bir sindirim bisküvi beslenme etiketini kontrol edin. Genel olarak, porsiyon başına yüzde 5 DV veya daha az sodyum içeren bir yiyecek düşük sodyumlu bir gıdadır ve yüzde 20 veya daha fazla yüksek olarak kabul edilir.

 3. Markaya bağlı olarak, sindirim krakerleri veya bisküvi sodyumda yüksek olabilir. 2015-2020 Diyet Kılavuzları, yüksek sodyum alımı ile kalp hastalığı, konjestif kalp yetmezliği ve böbrek hastalığı riskini artıran yüksek tansiyona bağlı olduğundan, sodyumun sınırlandırılmasını önermektedir.

 4. Sağlıklı bir diyet, sodyum alımını günde 2.300 miligramdan daha az veya doktorunuz düşük sodyumlu bir diyet tavsiye ederse daha azla sınırlamalıdır. Yine, günlük değeri yüzde (% DV) okumak için herhangi bir sindirim bisküvi beslenme etiketini kontrol edin. Genel olarak, porsiyon başına yüzde 5 DV veya daha az sodyum içeren bir yiyecek düşük sodyumlu bir gıdadır ve yüzde 20 veya daha fazla yüksek olarak kabul edilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407