Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Simit iyi mi, kötü mü?

Servis İpuçları ve Püf Noktaları

 1. Tüm simitlerin iyi veya tüm simitlerin kötü olduğu konusunda battaniye beyanı yapmak imkansız. Çok fazla simit yersen, senin için kötü olabilirler. Ancak, doğru türü seçerseniz, simit, dengeli bir diyetin parçası olarak kahvaltıda iyi bir seçim olabilir.

Beslenme Bilgisi

 1. Standart bir simit sizin için mutlaka fena değil. Esas olarak un, yükselen bir madde, tuz, su ve bir miktar şeker veya başka bir tatlandırıcıdır. Örnek olarak, orta düzlük bir simit yaklaşık 289 kalori ve 1.68 g yağ içerir. Kolesterolü yoktur, fakat 561 g sodyum içerir. Bununla birlikte, ayrıca 2.4 g fiber ve 11.03 g protein içerir. Kendi başına, sade bir simit kötü malzemelerle doldurulmuş değildir.

Karbonhidratlar

 1. Çok fazla yediğinizde simitler sizin için kötü olabilir, özellikle de karbonhidrat oranı yüksek. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, vücudunuzun vücudunuza yakıt sağlayan basit şeker molekülü olan glikoza girmesi için karbonhidrat ihtiyacı vardır. Ancak, yandığınızdan daha fazla karbonhidrat yediğinizde, vücudunuz glikozu yağ olarak depolar. ABD Tarım Besin Verileri Laboratuvarı Bölümüne göre, bir sade simit 56 g'dan fazla karbonhidrat içerir. Çok fazla yemek yerseniz, vücudunuzun daha sonra yağ olarak depolayacağı çok sayıda karbonhidrat kolayca alabilirsiniz. Günlük kalori alımınızın yalnızca yüzde 45 ila 65'ini karbonhidratlardan korumalısınız.

Simit Çeşitleri

 1. Besin değeri göz önüne alındığında, simit türü de önemlidir. Tahılsız veya tam buğdaylı bir simit, rafine edilmemiş unda bulunan lif ve besin maddelerinde daha yüksek olacağından daha sağlıklı bir seçimdir. Bununla birlikte, birçok aromalı simit, ilave değeri, peyniri veya besin değerini azaltabilecek diğer bileşenleri içerir.

Toppings

 1. Sağlıksız Topingler sizin için simitleri kötü yapabilir, sağlıklı olanlar simitleri kahvaltı veya aperatifler için iyi bir seçim haline getirebilir. En popüler simitlerden ikisi olan krem ​​peynir ve tereyağı, yağsız ve boş kalorileri yüksektir, bu da simanıza sağlıksız katkılar sağlar. Bununla birlikte, az yağlı fıstık ezmesi, az yağlı peynir, az şekerli reçel ya da taze meyve, yağa ve şekere yığılmadan, simanıza lezzet ve ilgi katabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407